Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

الثقافة والحضارة العثمانيةOsmanlı Kültür ve Uygarl

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: TÜRKİYE ve ARAP ÜLKELERİNDE TURİZM ve TİCARET
Forum Adı: Türkiye'de Türk-Arap Turizmi - السفر و السياحة
Forum Tanımlaması: Türkiyemizi bölge, il, ilçe, kasaba, köy, ören yerleri, tarihi yerleri Arapça olarak tanıtan/anlatan çalışmaları bu bölümde paylaşabiliriz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=748
Tarih: 30Mart2020 Saat 21:33
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: الثقافة والحضارة العثمانيةOsmanlı Kültür ve Uygarl
Mesajı Yazan: scelik
Konu: الثقافة والحضارة العثمانيةOsmanlı Kültür ve Uygarl
Mesaj Tarihi: 17Şubat2007 Saat 21:11

الثقافة والحضارة العثمانية : الإمبراطورية العثمانية خلّفت وراءها تراثاً عريقاً وعظيماً من الثقافة والحضارة. كما أنها حافظت على - وصانت - القيم الثقافية والفنية والعلمية العائدة للأقوام ما قبلها التركية منها وغير التركية، وساهمت بقسط كبير في تاريخ الحضارات. والإمبراطورية ابتكرت أروع الآثار والمعالم في العمارة والمشغولات الخشبية والنحت الحجري والفخار والنقوش والمنمنمات والخط والتجليد. والإمبراطورية التي وضعت ثقلها على السياسة الدولية لقرون طويلة، عاملت مواطنيها من شتى  الأديان واللغات  والأعراق،

والمتوزعين على جغرافية شاسعة، بروح التسامح والعدل، وأتاحت للأقوام المنضوية تحت لوائها فرص الحفاظ على لغاتها وثقافاتها بما حققت جواً سادت فيه حرية الوجدان والعقيدة.

Osmanlı Kültür ve Uygarlığı: Osmanlı devleti, görkemli kültür ve uygarlık mirası bıraktı ve aynı zamanda kendisinden önceki bütün Türk ve Türk olmayan ulusların kültür, sanat ve bilim birikimine sahip olarak uygarlık tarihine önemli katkılarda bulundu. Özgün mimarisi, taş ve ahşap oymacılığı, çini-cilik, süsleme, minyatür, hat sanatı, ciltçilik gibi sanat alanlarında değerli eserler meydana getirdi. Dünya siyasetinde yüzyıllarca etkili olan impa-ratorluk, çok geniş coğ-rafyadaki değişik din, dil ve milliyetlere mensup vatandaşlarına adil ve hoşgörülü davrandı. Din ve vicdan özgürlüğü sağlayarak, bünyesindeki ulusların dil ve kültürlerini korumasına olanak   verdi.
 


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info