Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İSMEKLİLER BURAYA

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: www.onlinearabic.net
Forum Adı: İSMEKLİLER
Forum Tanımlaması: Tüm ismek mensuplarını bekliyoruz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=2692
Tarih: 18Ekim2019 Saat 12:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: İSMEKLİLER BURAYA
Mesajı Yazan: ibotea
Konu: İSMEKLİLER BURAYA
Mesaj Tarihi: 26Şubat2008 Saat 09:56
Merhaba arkadaşlar,
İsmek bünyesinde öğrenen ve öğreten tüm arkadaşlarımızı forumumuza bekliyoruz.

Çalışmalarınızı, fikirlerinizi, Arapça eğitim ve öğretimi konusundaki görüşlerinizi, yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Hepinize başarılar...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: berre_nur
Mesaj Tarihi: 26Şubat2008 Saat 15:23
çok teşekkürler böyle bir bölüm açtığınız için...
ben de arapça bilgilerimin çoğunu ismekten öğrendim.3 kur devam etmiştim,şimdi gitmiyorum .zaten ismek hocamızın tavsiyesi ile online arabicle tanıştım.buralarda ise semra hocama teşekkürlerimi iletiyorum:)

-------------
çaresizseniz çare sizsiniz...

Mesajı Yazan: zebercan
Mesaj Tarihi: 26Şubat2008 Saat 17:36

S.A. 

Ben arapçayla İsmek'te tanıştım.2. kuru bitirdim ve gerçekten çok güzel bir eğitim aldım.İsmek tek başına yetmeyebilir fakat başlamak için uygun bi yer.bize çok emek veren değerli Ayşe hocama selam ve sevgiler.Allah ondan razı olsun....

-------------
http://imageshack.us">

"Söylesem faydası yok,,,Sussam gönül razı değil"........

Mesajı Yazan: şeymanur
Mesaj Tarihi: 26Şubat2008 Saat 23:36
     السلام عليكم   Çok teşekkürler böyle bir konu açtğınız için ismek'in gerçekten çok faydası oluyor, burdan Selma hocama teşekkürlerimi iletiyorum.  شكرا جزيلا يا معلمتي 

-------------

Mesajı Yazan: watizdiz
Mesaj Tarihi: 27Şubat2008 Saat 00:15
arkadaşlar bende ismekliyim çok güzel geçiyo arpçayı yeni söküyorum inşaallah buradan güzel şeyler öğrenirim

Mesajı Yazan: zekeriya77
Mesaj Tarihi: 28Şubat2008 Saat 14:53
İsmek arapça kursu faydalı özellikle arapça öğrenmeye yeni başlayacak olanlar için.

Mesajı Yazan: ay yüzlüm
Mesaj Tarihi: 29Şubat2008 Saat 17:15

S.A Bende 2 yıldır İsmeke gidiyorum.Gerçekten çok faydasını gördüm.O  ARAPÇA TERCÜMELERİNİ  çözmek zevkli oluyo hocamızdan  ALLAH RAZI OLSUN.

Mesajı Yazan: reyhan içmeli
Mesaj Tarihi: 29Şubat2008 Saat 22:35
selamunaleyküm bende ismekliyim arapçada değil ama :)
şu an bilgisayarlı muhasebe kursuna gidiyorum.arapça ya da gitmek istiyorum ama kararsızım yeterli olur mu diye ?
çünkü yetersizse boşa emek vermiyim öyle değil mi ?
burdaki arkadaşlar çok olumlu yazmışlar ama kararsızım.tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mesajı Yazan: FTMGL
Mesaj Tarihi: 01Mart2008 Saat 14:16
Orjinalini yazan: reyhan içmeli

arapça ya da gitmek istiyorum ama kararsızım yeterli olur mu diye ?
çünkü yetersizse boşa emek vermiyim öyle değil mi ?
burdaki arkadaşlar çok olumlu yazmışlar ama kararsızım.tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mükemmel olarak öğrenemesenizde en azından çoğu konu hakkında fikir sahibi oluyorsunuz. Çat patta olsa Arapça'yı anlayabiliyor,konuşabiliyorsunuz.

Yalnız tek başına pratik Arapça yeterli değil. Muhakkak medrese usulu ile desteklenmeli.

Bu arada Bahçelievler İsmek:)

-------------

Mesajı Yazan: akcapakca
Mesaj Tarihi: 01Mart2008 Saat 18:17
merhabalar...
siteyi uzun zamandir takip ediyorum ancak forum bolumunu ilk defa bugun inceledim..Arap dili ve edebiyati mezunuyum..Misir'da yaklasik 1.5 sene dil kursuna gittim.ismek'e basvurmak istedim ancak benim donus tarihimde basvurular tamamlanmisti.basvuru tarihleri hakkinda bilgi verir misiniz??simdiden tesekkur ederim..

Mesajı Yazan: reyhan içmeli
Mesaj Tarihi: 01Mart2008 Saat 19:03
başvurular eylülde başlıyo yani kayıtlar...
ama eğer gitmekte kararlıysanız kayıt tarihinde hemen kayıt olmanızı tavsiye ederim çünkü talep çok olduğu için kontenjanlar hemen doluyo.

Mesaj Tarihi: 01Mart2008 Saat 22:48
arkadaşlar biz daha sayılara yeni geçtik 10a kadar sayıyorum 100ekadar saymak biraz zor gibi bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdidenشكرن

Mesaj Tarihi: 02Mart2008 Saat 21:48
Orjinalini yazan: watizdiz

arkadaşlar biz daha sayılara yeni geçtik 10a kadar sayıyorum 100ekadar saymak biraz zor gibi bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdidenشكرن

s.a. watizdiz
eğer birinci kurdaysanız zaten 10 a kadar öğretiyolar.biz 100 kadar saymayı ve temyiz yapmayı ikinci kurda öğrendik.sanırım müfredat böyle.bu güzel yolda ALLAH yardımcınız olsun.

-------------

Mesaj Tarihi: 02Mart2008 Saat 22:27
Orjinalini yazan: akcapakca

merhabalar...
siteyi uzun zamandir takip ediyorum ancak forum bolumunu ilk defa bugun inceledim..Arap dili ve edebiyati mezunuyum..Misir'da yaklasik 1.5 sene dil kursuna gittim.ismek'e basvurmak istedim ancak benim donus tarihimde basvurular tamamlanmisti.basvuru tarihleri hakkinda bilgi verir misiniz??simdiden tesekkur ederim..

s.a. akcapakca

bildiğim kadarıyla bu aralar ismekte birinci kur için kayıtlar alınıyor.çünkü ikinci kura geçenlerin yeri boşaldığı için yeni sınıf açıyolar.yeterli başvuru varsa tabiki.istersen bu konuda ismekle görüş daha aydınlatıcı olur senin için...
 selam ve dua ile......

-------------

Mesajı Yazan: özlem87
Mesaj Tarihi: 04Mart2008 Saat 23:11
selamün aleyküm...

saolun çok iyi olmuşböyle bir konu açmanız bende ismeğe gidiyorum 2.kurdayım gercekten çok zevkli güzel gidiyor çok şükür...:)

sitenizden faydalanıyoruz saolun ALLAH razı olsun

-------------
Eğer çekemezsen gülün nazını;ne dikene dokun ne gülü incit... !

Sahra da Mecnun değilsen;ne Leyla yı çağır ne çölü incit... !

Mesajı Yazan: sessiz
Mesaj Tarihi: 05Mart2008 Saat 21:53
selamün aleyküm

Bende ismek arapça kursuna gidiyorum çok memnunum ahmet hocamıza teşekür                 
    ediyoruz eğitiminden çok memnunuz katkısı olan herkesten ALLAH RAZI OLSUN,,,,,

Mesajı Yazan: sinay
Mesaj Tarihi: 05Mart2008 Saat 22:26
 s.a           sevda kardeş gramer ağırlıkmı yoksa pratik mi dersler veriliyor

Mesajı Yazan: progahmet
Mesaj Tarihi: 10Mart2008 Saat 01:33
Selemun Aleyküm. Ben 1.Kurdayım. İyi gibi gidiyor yeni başladım başlamadan önce yazı bile yazamıyor iken şimdi sular seller gibi yazıyorum.Keşke anlama konusunda da böyle diyebilseydim .

Hocamız elinden gelenin en iyisini yapıyor burdan ona teşekkür etmek istiyorum Yenibosna-İSMEK Selma Kaya hocama ççokkkkkkk teşekkürler. Allah ondan ve onun gibi hocalardan razı olsun.

Selametle arkadaşlar.

Mesajı Yazan: aynulesrar
Mesaj Tarihi: 12Mart2008 Saat 17:50
bende ismektenin.daha önce bilmeme rağmen bilmediğim çok şey olduğunu öğrendim.fatihten nihal hocama teşekkürleimi arz ediyorum

Mesajı Yazan: musadedei
Mesaj Tarihi: 12Mart2008 Saat 19:35

Esselamu aleykum

ismeklileri burada görmek beni sevindirdi bende ismekliyim 3. kurdayım buradan selma hocama canı gönülden selamlarımı iletirim Allah senden razı olsun hocam gerçekten Allah bizler için bir nimet vermiş o nimetin adınıda selma koymuş bize arapça öğrettiğin için size minnettarız hocam
ismekte arapça öğrenmek bir başka oluyor çok değerli arkadaşlarım oldu inşaallah seneyede devam etmeyi düşünüyorum hatta ismek var oldukça bende devam edeceğim  ha bu arada bunca yıl almış olduğum bilgileri ışığından başkalarınıda aydınlatıyorum yani ders vermeye başladım tabi bildiğim kadarı ile çok güzelde oluyor

benden yeni başlayanlara tavsiyen morellerini bozmadan sıkılmadan devam etsinler derslerine  hergün azda olsa bir kaç kelime ezberlesinler  nekadar çok kelime ezberlerseniz okadar çabuk başarılı olursunuz
ALLAHa emanet olun başarılar. buradan ismekli kardeşlerime selamlar 

Mesajı Yazan: FTMGL
Mesaj Tarihi: 13Mart2008 Saat 20:05
Orjinalini yazan: sessiz

selamün aleyküm

Bende ismek arapça kursuna gidiyorum çok memnunum ahmet hocamıza teşekür                 
    ediyoruz eğitiminden çok memnunuz katkısı olan herkesten ALLAH RAZI OLSUN,,,,,

Ahmet ALTUN mu?

Mesaj Tarihi: 13Mart2008 Saat 22:45
اسلامعليكم اصدقاء كيفحلكم ان شكرن   كتب كتا كتبؤ يكتب يكتان يكتبؤن حفظ يحفظان يحفظؤن       arkadaşlar müzari fiil çekimlerinde yardımlaşırsak sevinirim .anlamları kafa karıştırıyor sanki.

Mesajı Yazan: Ali77
Mesaj Tarihi: 14Mart2008 Saat 08:56
İsmekliler cümleten selamun aleyküm.

Mesaj Tarihi: 14Mart2008 Saat 09:01
Kanarya ismekte değerli hocamız Mehmet İlhan a teşekkür ederiz. Hocamız bu işi gerçekten biliyor çok güzel öğretiyor. Yakın oturan arkadaşlara tavsiye ederim.

Mesaj Tarihi: 14Mart2008 Saat 09:13
                               MADİ FİİL çekimleri:

ketebe                     :          keteba         :         ketebu
(1 erkek yazdı)               (2 erkek yazdı)          (3 veya daha fazla erkek yazdı)

ketebet                    :          ketebeta      :         ketebne
(1 kadın yazdı)               (2 kadın yazdı)           (3 veya daha fazla kadın yazdı)

ketebte                    :          ketebtuma    :         ketebtum
(sen yazdın erkek)   (siz ikiniz yazdınız erkek)   (sizler yazdınız 3 veya daha fazla erkek)

ketebti                     :          ketebtuma      :         ketebtunne
(sen yazdın kadın)   (siz ikiniz yazdınız kadın )   (sizler yazdınız 3 veya daha fazla kadın )

ketebtu                    :                                :         ketebna
(ben yazdım)                                                      (biz yazdık)

Mesajı Yazan: enehatice
Mesaj Tarihi: 14Mart2008 Saat 18:43
bende ismek 2. kura geçtim  çok güzel gidiyor.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun...

Mesajı Yazan: kader83
Mesaj Tarihi: 15Mart2008 Saat 23:41
canım ablam benim nasılsın evet arkadaşlar ismekte çok güzel ders yaptırılıyor tabi hocanın rolü büyük burdan selma kaya hocama çok çok teşekkür ederim...

Mesajı Yazan: effsunkar
Mesaj Tarihi: 21Mart2008 Saat 01:12
 S.A. Akadaşlar, bende uğurmumcu ismekte 1. kura gidiyorum.

Maşallah çok güzel paylaşımlar var burda, emeği geçen herkezden ALLAH c.c. razı olsun inş.

Aysun  hocama da çok teşekkür ediyorum.. diğer arkadaşlarıda bekliyorumm inş.

Mesajı Yazan: erguvani
Mesaj Tarihi: 22Mart2008 Saat 20:06

Selamün aleyküm bende uğurmumcu ismeğe gidiyorum:) Effsunkarsen çağırırsında biz gelmezmiyiz :)

Arapça yıllardır öğrenmeyi çok istediğim ama bir türlü nasip olmayan bir lisandı,hamdolsun ki bu yıl nasip oldu...Aysun hocama çok teşekkür ediyorum onun anlatışı ve sonsuz sabrı olmasaydı bizler belki şimdi pes etmiştik....Bu siteyide bize hocamız tavsiye etti gerçekten çok değerli paylaşımların olduğu bir site emeği geçenlerden allah razı olsun...

Mesajı Yazan: yeşil
Mesaj Tarihi: 17Nisan2008 Saat 00:56
hepinize hayırlı akşamlar!maltepe ismek arapça 3.kur öğrencisiyim.hepinize başarılar

Mesajı Yazan: Bad-ı Saba
Mesaj Tarihi: 29Nisan2008 Saat 15:48
Selamün aleykum..
Ben de Yenibosna İsmek 1. kurda Selma KAYA nın öğrencisiyim.İlk başta arapçaya başlarken tereddütlerim vardı,öğrenebilirmiyim diye,veya sebat edipte sonunu getirebilirmiyim diye(nede olsa serde şıpsevdilik var biraz:)Ama zaman geçipte azda olsa gelişme kaydettiğimi görünce bayağ bi umutlandım ve iyi ki başlamışım diye düşündüm.Tabi bunda hocamızın hoşgörüsü ve arkadaşım fatma nın büyük emeği var.Hocamıza ve Fatma ya çok teşekkurler..Allah hocamıza büyük sabır versin:)

Mesajı Yazan: sevdam58
Mesaj Tarihi: 21Mayıs2008 Saat 14:58
merhaba arkadaşlar ben 3 sene arapça okudum fakat aradan bayağı bi zaman geçti

e unuttuk haliyle

1 ay öncesine kadar da üsküdar ismeğe gidiyordum fakat iş değişikliği yüzünden bırakmak zorunda kaldım

ama bu arapçayı öğrencem inş tam olarak

معسلامه

في امان  الله

Mesajı Yazan: efsuni
Mesaj Tarihi: 11Haziran2008 Saat 14:16
s.a bende yeşilova ismek arapca öğrencisiyim..ayrıca ılahıyat onlısansta okuyorum..kursun derslere cok faydası oldu suan 2.kuru bıtırıyoruz seneye sayıyı tamamlatabılırsek 3.kura devam etmek ıstıyoruz.....

Mesajı Yazan: sevdam58
Mesaj Tarihi: 11Haziran2008 Saat 14:48
aleykümselam
hoşgeldiniz

Mesajı Yazan: Ahmedd
Mesaj Tarihi: 25Haziran2008 Saat 21:18
şuna bir bakın
http://tr.netlog.com/go/explore/videos/videoid=1229700 - http://tr.netlog.com/go/explore/videos/videoid=1229700

-------------
herkes cennete gitmek ister
ama kimse ölmek istemez...

Mesaj Tarihi: 25Haziran2008 Saat 21:55
nedır bu bende açmadı?

Mesaj Tarihi: 27Haziran2008 Saat 23:26

başladıkta bitirdik bile!2.kur bitti. inşaallah 3.kurada davam ederiz.nerden nereye ,hiç birşey bilmezken neler öğrenmişiz.kurandan birşeyler duydukça anlamak ne güzelmiş.allah hocamızdan ve emeği geçen herkesten razı olsun.darısı bilmeyenlerin başına!

Mesaj Tarihi: 27Haziran2008 Saat 23:27
hangı kurs sızın?

Mesaj Tarihi: 30Haziran2008 Saat 23:06
beykoz ismek ti ve bitti.3.kur olursa gideriz inşaallah.fiemanillah

Mesajı Yazan: yaren erva
Mesaj Tarihi: 02Ağustos2008 Saat 17:48

السلام عليكم يااصدقاء هل اشترك بينكم؟

Mesajı Yazan: yaren erva
Mesaj Tarihi: 02Ağustos2008 Saat 17:51
ben ismekli değilim fakat size katılmak istedim tabi kabül ederseniz

Mesajı Yazan: tamashii
Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 11:18
mrb ben ismek arapça kursuna bu sene başlamak istiyroum ama hiç bir bilgim yok hafta içi akşam kursu varmı haftada kaç saat ? bu arada ali77 bende büyük ihtimalle kanarya şubesine gelicem bu sene kesin kurs açılırmı kanarya da ? şimdiden hepinize cok teşekkürler allaha emanet olun

Mesajı Yazan: scelik
Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 11:34

Merhabalar tamashii kardeş
İsmek'te Arapça derslerine başlaman çok güzel bir atılım.

İsmek'te Arapça dil kursları sadece hafta sonu verilmektedir.
İsmek'in bir şubesinde herhangi bir kursun açılabilmesi için yeteri sayıda kurisyerin müracaat etmiş olması lazım gelir.
İsmek Küçükçekmece Kanarya şubesinin 4258758 numaradan müracaat sayısını öğrenebilirsin

-------------
الطالب المجتهد

Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 12:16
cevabınız için cok teşekkürler kayıtlar ne zaman başlıyor ve kitap temini nasıl oluyor ?

Mesajı Yazan: HİCRET..
Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 12:49

-

Mesajı Yazan: gulum
Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 13:47
arap dilini nerede öyreniyorsunuz bi sorun mu var. ben Azerbaycandan yazıyorum. bi sorun olursa burdayız Allah yardımcınız olsun

Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 13:52
siz benim yazdığımı aldınız mı

Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 13:55
arapca yaza biliyormusunuz?

Mesajı Yazan: visam
Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 14:09
Kardeş öğrenmişsin. Başka bölümlere de girmeyi dene... Arapça yazışma grupları ile Tercüme çalışmaları olan bölümlere bak. İstifade edeceksin. Başarılar, Visam

Mesaj Tarihi: 08Ağustos2008 Saat 14:20
yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Mesajı Yazan: SIKINTI
Mesaj Tarihi: 09Ağustos2008 Saat 12:06

bir ismekli olarak teşekkür ederim bu bölüm için. fazla vaktim olmadığından ancak takip etmekle yetiniyorum yazılanları. diğer ismekli arkadaşların çalışmalarına baktıkça çok yol katedilmiş diyorum arapça konusunda. gerçekten mutluluk verici.

Mesajı Yazan: ranuna
Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 00:05
arapça dersler genellikle bayan öğrenci ağırlıklı mı??

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 00:12
hayır, karışık. benim sınıfımda eşit oranda galiba. neden sordunuz? genelde eğitimli insanlar. harem selam mantığı mı acaba diyeceğim ama öyle bir anlayış yok. orası ilim öğrenilen ve öğretilen bir yer. cinsiyetin ne önemi var ki?

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 11:06
ismek kurslarında arapçanın hangi dialekti öğretiliyor ?

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 11:11
ismek kursları öncelikle çok kaliteli tavsiye ederim. dialektinden kastın nedir? sarf, nahiv, bina, emsile... biz hepsini gördük, ama bu hocaya göre değişebilir. ben şanslı olanlardanım.

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 11:55
yani hangi ülkenin arapçası öretiyio bildiğinz gibi suriye de konusulan arapçayla suudi arabistan da konusulan cok farklı ya da bi lübnan lı bi faslıyla rahatça anlaşamıyor yani bir sürü farklı lehçe bunlardan hangsi öğretiliyor ?

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 12:00
fasih arapça. bence önemli olan da bu.

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 12:03
sizin de bildiğiniz gibi, hangi lehçeyi konuşurlarsa konuşsunlar tek bir arapça var. istanbul türkçesi gibi. 20 ayrı arapça lehçesini kim öğrenebilir ki? iletişim kurarken onlarla fasih arapça bildiğinizi söylemeniz yeterli.

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 12:28
anladm teşekkrler

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 12:31
önemli değil

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 12:36
Orjinalini yazan: SIKINTI

ismek kursları öncelikle çok kaliteli tavsiye ederim. dialektinden kastın nedir? sarf, nahiv, bina, emsile... biz hepsini gördük, ama bu hocaya göre değişebilir. ben şanslı olanlardanım.

merhaba ;siz hangı ısmekte okudunuz?
 sizce bir mahzuru yoksa
tşkler... 

-------------

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 13:00
ne mahsuru olabilir ki? mecidiyeköy ismek.

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 13:04

tşkler...

-------------

Mesaj Tarihi: 11Ağustos2008 Saat 13:06
önemli değil. allah muvaffak etsin!

Mesajı Yazan: hacerr
Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 20:07
selamun aleyküm bende yenibosna ismege gidiyorum benim hocamda selma kayakacıncı kurdasın

Mesaj Tarihi: 13Ağustos2008 Saat 23:43
Selam Hacer. Bende yenibosna istekten AhMeT. Selma Hoca bir tane ya. Yenibosna ismeğin göz bebeği...   Allah ondan razı olsun..

Mesaj Tarihi: 14Ağustos2008 Saat 00:14
ben bitirdim.

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 11:38

awt selma hoca bitane ya allah ondan razı olsun..ahmet birinci kurdamısın sen.bizim sınıftaki ahmet misin yani

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 16:32
Evet sizin siniftaki Ahmet . Hani ömer abi ,niyazi abi vardi, kizlardan da Melek, Sumeyye eger ayni siniftaysak tanirsin bunlari. Arapcaya bakiyor musun. Yazin hic calistin mi arapca üzerine..

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 17:15

evet aynı sınıftanız ama sizi hatırlamadım. Niyazi bey çok sevdiğim ve görüştüğüm babam diyebileceğim biri. zeynep, mediha, elif hn. da sevdiğim arkadaşlar.aslan ağabim de favori. arapça canavarı yani.

Mesajı Yazan: Bad-ı Saba
Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 17:23
Orjinalini yazan: progahmet

Evet sizin siniftaki Ahmet . Hani ömer abi ,niyazi abi vardi, kizlardan da Melek, Sumeyye eger ayni siniftaysak tanirsin bunlari...

Hafta sonu grubu yani...

Mesaj Tarihi: 16Ağustos2008 Saat 20:44
vallah evet ama sizi hatırlamadım. kusura bakmayın. haftasonu gurubu enver hocanın sınıfı. ömer ağabiyi de biliyorum. geçen rastladım ona. yeni gelen kurlardan dahil olduysanız o yüzden hatırlamıyorumdur sizi. bizimle başlayanlardan olsanız hatırlardım. neyse hayırlı kandiller size.

Mesaj Tarihi: 17Ağustos2008 Saat 17:16
Orjinalini yazan: Bad-ı Saba

Orjinalini yazan: progahmet

Evet sizin siniftaki Ahmet . Hani ömer abi ,niyazi abi vardi, kizlardan da Melek, Sumeyye eger ayni siniftaysak tanirsin bunlari...

Hafta sonu grubu yani...

Evet Hafta sonu (ögle) grubu. Yenibosna- ismek

Mesaj Tarihi: 17Ağustos2008 Saat 20:35
hayır ben yenibosna ismekten değilim.

Mesaj Tarihi: 18Ağustos2008 Saat 12:16
ewt ahmet aynı sınıftayız.melek ve sümeyye aynı kuran kursunda hafızlık yapıyolar arada konuşuyorum onlarla..arapçaya hiç calışamadım unuttum bütün ögrendiklerimi..devam edicekmisin 2.kurdan

Mesaj Tarihi: 18Ağustos2008 Saat 12:18
Orjinalini yazan: hacerr

ewt ahmet aynı sınıftayız.melek ve sümeyye aynı kuran kursunda hafızlık yapıyolar arada konuşuyorum onlarla..arapçaya hiç calışamadım unuttum bütün ögrendiklerimi..devam edicekmisin 2.kurdan

Kararsızım. Baştanda başlayabilirim. Geçen dönemde işlerin yoğunluğu nedeni ile fazla önem vermedim o yüzden arapça konusunda sağlam bir alt yapım olmadı. Düşünüyorum bakalım.

Mesaj Tarihi: 25Ağustos2008 Saat 13:07
arkadaşlar aranzda kayıtların kesin başlayış tarihini bilen var mı ? yardmlarınz için şimdiden teşekkürler

Mesaj Tarihi: 25Ağustos2008 Saat 13:21
Orjinalini yazan: tamashii

arkadaşlar aranzda kayıtların kesin başlayış tarihini bilen var mı ? yardmlarınz için şimdiden teşekkürler

Merhaba
Kayıtlar 1 Eylül'de başlıyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 25Ağustos2008 Saat 15:36
teşekkürler..

Mesajı Yazan: Ezelsu
Mesaj Tarihi: 05Eylül2008 Saat 13:14
s.a.

ben ismek arapça kurslarına kayıt olmak istiyorum ama bazı konularda yardımınıza ihtiyacım var. Ben arapça ile ilgili hiç bişey bilmiyorum. Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek istedim bir arakdaşım ismek arapça kursuna git hem okumayı öğrebirsin hem de okuduğunu anlarsın dedi .Acaba tecvit öğretiyolar mı ya da ismek te alacağım eğitimle Kuran-ı kerim okumayı öğrenebilir miyim.

vereceğiniz cevaplar için Allah (c.c.) razı olsun .
selam ve dua ile...

Mesajı Yazan: methusena
Mesaj Tarihi: 05Eylül2008 Saat 13:36

a.s. ismekte arapca  dil ogretiyorlar orda kuraan ve tecvid ogrenemzsin kuraan icin elbete sana kolaylik saglar hareke harfleri taniman anliyacagin kelimeler elbete sana az cok faydasi olur ama sadece bu kadari olur cunki ordaki arapca dil ogretiyorlar konusmayi ogreneceksin sadece

Mesajı Yazan: betüli
Mesaj Tarihi: 13Eylül2008 Saat 11:02

sa arkadaşlar Allah hepimize hayırlı başarılar lutfetsin

sorum şu:İsmekteki arapça eğitimi bana ne kadar yardımca olur aöf sınavlarında

Mesajı Yazan: nilsu
Mesaj Tarihi: 13Eylül2008 Saat 14:10

-------------
Sadece içinizden zulmedenlere erişmekle kalmayacak olan bir azaptan sakının ve bilin ki Allah, azabı çetin olandır. Enfal 25

Mesaj Tarihi: 15Eylül2008 Saat 12:11
ismek'te arapça iyi öğretiliyor. bence oldukça işinize yarar...sizi cesaretlendirecekse söyleyeyim üniversitelerin arap dili bölümünde okuyanlar bile arapçalarını geliştirmek için geliyorlar. bence bu kurs fazlasıyla işinize yarar.

Mesaj Tarihi: 15Eylül2008 Saat 12:17
sevgili ezelsu arapça bilmen şart değil. alfabeyle başlıyorlar öğretime zaten. bence kur'an kursundan daha faydalı. hem dil olarak hanene eklersin hem de okuduğunu iyi kötü anlarsın. şakır şakır arapça konuşmazsın ama en azından neyin ne olduğu konusunda fikir sahibi olursun. ayrıca kur'an kursuna gidenler kadar iyi okuyabilirsin arapçayı. muvaffakiyetler!

Mesaj Tarihi: 16Eylül2008 Saat 22:02
Orjinalini yazan: nilsu

Büyükçekmece Beylikdüzü taraflarında bayanların çoğunluk olduğu, hocanın da bayan olduğu Arapça Kursu var mı?

E-5 e yakın olan Avcılar Küçükçekmeceye doğru kurslar da varsa onlar da olabilir?

Büyükçekmece Tepecik kursu hakkında bilgisi olan var mı?
 yesılova ısmek var e-5 kenarında ...hocası erkek ama harıka bır eğitimi var...kayıtlar basladı gelırsenız yardımcı oluruz...

Mesaj Tarihi: 16Eylül2008 Saat 22:04
ismek kayıtları başladı arkadaşlar...dersler ramazandan sonra başlıcak bılgınıze....

Mesajı Yazan: ru-be-ru
Mesaj Tarihi: 05Nisan2009 Saat 00:35
sevgili arkadaşlar bende eski bir ismekliyim.fatih yavuzselim ismekte 3.kuru bitirdim sevgili nihal hocamdan allah razı olsun öğrendiğim her şeyi ona borçluyum.süperrrrr bir hoca. fatihli herkese tavsiye ediyorum.arapça öğrenmenin tadına varın

Mesajı Yazan: gizemx
Mesaj Tarihi: 05Nisan2009 Saat 17:36
Ben Atışalanı İsmektenim.Hocamız Allaha şükür çooooooook iyi.Allah ondan razı olsun..Arapça öğreniminde hoca da çok önemli zaten karışık olan bir dil ancak iyi anlatılınca anlayabiliyor insan.Arapça öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim.Çok güzel bir dil gerçekten..

Mesajı Yazan: caleycelo
Mesaj Tarihi: 17Nisan2009 Saat 16:42
BENDE ARAPÇA YA İLK BAŞLAYANLARDANIM DERSLER VE ORTAM ÇOK İYİ ...
İBRAHİM HOCA YA BURDAN TKR. TEŞKKÜR EDİYORUM...
SULTANGAZİ  CEBECİ-İSMEK

Mesajı Yazan: osmanlievladi
Mesaj Tarihi: 20Nisan2009 Saat 23:04
Bende ismek arapça kursuna gidiyorum  arapça eğitiminin dahada yargınlaşmasını istiyoruz Allaha emanet olun               

Mesajı Yazan: xx43
Mesaj Tarihi: 03Mayıs2009 Saat 22:43
Bende zeytinburnu-ismek arapça kursuna gidiyorum.2. kurdayım.bu siteyi ayşe hocamın sayesinde tanıdım.ALLAH(C.C)ondn razı olsun.aeolun. 

-------------
ALLAH(C.C)YAR WE YARDIMCINIZ OLSUN.

Mesajı Yazan: yakupogretmen
Mesaj Tarihi: 04Mayıs2009 Saat 23:48
selamün aleyküm
ben arapça öğrenmeye yeni başladım ismekte üsküdar yavuztürk mahlesindeyim

Mesajı Yazan: HİLAL EYŞAN
Mesaj Tarihi: 04Aralık2009 Saat 12:50
sa bende ismeğe yeni başlayacağım. fatih ensar vakfı.arapçaya mart ayında başlayacağım.çok heyecanlıyım

Mesajı Yazan: ru-be-ru
Mesaj Tarihi: 04Aralık2009 Saat 15:01
Başarılar diliyorum Hilal kardeşim

-------------
Allaha cc.a dayan,sa´ye sarıl,hikmete ram ol.
Yol varsa budur,bilmiyorum başka çıkar yol.....

Mesajı Yazan: HİLAL EYŞAN
Mesaj Tarihi: 04Aralık2009 Saat 17:03
TEŞEKKÜR EDERİM.ALLAH RAZI OLSUN

Mesajı Yazan: ECiRNA
Mesaj Tarihi: 11Şubat2010 Saat 15:23
Esselamunaleyküm ..
Bende Dumlupınar İsmek Şubesindenim..
Hocamız çok iyi, Allah ondan razı olsun..
Değerli hocamız İklime Hanıma teşekkür ediyoruz sundugu egitimden dolayı..
Sayesinde çok şey ögrendim ve de öğreneceğim inşaAllah..esenlikle kalın.

Mesajı Yazan: salliballi
Mesaj Tarihi: 17Mart2010 Saat 16:01
MERHABALAR..!
Arkadaşlar bende az önce buraya üye oldum ..1 aydır ismek kurslarına devam ediyorum.Öğretmenimiizin  tavsiyesi üzerine geldim..henüz siteyi incelemedim.Umarım yayarlı olacaktır.Hepimize kolay gelsin.Tekrar herkese selamlar..!!!!!!!!!

Mesajı Yazan: hanife kahraman
Mesaj Tarihi: 20Mayıs2010 Saat 10:23
İsmek Arapça kurslarına devam ediyorum .Çok memnunum hocalarımız sayesinde gayet iyi anlıyorum.Arkadaşlarıma da yardım edebiliyorum,bu çok güzel bir duygu.Bu sene Sümeyye hocam sayesinde daha da güzel arapçam oldu.Üsküdar da ismek arapça kursuna herkesi davet ediyorum.

Mesajı Yazan: sahafixe
Mesaj Tarihi: 02Haziran2010 Saat 22:35
أدرس العربية في اسماك منذ سنةأتمني ان أعلم اللغة العربية تاما بعد سنة

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info