Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Arapça'yı Nasıl Öğrendim?

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: www.onlinearabic.net
Forum Adı: Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Forum Tanımlaması: Tecrübelerinizi paylaşın! Arapça öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımız istifade etsin.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=877
Tarih: 27Kasım2020 Saat 19:48
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Arapça'yı Nasıl Öğrendim?
Mesajı Yazan: adaynur
Konu: Arapça'yı Nasıl Öğrendim?
Mesaj Tarihi: 08Mart2007 Saat 08:50

Yeni üyelerdenim,arapça harfleri öğrendim ama anlayarak okumak istiyorum.Nereden başlamalıyım,yardımlarınızı bekliyorum.
Cevaplar:
Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 09Mart2007 Saat 00:01
Merhaba Adaynur, aramıza hoşgeldin
 
Online derslerimiz şu anda sana ağır gelebilir. Bence bir eğitim seti alıp belli bir düzeye gelinceye kadar oradan çalışmalısın. Daha sonra da pratiğini geliştirmek için online derslerimize katılabilirsin.
 
Çalışmalarında başarılar diliyorum.


-------------


Mesajı Yazan: yusufsami
Mesaj Tarihi: 07Nisan2007 Saat 09:37
hocam sizin bu online dersler nerde ne zaman veriliyor


Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 07Nisan2007 Saat 23:26

kayıt yaptırdıktan sonra aşağıdaki adresten giriyorsun

http://www.onlinearabic.net/online_ders/nasil_katilacaksiniz.asp - http://www.onlinearabic.net/online_ders/nasil_katilacaksiniz.asp
 
iyi çalışmalar dilerim


-------------


Mesajı Yazan: mkustahaliloglu
Mesaj Tarihi: 27Nisan2007 Saat 10:09

Esselam,

Uzun zamandır içimde sakladığım arapça öğrenme isteği artık hür :) işe rosetta ile başladım.. 5 yaşında bir çocuğun anlayabileceği şekilde anlatıyor.. bu yüzden bazen sıkıcı gelse de oldukça vasıflı bir program..

Oradan öğrendiğim yeni kelimeleri küçük kağıtlara yazıyordum.. başlangıçta, az oldukları için, sorun yoktu.. zaman geçip de çoğalınca, aradığım birini bulabilmek için, çokça vakit harcadığımı farkettim.. artık kağıt kalem çağını aşıp office kullanmak zamanı idi.. "sorun" bu, biter mi :) arapça karakter meselesini halletmeye uğraşırken buldum bu güzel siteyi ve şimdiye kadar kimi sitelerdeki kimi özel forum mesajlarını görebilmek adına yaptığım kayıt işlemini bu kez, ve ilk kez, gönüllü olarak yaptım.

Merhaba sayın site sakinleri,

Yaşım 26 ve halen, meslek olarak benimseyebildiğim bir uğraş bulamamışlıktan ve yapmayı istediğim iş için fazlaca zaman ve emek istediklerinden, evimde oturmaktayım.. annemin yapmamı istediği ufak tefek işlerden başkaca yapacak işim olmadığından, mesajımın başında bahsettiğim hevesimi tatmine koyuldum.. bu hevesi haiz tek kişi olmadığımdan emindim ve fakat aramakla bulunamayacak olan "sizler"i, şükürler olsun O'na, Rab'bim karşıma çıkardı.. dileğim o ki, yine O'nun izniyle, bildiklerimizi birbirimizle paylaşır böylece bu meşakkatli yolculuğu birbirimiz için kolaylaştırmış oluruz..

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.. dua ile,

Mustafa Kenan Ustahaliloğlu


Mesajı Yazan: sabırnur
Mesaj Tarihi: 02Mayıs2007 Saat 15:54
Merhaba arkadaşlar aslında kuran okumayı öğrenmek istiyorum ama okurkende anlamak istiyorum kuran ile arapça aynı şey mi oluyor arapça kursuna gitsem kuranı da öğrenmiş olurum ve ankara bildiğiniz en yakın kurs veren bi yer biliyormusunz.


Mesajı Yazan: hale
Mesaj Tarihi: 02Mayıs2007 Saat 20:32
merhaba sabırnur aramıza hoşgeldin.kuran okumayı ögrenmenin çok kolay oldugunu söyleyebilirim hatta dört günde ögreneni bile duydum.ama iş anlamaya gelince bu öyle çok kolay bir şey değil.uzun ugraş gerektirir.arapçayı ögrendigin zaman kuranın bazı kelimelerini anlarsın.hatta söyleyebilirimki kuran konusunda egitim almamış araplar belki kelimelerin manasını verebilir ama çoğu ayetlerde ne anlatılmak istendigini anlayamaz.aynen bizim osmanlıcayı anlamadıgımız gibi onlarda kurandaki bir çok kelimeyi kullanmıyorlar.kuranı kerimi anlamak için tefsir okumak şarttır.sadece meal bile orada anlatılmak isteneni anlatamayabilir.ama tabi arapça ögrenirsen kuran okumayıda ögrenmiş olursun.arapça ögrenmek isteyen kişinin bence ilk başta hedefini iyi belirlemesi lazım kuranı anlamak başka arapça konuşmak başkadır.mesela bu sitedeki arkadaşların çogu kuranı kerimi anladığı halde arapça konuşamayıp ögrenmeye çaışanlardır.bu yazdıklarım seni yıldırmasın bence önce en kolayı kuran harflerini ögrenmekle başlayabilirsin zaten sonra gerisi gelir.başarılar dilerim.


Mesajı Yazan: sabırnur
Mesaj Tarihi: 03Mayıs2007 Saat 11:28
Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.


Mesajı Yazan: lonzen
Mesaj Tarihi: 03Mayıs2007 Saat 21:34
ben bugün keşfettim bu siteyi ve hiç arapçla bilmiyorum ama felaket öğrenmek istiyorum  biri bana nasıl başlamam konusun da bilgi werirse sewinirim....bu arada bu arapça klavye o9layına bittim keşke aklımda böyle bütün dilleri kapsayan bi çiip olsa!!!pls bana yardım edin!


Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 04Mayıs2007 Saat 10:08
Merhaba Lonzen, aramıza hoşgeldin
sıfırdan başlayacaksan aşağıdaki adrese gir, önce harfleri, okuma kurallarını, yazma kurallarını öğren, sonra ilk oniki dersi bitir, sonra gel online derslerimize katıl, bir sene sonra çatır çatır arapça konuşuyor olacaksın Allah'ın izniyle...
 
ama çalışman şartıyla tabiki   Hergün en az birsaatini bu dile ayırmak zorundasın..
 
işte adres: 
 
http://www.onlinearabic.net/dersler/dersler_yazma_kurallari.asp - http://www.onlinearabic.net/dersler/dersler_yazma_kurallari.asp


-------------


Mesajı Yazan: gurbeti
Mesaj Tarihi: 07Mayıs2007 Saat 01:21
sagol


Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 07Mayıs2007 Saat 12:06
hoşgeldin

-------------


Mesajı Yazan: bayraktare
Mesaj Tarihi: 09Mayıs2007 Saat 10:35
selam arkadaşalr kimse yok mu?


Mesajı Yazan: bayraktare
Mesaj Tarihi: 09Mayıs2007 Saat 10:36

buradan sesimi duyan varsa sesime ses veren olursa sevinirim.Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 09Mayıs2007 Saat 15:35
Merhaba bayraktare, hoşgeldin

-------------


Mesajı Yazan: yezdan
Mesaj Tarihi: 22Mayıs2007 Saat 11:25
bence dogru yerden ogrenmeye baslamalısın cunku ogreten kısı ve ıstıkrar cok onemlı ben magdur olarak senı uyarıyorum eger ıstanbuldaysan kurslardan destek al alternatıf kıtaplarda edın faydası oluyor allah yardımcı olsun 


Mesajı Yazan: yezdan
Mesaj Tarihi: 22Mayıs2007 Saat 11:26
sesımı duyacaksan buyur allaha emanet selametle


Mesajı Yazan: zcak
Mesaj Tarihi: 03Temmuz2007 Saat 12:50
arapçayı önce imam hatipte öğrendiğimi düşünüyordum. Ama Arap bir hocadan aldığım dersler sayesinde şu anda aslında o zaman hiçte öğrenemediğimi anladım. Şu anda kompozisyon yazabiliyorsam, Arap ülkelerinde çok rahat iletişim kurup halkın arasına karışabiliyorsam hepsi Hocamın sayesinde. sizde benim gibi ileri seviyede Arapça istiyorsanız, hemde Arap dili ve edebiyatı mezunu bir Hoca'dan yardımcı olabilirim.


Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 03Temmuz2007 Saat 12:53
nerdenSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info