Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ilitam son sınıftayım...

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.
Forum Adı: İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Forum Tanımlaması: Tüm İlitam öğrencilerini bu bölümde tanışmaya ve arapça konusunda yardımlaşmaya davet ediyoruz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=3892
Tarih: 03Aralık2016 Saat 11:44
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: ilitam son sınıftayım...
Mesajı Yazan: bordo bereli
Konu: ilitam son sınıftayım...
Mesaj Tarihi: 22Eylül2007 Saat 14:23
slm alykm arkadaşlar..az önce kayıt oldum foruma..gördüğüm kadarıyla ilitam hakkında öğrenmek istediğiniz bilgiler var...
Arkadaşlar..ben geçen sene 292...puanla 191.sırada girdim hamdolsun...
3.sınıfı da geçtik..bu sene son inşallah...
kazanamadıysanız ''durmak yok yola devam..''.....
selametle...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: musdahdem
Mesaj Tarihi: 22Eylül2007 Saat 14:31
mehaba bordo ilitamı kazanamamış biri olark  dersler nasıl sınavlarda sorular nasıl  ben247.557 sözel                67 diploma notuile kazanamadım  seneyenasılçalışmalıyım sözel70 netim vardı

Mesaj Tarihi: 22Eylül2007 Saat 14:43
cevap  bekliyorum

Mesaj Tarihi: 22Eylül2007 Saat 14:49
İlitamın dersleri açıköğretiminkine göre daha zor..mesela bi dersten geçebilmeniz için en az 70 puan almanız şart..
Size tavsiyem dgs hazırlık kitabı alıp çalışmanız..zira ben öyle hazırlandım..tabi aylarca sürmedi çalışmamız;sadece 15-20 gün..girdik ve kazandık hamdolsun..
diploma notunuz önemli..ilitamda derslerin soru tipi test şeklinde...
Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun..

Mesaj Tarihi: 22Eylül2007 Saat 14:58
15 20 gunlük çalışmayla oluyormu ben 2  3 aY ÇADGS  YE ÇALIŞTIM OLMADİ  amasayısalım olmadığı için 70  sözel netle  yerleşemedim

Mesajı Yazan: internettn_hoja
Mesaj Tarihi: 23Eylül2007 Saat 16:17
ilitamın kendi sınavları nasıl ??? sorular geçme sistemi ??  Ne kadar çalışmamız lazım ??

vereceğiniz  cevaplar içn şimdiden teşekkür ederiz.

Mesaj Tarihi: 23Eylül2007 Saat 17:15
Yukarda da ifade ettiğim gibi bir dersten geçebilmeniz için ortalamanız 70 olacak..tabi ara sınavlarda %30..yıl sonu sınavlarında ise sınavlarda aldığınız puanların %70'i alınıp ortalamalarınız belli oluyor..eğer ortalamanız arasınav+yılsonu=65 ise,o dersten büte kalırsınız..ancak toplam derslerinizin ortalaması 2,00 ise sınıfı geçersiniz..yok değilse kaldığınız derslerden büte girersiniz..sınıfı geçebilmeniz için de ilk yıl göreceğiniz 8 dersten 5'ini geçmeniz lazım..
Bilmiyorum dgs bana çok kolay geldi...ancak itiraf edeyim ilitamın dersleri özellikle arapça ve felsefe çok zor..ama çalıştıktan sonra hamdolsun yapılmayacak şey yok...
Şimdiden başarılar diliyorum herkese..selametle...

Mesajı Yazan: martı
Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 12:50
syn bordo bereli sınavlarda başörtü problemi yaşanıyor mu

-------------
"bir kelimedir kaldıran ayağa
bütün devrilmiş kelimeleri..."

Mesajı Yazan: Beşinci Mevsim
Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 15:58
Bereli kardeşim,

17 ekimdeki kesin kayıtlar nereye yapılacak...

Başvuru merkezlerine mi? Yoksa Ankara İlahiyattaki birimlerden birine mi?

Teşekkür ederim .

Mesajı Yazan: aysegulergun
Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 17:08
kesin kayıtlar ankara ilahiyata yapılacak..
zaten ankara ile bir kayıtta bir de diploma da görüşeceğiz :)

Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 17:53
Arkadaşlar..Ayşegül'ünde ifade ettiği gibi 17 ekimdeki kayıtlar Ankara ya yapılacak...
Sınavlarda şöyle söylim;ara sınavda no problem..yıl sonu sınavında sadece kızlara başlarının açılması gerektiği söylendi..bütünleme sınavlarında ise kesin olarak açılması gerektiği ifade edildi...açmayanlar not alındı..ama nihayetinde kız arkadaşlarımız başlarını açtı..tabi onlar en arkaya oturdular..biz erkeklerde en öne oturduk;yani sınav boyunca birbirimizi görmedik..çok fazla problem yok hamdolsun...

Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 17:57
bu çok kötü işte ...
ben kendimi tamamen problemsiz bir eğitim dönemine hazırlamıştım.
ama Allah'tan ümid kesilmez.
sorunsuz geçiririz inşallah bu dönemi...

Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 18:10
Ayşegül hocam çok fazla dert etmeyin..inşallah bi problem olmaz..dua ederiz..bi problem olmaz inşallah...
üzülmeyin efendim...

Mesaj Tarihi: 24Eylül2007 Saat 18:16
duamız eksik olmasın,
teşekkürler...

Mesajı Yazan: Beşinci Mevsim
Mesaj Tarihi: 25Eylül2007 Saat 13:25
Allah razı ola bereli kardeşim !

Dualarımız sizlerle başörtülü kardeşlerimiz...
Rabbim, yardımcınız olsun şimdiden !

Bereli kardeş bir de bir maruzatım daha var ama ;
acaba  ilitamlılar burs başvurusu yapabiliyor mu resmi yada gayri resmi kurumlardan ?

Yani öğrenci belgesinde ve  kartında falan ankara ilahiyat öğrencisi mı yazıyor yoksa ankuzem mi yazıyor?

şimdiden teşekkürler !

Mesaj Tarihi: 25Eylül2007 Saat 14:14
İlitamlı öğrenciler burs başvurusu yapabiliyor mu?..açıkçası bilmiyorum ama nihayetinde öğrenci olduğumuz için yapabiliyor olmamız lazım..öğrenci belgesinde ya da kimlikte Ankara İlahiyat yazıyor...yanlış  hatırlamıyorsam...
Şunu da ifade edeyim her geçen sene ilitama müracaatlar arttığı için Dgs sınavındaki sorular biraz  daha zorlaşıyor;kazanamayan arkadaşlara tavsiyem;niyetinizde hala ilitam varsa bence işi bırakmayın..takip edin..yedeklerden de olsa müracaat edin..yada tekrar sınava girin...pes etmeyin...!

Mesajı Yazan: D3VAA
Mesaj Tarihi: 26Eylül2007 Saat 13:42
herhalde bu da uzaktan eğitim olduğu için burs alınmıyor.ama kesin bilgisi olan yazsın.alsak ne iyi olur......

ARKADAŞLAR burs ALABİLİYOR muyuz????

Mesajı Yazan: martı
Mesaj Tarihi: 26Eylül2007 Saat 13:49
sevgili D3VAA ankara da başörtüsü sırasında problem oldu mu bilgilendirirseni sevinirim

-------------
"bir kelimedir kaldıran ayağa
bütün devrilmiş kelimeleri..."

Mesajı Yazan: yagmur4
Mesaj Tarihi: 23Ekim2007 Saat 17:12
syn bodo bereli arapca tercumelerın bulundugu yardımcı bır kaynak yokmu?

Mesaj Tarihi: 23Ekim2007 Saat 17:44
malesef yok...eğer olsaydı haberim olurdu;fakat bi şekilde bizler tercümelere ulaştık hamdolsun...zaman içersinde sizlerde ama hocalarınızdan ama arkadaşlarınızdan ulaşırsınız..yapabileceğimiz bi şey olursa bizde yardımcı oluruz..inşallah..!

Mesaj Tarihi: 23Ekim2007 Saat 17:46
sızler nerelerden ulastınız tercumelere?

Mesaj Tarihi: 23Ekim2007 Saat 22:43
Biz son sınıfta okuyan abilerimizden ve arkadaşlarımızdan ulaştık hamdolsun..!

Mesaj Tarihi: 23Ekim2007 Saat 22:45
ıns.bızde buluruz bırılerınden etrafımızda yok kımse ama bakalım hayırlısı..

Mesajı Yazan: hasan ali
Mesaj Tarihi: 25Ekim2007 Saat 14:40
Arkadaşlar arapça tercümelere nasıl ulaştınız önceki arkadaşlardan diyorsunuz ama bi kaynak versenizde bizde ulaşsak.yoksa çokmu zor?ulaşamazmıyız

Mesaj Tarihi: 25Ekim2007 Saat 15:25
arkadaslar kımse bı sey soylemıyor ıns. bulursunuz vs. ben dıngorevlılerı sıtesındekı hocadan hesbına para yatırarak elde edıyorum. haberlestık kısa zamanda elımde olucak ıns. selahattin yıldırım adına ptt: 5333833 e herbır sınıf ıcın 10 ytl yanı 3. ve 4. sınıf toplamı 20 ytl yatırın. sonrada mailto:selahattinyildirim12@hotmail.com - selahattinyildirim12@hotmail.com  adresınede bılgı verın adresınızı yazın kargo ıle gonderıyor kargo ucretıde sıze ait.bu cd lerde arapca derslerı işlenmıs tercumelerıde varmıs yanı cd den kıtaba gecırırsınız artık... selametle..

Mesaj Tarihi: 29Ekim2007 Saat 18:58
Arkadaşlar gerek xxl-43 kardeşim ve gerekse yukarda da ifade ettiği gibi yağmur kardeşim dersler hakkında gerekenleri güzelce ifade ettiler,ediyorlar..Allah onlardan ve hepimizden razı olsun inşallah..Eğer bizim de yapabileceğimiz acizane birşeyler olursa bana msn adresimden ulaşabilirsiniz..
                 mailto:hsurgen@hotmail.com - hsurgen@hotmail.com
Allah'a emanet olun...şimdiden başarılar..inşallah..!

Mesajı Yazan: myamac83
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 10:30
selamun aleykum arkadaslar ben muhammed  sınav merkezim ankara arkadaslar ben hamdolsun  terculemleri yapmaya başladım arapçayla aram iyidir  arkadaslara yardımcı olmak isterim tabi isteyene  anlatırım inşallah bir  site bulalım orda sesli anlatayım ama  maddi bir beklentim yok para falan teklif bile etmeyin dua edin yeter allaha emanet olun

Mesajı Yazan: D3VAA
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 11:43
myamac83 arkadaşım çok güzel olur ama nasıl bir ortam oluşturabiliriz ki.keşke yaptığın tercümeleri isteyenlerin e posta adresine yollasan çok makbule geçer

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:06
evet cok ıyı olur bencede. masallah ya harıka baslamıssınız tercumelere ..

Mesajı Yazan: xxl_43
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:26
bakın muhammed hocam selahaddin hocamla irtibata gecsin o dingörevlileri radyosundan geceleri internet üzerinden ders yapabilirsiniz böylece herkez evinden rahatca dinleyebilir..yada yeni bir forum kurulur ki bu konuda da selahaddin hocamdan yardım isteyebilirsiniz.. yada isteklerinizi cogaltıp bu siteden bir radyo kurmalarını isteyebilirsiniz..internet çağındayız arkadaslar benim internet hakkında pek fazla bilgim yok olsa inanın yardımcı olmak isterim..... bakın selahaddin hoca amatörce kurdu radyo mihrabı hem tekrar yayınları oldu.. artı sohbet odasından anında sorabiliyosunuz takıldıgınız noktalrı..bence bi düşünün.. illaki selahaddin hocam olacak degil ama onunla fikir teatisinde bulunabilirsiniz..aslında bu site üzerinden de olabilir...gayretli arkadaslarımız var bakın elh... onlar evlerinden siz evinizden gayet güzel olur tabi siz bilirsiniz.... şimdi yine site yönetimi eleştirir beni ama dayanamdım...

-------------
اللهم انا نسالك علما نافعا

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:36
tamam inşallah bir yolunu bulup sesli olarak derslere başlarız allah herkesin yardımcısı olsun

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:38
inşallah bakacaz bir yoluna

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:41
syn hocam ben derimkı suan enazından bı arkadas onermıstı msn uzerınden calısmayı o arkadasın belırttıgı uzere herkes kendıne bırer ilitam sırası ıle adres acsa ve hergun ortak bır saatte aksamları mı olur artık hangı vakıt uygun olursa 1 er parca tercume ederek calıssak .sızde eger mıkrofon vs. varsa  bılgısayarınızda osekılde sızı dınlesek  olmazmı*

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:41
akşam 7 den sonra foruma takılın konusuruz inşallah

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:43
tamam olur ıns.

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:43
yagmur kardesim çok guzel dedi  bak o şekilde olur inşallah aeo

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:44
msn üzerinden çok kişiye ders anlatma olmuyor malesef biz denedik:( sadece birebir oluyor...

-------------

Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:45
Sevgili http://www.onlinearabic.net/forum/member_profile.asp?PF=6652&FID=41 - xxl_43
Estağfurullah seni niye eleştirelim, çok güzel bir teklifte bulunmuşsun. Gayretkeş adımlar atıldıkça Arapça öğrenme konusundaki ilerleme de artacaktır. Bizim zaten bulunma gayemiz ve gayretimiz budur. Bu noktada alınganlık göstermek doğru değil. Bu konuda atılacak her adıma biz bugüne kadar elimizden geldiğince destek olduk, Allah'ın izniyle olmaya da devam edeceğiz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

-------------

Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 13:46

tamam inş. ben de takılmaya çalışacağım

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 14:03
iboea üstad bu radyo kurma işi zormudur?

-------------

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 14:10
radyo için irtiabat kurabileceginiz hocamızın kendi sitesi:

http://www.selahattinyildirim.net/ - http://www.selahattinyildirim.net/

telefonu:

0536 466 02 07

-------------

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 14:34
Açık konuşmak gerekirse şu an için radyo kurma işi bizi aşar. Ancak bu işe sponsor olacak biri olursa ozaman neden olmasın?

-------------

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 16:42
s.a.arkadaşlar bu tercümmeler nasıl yapılacaksa  yapılmaya başlanınca bizleride haberdar edin inş.sabırsızlıkla bekliyorum.A LLAH RAZI OLSUN.

Mesajı Yazan: mbagci9
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 16:48
normal radyo nasıl kurulur maliyeti nedir bilmiyorum ama internet üzeriinden çok kolay bir şekilde sıfır maliyetle internet  radyosu mümkün

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 18:23
arkadas dusuncelerinizden dolayı hepinize teker teker tesekkur ediyorum ne guzel herkes fikrini açıklıyor maşallah allah yardım edenden de yardımcı olandan da vesile olan herkesten razı olsun inşallah allah nasip ederse olur

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 19:04

s.a arkadaslar gelmeye başlamıs maşallah hoşgeldiniz

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 19:05
İnternet radyosu bence pek avantajlı değil neden?

1. canlı yayın yapılacak, öğrenciler o dersleri ders saatinde dinlemek zorunda yoksa kaçırırlar ve tekrarını beklemeleri gerekir. Halbuki aynı dersleri biz video kaydı ile verebiliriz. Bu durumda ders kaçırma gibi bir endişe olmaz. Kim nezaman müsaitse internete girer, şifrelerini yazar ve dersini izler. Yok anlamadı mı, bir daha izler... tekrar etmek mi istedi, bir daha izler.. Yani bir canlı yayına bağımlı kalmak zorunda olmaz.

2. canlı radyo yayınında öğrencinin mesela diyelim ki internet bağlantısında bir sorun oldu o anlık olabilir, bilgisayarı bozulabilir bir hafta mesala dinleyemez radyoyu.. e ozaman bütün bu zaman zarfındaki dersler kaçtı gitti.. Bu açıdan da dezavantajı var.

Ama normal radyo frekansı olsa alır bir cep radyosu yolda izde dinler.. veya evinde dinler. Ama yine de iş,hastalık vb. durumlar yüzünden yayın kaçtığı zaman tekrarı zor.

Bu nedenle biz internet üzerinden verilecek video kaydı eğitimlerinin daha verimli olduğunu düşünüyoruz.

-------------

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 19:09
artık gerisi size kalmıs

Mesajı Yazan: mbagci9
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 19:36
sitenin zenginliği ve çeşitliliği açısından yine sitede bir radyo kurulup burada   gün boyu arapça ilahiler  şiirler konferanslar devamlı olarak çalabilir . ayrıca  ilitamlı arkadaşların ifade ettiği tercümeler   her gün bir ders veya ünite her neyse  günde üç  ayrı vakitte  verilir. mesela saat 14:00  - 19:00  22:00 gibi  ayrıca site yöneticileri belirli canlı yayın saatlerinde site üyelerine mesajlar verebilir. yani sitenin sesi olabilir bir internet radyosu.

Mesajı Yazan: berre_nur
Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 19:40
bu güzel düşünceler hayata geçirilebilse keşke...inş. çok faydalı olur bu arapça kitabı tek başına halledilebileceğe benzemiyor:( heyecanla bekliyoruz.

-------------
çaresizseniz çare sizsiniz...

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 21:04
artık nasip hayırlı ne ise o olsun

Mesaj Tarihi: 30Ekim2007 Saat 22:21
Arkadaşlar inşallah bu güzel arzularınız somut bir hale dönüşür fakat acizane tavsiyem şimdiden arapçayı çalışmaya başlayın.Hatta bütün dersleri ama sakın felsefeyi de ihmal etmeyin; zira felsefede zorlayabilir..Ama sakın vakit kaybetmeyin çalışmaya başlayın..Bakın ilk sınavlara 3,5 ay kaldı,zaman su gibi akıp gider,anlayamazsınız..
Bir de xxl-43 kardeşimizin söylediklerine kulak verin.Kendisini tanıyorum; hizmet ehli,mütevazi,güzel bir abimizdir,mütebessim bir insandır.Söylediklerine kulak vermeniz sizin lehinize olacaktır..Yine de en iyisini siz daha iyi bilirsiniz değerli arkadaşlarım..
Selametle kalın inşallah..

Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 00:04
est.  hüseyin kardesim gönlünün güzelliğini yansıtmışsın..inş. herkes çalışarak bu ilim mecrasına katkıda bulnur...

-------------

Mesajı Yazan: internettn_hoja
Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 00:20
arkadşlar....

şu an ilitamla ilgili bir domain aldım.

radyo yayın video ses forum ders özet vs...

nasıl bir site bize gerekiyorsa nasıl bir ortam bizim için uygunsa birlikte bu ortamı oluşturalım.

yardımcı olmak isteyen arkadaşlar lütfen benimle irtibata geçsinler

acdinc@hotmail.com

Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 10:23
s.a internettn_hoja  allah senden razı olsun ne guzel yardımcı oluyorsunuz allah yar ve yardımcınız olsun bu dersi allahın izniyle rahat bir şekilde sınavı geçirecez yardımcı olandan allah razı olsun

Mesajı Yazan: elizan
Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 10:37
myamac soruna msj da cevap verdim ama kanaldasın şuan bi de burdan yollım.Ben henüz ilitamlı değilim,önlisansı bu sene bitirdim tek desr vardıda.İnş.seneye aranıza katılıcam ilitamlı olarak..:)

Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 10:38
allah razı olsun nerde oturuyosunuz peki

Mesajı Yazan: elizan
Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 10:50

Ben kütahyadayım.

Mesaj Tarihi: 31Ekim2007 Saat 19:44
s.a.sayıın internettin hoja ne güzel söylemişsin bi ortam oluşturalım diye oluşturalım inş.ve yardımlaşalım yardımlaşmadan bu arapçayla işimiz zor gibi.aeo.

Mesajı Yazan: akkul12
Mesaj Tarihi: 02Kasım2007 Saat 22:35
slm bordo bereli ben bu dene ilahiyatı bitirdim dgs ye girecem acaba kaç net yapmam lazım ona göre çalışalım lütfen yanıt yazar mısın ,sen kaç net le girdin

Mesaj Tarihi: 03Kasım2007 Saat 00:42
Akkul kardeşim ben sözel 72 d 8 y; sayısal 18 d 4 y ile 191.sırada girdim...
Çok fazla çalışmadım sadece soru stilleri nasıl onu öğrendim ve ona göre çalışarak sınava girdim...!

Mesajı Yazan: fatmaesen
Mesaj Tarihi: 30Ekim2010 Saat 15:16
mrb arkadaşlar,ben bu yıl başladım sakarya ilitam 1.sınıftayım,ve hiç bilgim yok,mesela ara sınav ne zaman,şu ödev sistemi nasıl oluyor,yeni başlıyanların belli bi sınıfı,şubesi varmı,bi arkadaşın ödevden bahsettiğini okudum,umarım bişeyleri kaçırmadım,bilgilendirirseniz çoook sevinirim

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info