Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kanal7: Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taç

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: ONLİNE ARAPÇA DERSLERİMİZ
Forum Adı: Online Suriye Lehçesi Pratik Arapça Dersleri
Forum Tanımlaması: Suriyeli hocalardan Online Görüntülü ve Sesli Suriye Lehçesi Pratik Arapça Dersleri
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=8196
Tarih: 05Aralık2020 Saat 11:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Kanal7: Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taç
Mesajı Yazan: idinc
Konu: Kanal7: Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taç
Mesaj Tarihi: 13Ocak2010 Saat 14:59
Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taçlandırın
 
İki ülke arasında vizelerin kaldırılması Türkiye'de Suriye ile ilgili hemen hemen her sektörde kıpırdanmalar oldu. Eğitim sektörü de bu "Suriye yakınlaşması"nın yansımalarını yaşıyor.
 

Kısa bir süre önce Türkiye ve Suriye arasında uygulanan vize kalkmıştı. Ticari hareketliliğin sağlanmasının yanı sıra asırlara dayanan komşuluğumuzun ve tarihsel – kültürel birlikteliğimizin yeni nesillere aktarılması için çok önemli bir adım olarak görülen bu girişimin ardından Türkiye’de Suriye ile ilgili hemen hemen her sektörde kıpırdanmalar oldu. Eğitim sektörü de bu “Suriye yakınlaşması”nın yansımalarını yaşıyor.

Ortadoğu ülkelerinin konuştuğu en yaygın dil Arapça...  Fakat Arapça, ciddi anlamda bölgesel bazı lehçe değişiklikleri gösteriyor. Hatta bir lehçeyle konuşan Arap diğer lehçeyle konuşanı anlayamayacak ölçüde farklılıklar olabiliyor. En yaygın kullanılan lehçelerden biri ise Suriye Lehçesi.

İşte ülkemizde başlayan bu pozitif Suriye yakınlaşmasına paralel olarak, internet üzerinde Arapça eğitimi veren Onlinearabic.net kuruluşu da bu harekette hemen yerini aldı.

Türkiye’de ilk defa internet üzerinden bir Arap Lehçesi dersi vermenin haklı gururunu yaşayan http://www.onlinearabic.net/ - www.onlinearabic.net , Suriyeli hocalarla yaptığı ders çekimlerini http://www.onlinedil.net/ - www.onlinedil.net adresi üzerinden hizmete sundu.

Suriye Lehçesi dersleri başlığı altında inceleyebileceğiniz dersler, size Suriye’ye gitmeden bu lehçeyi tanıma ve öğrenme imkanı sunuyor.

İnternet üzerinden AÖF İlahiyat, İLİTAM, KPDS Arapça, Pratik Arapça, Hikayelerle Arapça gibi bir çok Arapça branşında online eğitimin markası olan firmanın diğer Arap ülkeleriyle yapılacak vize girişimleri paralelinde lehçe yayınlarına devam etmesi bekleniyor.

Çok değil, şöyle bir kaç yıl geriye gittiğinizde ülkemizde lehçe öğrenmek için yapılabilecek tek şey o dilin konuşulduğu ülkeye gitmekti. Şimdi ise evde çayınızı yudumlarken lehçe öğrenmek mümkün... Fasih Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taçlandırabilirsiniz!

Kaynak: http://www.haber7.com/haber/20100113/Arapcanizi-Suriye-lehcesi-ile-taclandirin.php - http://www.haber7.com/haber/20100113/Arapcanizi-Suriye-lehcesi-ile-taclandirin.php
Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info