Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ilahiyat arapça

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: AÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
Forum Tanımlaması: Bütünlemeye kalan öğrenciler için hızlandırılmış kur
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=2368
Tarih: 05Aralık2016 Saat 20:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: ilahiyat arapça
Mesajı Yazan: vuslat_
Konu: ilahiyat arapça
Mesaj Tarihi: 31Aralık2007 Saat 10:38
s.a.
arkadaslar ben siteye yeniüye oldum
yeni keşfettiğimiçin siteyi pek bi bilgim yok benim sorum aylık üye olursam derslere
geçmiş ünitelerdeki açığımı nasıl kapatabilirim ayda 4 üniteyle vizeye konuları bitiremem
bu konuda yardımınızı bekliyorum şimdiden teş ederim

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ibotea
Mesaj Tarihi: 31Aralık2007 Saat 10:51
Merhaba vuslat_ aramıza hoşgeldin

Önümüzdeki hafta itibariyle 3ncü ders ayımıza girmiş olacağız. Yani bu şu demek, birinci sınıflar 12 ünite, ikinci sınıflar 12 ünite görüyor olacaklar. Siz hangi sınıfın derslerini almak istiyorsanız (iki sınıfı birden de alabilirsiniz) 3 aylık ücret olan 60 YTL yatırdığınızda geride kalan iki ayın dersini ve ocak ayının dersini izleme imkanına sahip olacaksınız.

Anlaşılmayan bir husus olursa lütfen sorunuz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

-------------

Mesaj Tarihi: 31Aralık2007 Saat 11:03
mrb hoş buldum ilginize tşk ederim
ilahiyat 2.sınıftayım cevabınız yeterince açık
inşallah en kısa zamanda parayı yatırır derslere başlarım

Mesaj Tarihi: 07Ocak2008 Saat 14:04
  sa ben ücreti yatırdım ve 2.sınıf üyeliğini tercih etmiştim yalnız bisorun var
  40 ytl yatırdım 2. sınıfın 8 ünitesini takip edebilmek için ama bendeki derslerde 1ve 2. sınıf ilk 4 ünite görünüyo lütfen bu sorun konusunda yardımcı olur musunuz

Mesaj Tarihi: 07Ocak2008 Saat 16:05
Merhaba vuslat, özel mesaj bölümünden sorununa cevap yazdım. Cevap verir vermez sorunun hallolacak.

Çalışmalarında başarılar diliyorum, hayırlı olsun.

-------------

Mesaj Tarihi: 08Ocak2008 Saat 12:47
 merhabalar tşkr ederim dün sorun halloldu gerek kalmadı

Mesaj Tarihi: 08Ocak2008 Saat 14:59
tamamdır, çalışmalarında başarılar diliyorum.

-------------

Mesajı Yazan: ibrahim0067
Mesaj Tarihi: 02Mart2008 Saat 03:24
selam arkadaşlar ben siteye yeni baş vurdum ilahiyat öğrencisiyim ben açıkcası arapcadan hiç anlamıyorum ve bilgilerimde yok ve sınavada az kaldı korkuyorum arapcadan kesin kalacam ben bu siteden arapcayı güzel bir şekilde kavrayabilirmiyim lütfen yardımcı olurmusunuz bana.  ibrahim

Mesaj Tarihi: 03Mart2008 Saat 03:32
Merhaba ibrahim0067, hoşgeldin

açıkçası endişelenmek için biraz geç kalmışsın. Sınavlara bir ay kadar bir süre kaldı. 15 üniteden sorumlusun, hiçbirşey bilmiyorum diyorsun.. keşke önceden tedbirini alsaydın

Şimdi sana tavsiyem, sitemizin anasayfasında arapçaya ilk adım adlı bir bölüm var. Ücretsizdir. oradan temel kuralları bir çalış. Bunun paralelinde bizim AÖF ilahiyat derslerine yönelik sunduğumuz online dersler var. Bu bölüm ücretli. Oraya da üye olup 15 üniteyi sıkı ve hızlı bir şekilde çalışırsan sınavda en azında çok kötü bir not almazsın.  Tabi karar senin. Yalnız sana tavsiyem, hayatta her zaman tedbirini önceden düşün olur mu? Son ana bırakma..

-------------

Mesaj Tarihi: 03Mart2008 Saat 20:05
HOCAM TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK SAĞOLUN.AYNI ZAMANDA ÇALIŞTIĞIM İÇİN BİRAZ DEĞİL BAYA GEÇ KALDIMİ SİZİN DEDİĞİNİZE AYNI ŞEKİLDE YAPACAĞIM.

Mesaj Tarihi: 04Mart2008 Saat 23:43
selam.hocam ben 5 martta yani çarşamba günü hesabınıza ücreti yatıracağım.ben şunu merak ediyorum.parayı yatırdıkdan sonra  hemen ders izleyebilcekmiyim.12 aylık 1 yıllık yapacağım üyeliğimi 130 ytl yatıracağım heralde.bana bilgi veririmisiniz

Mesaj Tarihi: 05Mart2008 Saat 10:06
Evet 130 YTL yatıracaksınız. Ders programımız açıklama sayfalarında verilmiştir oradan da bakabilirsiniz. Şu anda üye olduğunuzda bu ay içerisinde birinci üniteden 20nci üniteye kadar görüyor olacaksınız. Ancak siz sınavda ilk 15 üniteden sorumlusunuz.

iyi çalışmalar.

-------------

Mesajı Yazan: medine939
Mesaj Tarihi: 15Nisan2008 Saat 09:49
yafff Allah rızası için 1999 dan 2007 ye kadar arapça ilahiyat önlisans 2. sınıfta çıkmış soruları bulan var mı  varsa yardım edin yoksa mahvolacammmmmm:(

Mesajı Yazan: adriatik
Mesaj Tarihi: 15Nisan2008 Saat 10:28
Merhaba medine
http://eogrenme.aof.edu.tr/ - http://eogrenme.aof.edu.tr/  buaraya tc kimlik no ile girin fakülte seçeneğinin en altında sınav soruları tıklayın bölüm yerinde yıl seçin ders bölümün ara, final veya bütünleme seçin sonra çıkan sayfada kitap yazan yeri tıklayın açıklama bölümünü okuyun ordan anlarsınız
Çalışmalarınızda başarılar..

-------------
İman hem nurdur hem kuvvettir, evet hakiki imanı elde eden adam kaninata meydan okuyabilir B.S.N

Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 27Nisan2008 Saat 16:44
merhaba arkadaşlar,şu arapçaları nasıl çalışmalıyım bilmiyorum.diger dersler 70 ve yukarısı gelirken arapçalar 50 den aşagı oluyor.guya bu sene dgsye girip ilitama başvuracaktım.bana bir çözüm lütfen.3 ay gibi kursada gittim olmadı.arapçası 70 den   yukarı olanınız var mı?bana ne önerebilir?

Mesajı Yazan: mbagci9
Mesaj Tarihi: 27Nisan2008 Saat 19:12
benim arapçam 92 kesinlikle klasik sistem yani emsile bina avamil vb. kitabları okumadan zor.

-------------

Mesaj Tarihi: 28Nisan2008 Saat 23:39
merhaba mbagci9 arapçan 92 mi?çok güzel ama dedigin kitaplar çok zorya.imam hatip lisesinde biraz görmüştük.arapçadan beni soguttu o kitaplar. bide ben liseden sonra 7 sene ara verdim.şimdi tekrar başa dönmek zaman kaybettirir.finallere 1 ay kaldı.kısa ve öz çözüm gerek bana.yinede çok sagol.selam ve dua ile

Mesaj Tarihi: 29Nisan2008 Saat 12:22
merhaba adriatik bana yardımcı olmaya çalışmışsın.çok teşekkürederim.

Mesaj Tarihi: 29Nisan2008 Saat 13:05
merhaba diyanet arkadasım ara sınavdan 88 aldım.geçen yıl arapçayı verememiş tek dersten kalmıştım.sana tavsiyem ünite sonlarındaki tedribatları öğren. egem açıköğretim arapça yardımcı kitabı var onu al orda tercümeler var yeterli olacaktır ben kursada gidiyorum o kitabı al mutlaka işe yarayacaktır.Rabbim yar ve yardımcın olsun.başarılar...

Mesaj Tarihi: 29Nisan2008 Saat 13:11
  Merhaba diyanet arkadasım ben arapçadan 88 aldım.geçen yıl tek ders olarak arapçadan okulu uzatmıştım.bu yıl kursa gidiyorum.onun dışında sana tavsiyem egem yayınları arapça yardımcı kitap al onun bana çok faydası oldu.ve mutlaka ünite sonlarındaki tedribatları öğren hiçbirini atlamadan çünkü ordaki cümlelerin aynısı hiç değişmeden sınavda çıkıyor.Rabbim yar ve yardımcın olsun.başarılar

Mesaj Tarihi: 29Nisan2008 Saat 18:35
çok sagol vuslat kardeş.dedigin kitabı alacam.zaten finallere 1 ay kaldı.çalışmalıyım.diger derslerimin en düşügü 73.arapçadanda geçmeliyimki ilitama başvurayım.ikinci sınıftayım.kpss yede girecem.bana dua edin.fahri yaptıgım hocalıgı resmiyete dökebileyim.selam ve dua ile.allaha emanet olun.

Mesaj Tarihi: 30Nisan2008 Saat 22:08
Rica ederim kardeşim.İnşAllah işe yarar da benimde sana bi faydam dokunmuş olur.diğer derslerin yüksekmiş ne güzel çok sevindim.o zamn arapçaya yoğunlaşırsın verirsin Allahın izniyle.bende ilitama giricem bu yıl.kpssyede Rabbim yardımcımız olsun İnş. kadro alırsın dualarım seninle Allaha emanet ol.

Mesaj Tarihi: 01Mayıs2008 Saat 12:53
merhaba vuslat kardeş,ilitama başvurmak için dgs ye girmemiz şart.diyelimki finallerde arapçalardan birini vermedim.bütünlemeye kaldım.dgs sınavı 13 temmuzda.dgsyi kazandım diyelim.ama diploma yazın alamadım ve eylüle kaldı.ne yapacagız?ilitam yerleştirmeleri ne zaman?diploma şartmış.öfya bunun gibi çok soru var.kimse bizi dogru yönlendirmiyor.sen biliyorsan rica ediyorum ilitam yerleştirmeleri ne zaman bana söyler misin?

Mesaj Tarihi: 01Mayıs2008 Saat 14:55
tarihler konusunda net bilgi veremeyeceğim lakin . Bütünlemeye kaldığınız zaman  ilitama başvuramıyorsunuz böyle bir durum var. Daha doğrusu forumun ilgili yerlerinde detaylı açıklamalarda var . Netice olarak şunu söyleyebilirim. geçtiğimz eğitim ve öğretim yılında bütünlemeye kalanlar ilitama başvuru yapamadılar. Ama bu sene nasıl olur bir ayar yapılır mı bilemiyorum. Şuan mevcud durumda imkansız. 

-------------

Mesaj Tarihi: 01Mayıs2008 Saat 17:54
çok sagol mbagcı9.neden bütünlemeye kalan için olmuyor.ilitam başvuru tarihi daha mı erken.yani dgsyi kazanan ilitama kayıt için bütünlemeden önce mi  başvuruyor.ilitam kayıtları nezaman?sen ilitamda okuyor musun?okuyorsan eger ilitamla ilgili herşeyi bana söylemen mümkün mü?rica etsem.ilitamı ben bu sene duydum ve bir bilgim yok.siz degerli arkadşlardan ögreniyorum.allah cümlenizden razı olsun.selam ve dua ile

Mesaj Tarihi: 01Mayıs2008 Saat 22:56
http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=1503&PN=1

kıymetli kardeşim yukarıdaki linki inceleme fırsatı bulursan belki biraz daha detaylı bilgiye sahip olursun .

Ben ilitamlı değilim. şuan ilahiyat1.sınıftayım. Bütünleme imtihanlarının sonucu açıklanmadan önce ilitam ön kayıtları yapılıyor ve bu kayıt esnasında transkript ve diploma lazım olduğu için bütünlemeye kalanlar kayıt yaptıramıyorlar. Daha detaylı bilgi için yukarıdaki linkte gezinti yapabilir veya ilitamlı arkadaşların kurmuş olduğu www.ilitam.net adlı siteyi ziyaret edebilrisin

-------------

Mesaj Tarihi: 02Mayıs2008 Saat 16:58
Mrb diyanet dgs başvuruları 12-21 mayıs .arkadasımızın da dediği gibi büte ders bırakmamamız gerekiyo benmde bildiğim kadarıyla.

Mesaj Tarihi: 02Mayıs2008 Saat 22:59
hepiniz çok sagolun.inşallah bütünlemeye kalmam.çünkü dgsye girmek istiyorum.zaman kaybı yapmak istemiyorum.zaten 7 sene gibi zaman kaybım var.keşke imam hatipten mezun olur olmaz ilahiyata başvursaydım.hayırlısı artık.selam ve dua ile.allaha emenet olun.

Mesaj Tarihi: 03Mayıs2008 Saat 00:16
Ah Ah keşke bende ilahiyata ihlden mezun olur olmaz girseydim.Ama vardır bi hayır inşAllah mezun oluruz...amin 

Mesaj Tarihi: 03Mayıs2008 Saat 14:32
üzülme vuslat kardeşim bende aynı duygulardayım ama önemli olan bundan sonra yol almak.inşallah ilitamla 4 yıllık ilahiyatı tamamlarız.bide allah için hem okur hemde insanlıga faydalı oluruz.dua et bol bol.selametle

Mesaj Tarihi: 03Mayıs2008 Saat 16:11

Amin...başarırız Allahın izniyle.Dualarım emek veren tüm kardeşlerime.Ae.ol diyanet kardeşim

Mesaj Tarihi: 03Mayıs2008 Saat 16:37

Amin kardeşim.Dualarım emek veren tüm kardeşleirmize Allaha emanet ol

Mesajı Yazan: imam_hatiplim
Mesaj Tarihi: 03Kasım2008 Saat 14:20
selamun alykum bende ilahiyat okuyorum yardımcı olalım bir birimize istersen braber çalışalım ALLAH RİZASI İÇİN bir birimize yardımcı olruz senin bilmediklerini ben bilirim benim bilmediklerimi sen bilirsin degilmi selametle görüşrüz eger beni eklersen sevinirim mail adresi vermek yasaktır  bütün ilahiyat okuyan arkadaşlarıma söyluyorum kardeşler

Mesajı Yazan: gulsum_06
Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 14:56
merhb ibotea önlisans öğrnclei tanşma bölümü neden kapatldı bi açıklama getirirmsnz

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 14:58
orada biz fkir alışverşnde bulunyrduk ve gatyette güzel oluyrdy eğer bunu bilerek sildiyseniz ben hemen üyeliğimi iptal edicem çünlü çok büyük bir saygszlık bu.orada bz son derce seviyeli bie şeklde paylaşmda bulunuyrduk anlayamadım doğrusu

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:15
Bölüm açık, niye kapatalım?!

http://www.onlinearabic.net/forum/forum_topics.asp?FID=41 - http://www.onlinearabic.net/forum/forum_topics.asp?FID=41

-------------

Mesajı Yazan: süleymaniye
Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:17
SİLİNME YOK GALİBA SAYFAYI AÇIK GÖRÜYORUM

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:46
YA SİTEYİ AÇINCA Bİ UYARI GELDİ BENDE ÜSTME ALINDM HERHALDE O PSKLJLE SİTEYİ GÖREMEDM AFERDSNZ ÖZÜR DİLERİM

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:51
BİDE KONULARA MSJ GÖNDERMEYE ÇALŞINCA  Bİ UYARI GELDİ BU SİTEYE GİRİŞNZ SİTE YÖNETCSİ TARFNDAN ENGELLENMŞTR DİYE ONU ANLAYMADIM NEDEN ÖYLE OLUYR

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:59
SİTEYE CEVAP YAZMIYRUM LÜTFEN YARDMCI OLUN

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 15:59
YA BURAYA YAZIYR AMA DİĞERNE YAZAMNYRUM

Mesaj Tarihi: 07Kasım2008 Saat 16:14
bir sorun tespit edemedik, herşey normal görünüyor.
çıkış yapıp tekrar girer misiniz?

-------------

Mesajı Yazan: candadas26
Mesaj Tarihi: 28Ocak2009 Saat 23:40
selamun aleykum arkadaşlar malumdur ki herkes son 9 yılın yani 1999 dan 2008 e kadar çıkmış arapça soruları dört gözle aramakta tabiki bende fakat şöyle bir müjde vereyim daha ondandan yeni heberim oldu ialhiyatçı ziya şen in açık öğretim 2 yıllık ilahiyatlar için hazırlamış olduğu kitapta son 5 yılın soruları mevcutmuş kitabın kendi yazarının açıklama kısmında yazıyo zaten son 2 senede internette su gibi dolaşıyo eorenme istesinde mevcut yani anlayacanız son 7 senenin arapça sorularını buldum ALLAH'IN BULDURMASIYLA  7 senenin arapça sorularını buldum ALLAH'IN BULDURMASIYLA EEEEEE ARTIK BU KARDEŞİNİZEDE SINAVINDA HEM ARAPÇA 1 HEMDE 2 DEN GEÇMESİ İÇİN DUA EDERSİNİZ İNŞALLAH

Mesajı Yazan: candadas26
Mesaj Tarihi: 28Ocak2009 Saat 23:41
 son 7 senenin arapça sorularını buldum ALLAH'IN BULDURMASIYLA 

Mesajı Yazan: E.Nur
Mesaj Tarihi: 28Ocak2009 Saat 23:56
siz kitabı aldınız mı ?? bulunulabilen bi kitap inş.??

-------------
"Herşey kader ile takdir edilmiştir.Kısmetine razı ol ki rahat edesin"BSN

Mesajı Yazan: kerbelasehidi20
Mesaj Tarihi: 03Şubat2009 Saat 22:15
selamün aleykum arkadaşlar geçmiş yıllara ait  cıkmış arapca sınav soruları aranıyor bulanlrın haber etmesi rica olunur :)

Mesajı Yazan: ashabımuhacir
Mesaj Tarihi: 07Mart2009 Saat 15:49

hayırlı günler arkadaşım bende sadece arapça 1 ve 2 den gireceğim biraz korkum var fırsat buldukça çalışıyorum ama bakalım umudum az

Mesajı Yazan: nghnzng
Mesaj Tarihi: 17Temmuz2010 Saat 22:38
merhaba arkadaşlar ben arapçaların 2 sindende kaldım o kadar çok konuyu 1 ayda çalışabilmemde imkansız.en hızlı şekilde geçer not için nasıl hazırlanabilirim. bu ikisinden geçersem mezun oluyorum.pratik bir çözümü varmı lütfen yardımcı olun

Mesajı Yazan: mezunum:)
Mesaj Tarihi: 17Temmuz2010 Saat 22:57
nghzng kardeşim ben derslere hiç çalışmadım sadece arapcadan cıkmış soruları çalıştım daha doğrusu soruları ezberlemeye çalıştım ve becerdimde cok uzun bi vaktimide almadı ve finalden 1 soru bilemedim 96 aldımsana tavsiyem çıkmış soruları çalış emin ol kazanırsın

Mesaj Tarihi: 20Temmuz2010 Saat 11:15
çok teşekkürler mezun kardeş bi umudum var artık:)) yani bununla bırakmıcam tabi arapçayı inşallah öğrenmeye devam ama mezun olmak farklı birşey

Mesaj Tarihi: 20Temmuz2010 Saat 22:09
rica ederim kardeşim umarım faidem dokunmuştur artık bi duayı hak ettim değil mi :)

Mesaj Tarihi: 22Temmuz2010 Saat 14:56
tabi dua ederim ama eğer faydalı olursa yani geçersem daha çok dua ederim:))

Mesaj Tarihi: 23Temmuz2010 Saat 00:35
he gecmezsen dua etmiycen yani dur ben sana bi okuyum üfliyimde kal o dersten :))

Mesaj Tarihi: 02Ağustos2010 Saat 00:00
yani demek istediğm dua ederim her koşulda ama geçersem daha çok tamam kardeşim.aman bu son şansım sen yine hayırlı dua et:))

Mesaj Tarihi: 02Ağustos2010 Saat 01:02
tamam rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah..bu dgs sonuclarıda acıklanmadı bi yerleşseydik :P:))

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info