Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İstanbul - Kağıthane Anadolu İmam Hatip Lisesi

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Forum Adı: İmam Hatip Liseleri
Forum Tanımlaması: İmam Hatip Liselerin web siteleri ve il il, ilçe ilçe tanıtımları
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=6310
Tarih: 07Nisan2020 Saat 04:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: İstanbul - Kağıthane Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesajı Yazan: idinc
Konu: İstanbul - Kağıthane Anadolu İmam Hatip Lisesi
Mesaj Tarihi: 27Haziran2009 Saat 00:44
 
İstanbul - Kağıthane Anadolu İmam Hatip Lisesi
http://www.kagithaneimamhatip.k12.tr - www.kagithaneimamhatip.k12.tr http://www.kaihl.k12.tr/ - http://www.fatihimamhatiplisesi.k12.tr/ - http://www.sariyerimamhatip.com/ -Cevaplar:
Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 27Haziran2009 Saat 00:44

Okulumuzun Tarihçesi:

          Sanayi Mahallesinde bir binanın alt katında 1976-1977 öğretim yılında Şişli İmam Hatip Lisesi adıyla öğretim hayatına başlayan okulumuz, son olarak Şişli İmam Hatip Lisesi okul yaptırma ve yaşatma derneği tarafından şuan bulunduğumuz binanın inşaatına başlanmıştır ve 1983-1984 Öğretim yılında da halen kullandığımız binaya geçilmiştir.
Şişli İmam Hatip Lisesi Okul yaptırma ve yaşatma derneği son çıkan dernekler kanunu gereği olarak şuan "Okulder" (Okul yaptırma ilim Kültür ve Yardımlaşma derneği) olarak hizmetlerine devam etmektedir.
       
          1992 yılında emekli olan ilk müdürümüz Hazmi ŞENEL’den sonra göreve gelen Faik KAPTAN, yoğun çalışmalarıyla  okulumuzu bugünkü haline  getirmiştir.
        
          Faik KAPTAN’ın  Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’ne atamasının ardından 1996’da Mustafa Temel ARSLAN okul müdürü oldu. Mustafa Bey döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri açısından okulumuz ilçenin önde gelen okulları arasındaki yerini almıştır. M. Temel ARSALAN’ın Ekrem Cevahir Çok Programlı Lise’sine atanmasıyla 2000 yılında Ahmet KOÇ okul müdürü olmuştur.
           
             Okul Müdürümüz Ahmet KOÇ Bey’in yoğun çabaları neticesinde 2001-2002 öğretim yılından itibaren devlet 60 öğrenciye hizmet veren parasız yatılı bölümümüzü, 2003-2004 yılında da Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümümüzü açmıştır.
        
         Okulumuz 4 dönümlük bir arsa üzerine kurulu olup altı katlı bir binadan oluşmaktadır. Halen binamızda 28 derslik, 5 idari oda,1 tatbikat mescidi, fizik,kimya,biyoloji, dil ve bilgisayar laboratuarları ve bir kütüphane bulunmaktadır.
        
         Mezunlarımızdan mesleki alanda başarı gösteren çok sayıda öğrencimiz bulunurken, ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşlarında çok sayıda görev yapan mezunumuz da bulunmaktadır.
           
            Okulumuzun Anadolu bölümüne merkezi sistemle öğrenci alınırken, normal bölümümüze de İlköğretim mezunu olma şartı aranmaktadır.
Okulumuz 2007/2008 Öğretim yılında tüm sınıflarında akıllı sınıfa geçen ilk okullardan birisi olma özelliğini taşımıştır.-------------Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info