Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ilahiyat okumayı düşünüyorum

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: Dersler-Sorular
Forum Tanımlaması: Arapça önlisans derslerinizle ilgili kafanıza takılanlar, sorular..
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=1776
Tarih: 08Aralık2016 Saat 11:54
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com

Konu: ilahiyat okumayı düşünüyorum
Mesajı Yazan: beklenengun
Konu: ilahiyat okumayı düşünüyorum
Mesaj Tarihi: 09Eylül2007 Saat 16:46
S.A.
 bu sene 2. üniversite olarak sınava girmeden a.ö.f ye girilebileceğini öğrendim. ilahiyat okumaya karar verdim. hem dinimizi öğrenip hem de 2. üniversite mezunu olma fikri hoşuma gitti açıkçası. daha önce ankarada 3 ay arapça seminerine katılmıştım. çok zor bir dil olduğunu biliyorum. yardım almadan arapça derslerde başarılı olabilirmiyim? yoksa bu işlere hiç kalkışmayayım mı? bir de ilahiyat ders kitaplarını nereden temin ediyoruz? Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. şimdiden teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: berre_nur
Mesaj Tarihi: 09Eylül2007 Saat 23:26
ve aleyküm selam,
ilahiyat okumaya karar vermeniz ne güzel...inanın bizler açıköğretim okumuş olsakta ilahiyattan çok şeyler öğrendik. bir kere insanın ufku açılıyor,yalnız dini konularda değil, genel anlamda da çok şey öğretiyor...arapça konusuna gelince mümkünse kurs yardımı almanızı öneririm onun dışında cd ler, açıköğretim yardımcı kitapları var.bir şekilde halloluyor yani.kitaplar da kayıt esnasında büro tarafından veriliyor...ilahiyat okumaya sınıf geçme gözüyle değilde hem  bu dünyamız hem de ahiretimiz adına birşeyler öğrenme amacıyla bakılırsa zaten başarı kendiliğinden geliyor.
size tavsiyem kesinlikle vazgeçmeyin.Allah a emanet olunuz. fi emanillah

-------------
çaresizseniz çare sizsiniz...

Mesajı Yazan: bedri707
Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 01:48

bence ilahiyat okumak insana dininde büyük değişiklikler yapmıyor. güzel bilgiler olabilir. ama zaten bunları biz biliyor ve uyguluyoruz. ama bazı konularda insanı tereddüde sokuyor. intihar edenin cenaze namazı kılınır yazıyor açıköğretim kitaplarında. sonra ihyai ulumud din marifetname meviza-i hasene gibi, yıllarca müslümanların rehber edindikleri kitaplara uydurma hadis dolu kitaplar diye itham ediliyor. neyse ya fazla açılmak istemiyorum. ama üzülüyorum.

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 08:42
ben kendi adıma söylemiştim zaten.dediğiniz konulara gelince evt bazen insan şaşırıyor okudukları karşısında ...ihya i ulumud din , marifetname gibi kitaplarda uydurma hadisler de vardır diyor, bunları tamamen yok saymıyor dikkat ederseniz bu tür tenkitlerde senet ve metin tahlili yapılmadan söylenmez herhalde...

-------------

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 12:24
çok teşekkür ederim berre. sizin notlarınız iyi sanırım forumda gezinirken gözüme çarptı. en büyük avantajınız da istanbul da olmanız. Ankarada Arapça eğitim veren yer sayısı oldukça az ve de pahalı. İstanbul da ücretsiz bile veren sanırım. Allah bir kapı açacak inşallah bana buraları buldurdu. hedefime ulaşacağım izniylen

Mesajı Yazan: idinc
Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 18:14
BeklenenGün, kardeş.... Kusuru mu bağışla; ben seni anlayamadım... NAsıl ikinci öğretim yani.. Siz şu an başka bir fakülte daha mı okuyorsunuz, bölümünüz ne...
 Önlisans ilahiayt bitti mi sizin...

Bu arada arkadaşlar İlitam ile beraber; Normal bir örgün daha okuma şansımız var mı; yada normal örgün olmazsa, Aof okuma şansımız...? Malumatı olanların yazmasını istirham ediyorum...

Teşekkürler, vesselam....

-------------
AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 18:34
elhamdülillah...istanbulda olmanın tabi bir çok avantajı var.ben 3 senedir ismek in ücretsiz arapça derslerine katılıyorum.çok faydasını gördüm. her ne kadar bire bir önlisansın dersleri işlenmese da kurs  arapça açısından oldukça faydalıydı .zaten bu yıllarda arapça dersi vern kursların sayısı da artmaya başladı inş. mevlam sizin işlerinizi de rastgetirsin..

-------------

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 19:24
forum rüzgarı; soru sormanın nesi yanlış ki kusura bakılacak bir durum yok. izah etmeye çalışayım. öncelikle şunu belirteyim 2. öğrenim değil 2. üniversite.
ösym 2 yıllık ya da 4 yılık üniversite mezunlarına mezun oldukları bölüm haricinde ki bölümlere sınavsız okuma kolaylığı getirmiş. 2 yıllık okul mezunuysan ya da 4 yıllık ona göre okuyabileceğin bölüm farklılık gösteriyor. ben 4 yıllık ünv. mezunuyun ve de kendimi bu konuda yetiştirmek istiyorum. o nedenle burayı tercih ettim ve de sınavsız kayıt yaptırabileceğim.

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 20:05

Hangi bölüm mezunusun, Sen önlisans 1 den mi başlayacaksın....

HAngi bölüm mezunlarının, hangi okullara kayıt yaptırabileceğini yazan bir adres biliyor musun?

Bu arada soru sormak yanlış değil; kusura bakma dediğim husus soru sorduğum için değil, Anlattığın halde anlamamış olmaktan ötürü, ifadeniz zayıf olmuş anlamı çıkarmayın demek istemiştim... Neysecik...

VEsselam....

-------------

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 20:27

forum rüzgarı; ben hacettepe  aile ve tüketici eğitimi mezunuyum 4 yıllık. bölümün önemi yok. önemli olan aynı bölümde okumamak. ilahiyat zaten 2 yıllık olduğu için hem 2 yıllık diğer bölüm mezunları hem de 4 yıllık ilahiyat dışındaki mezunlar sınava girmeden sadece kayıtla üniversiteli olabiliyor kontenjan sınırsız.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=a38ca2e6c45019eb8a3232d9606b1683 - http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=a38ca2e6c45019eb8a3232d9606b1683

buradan istediğin bilgiye ulaşabilirsin sanırım.

Mesaj Tarihi: 10Eylül2007 Saat 23:05

Teşekkürler, açıklayıcı oldu yeterince...

Vesselam...

-------------

Mesajı Yazan: melihim666
Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 01:07
yazdıklarınızı okudum da sevındım benımgibibiri daha varmışdiye sanırım sizde imam hatıp lisesi mezunu degılsınız!

Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 09:48
evet imam hatip mezunu değilim. Kur'an'a ve Arapçaya aşığım hepimiz gibi...öğrenmek istiyorum ama bebeğim 1 yaşında ve de Ankaradayım. başarabilirmiyim bilmiyorum. ama istenilirse her zorluğun üstesinden gelinir öyle değil mi? yeter ki disiplinli çalışma ve öğrenme arzusu olsun. Allah(c.c) dileyin vereyim buyuruyor. biz de yeterki istemesini bilelim

Mesajı Yazan: sudejnur
Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 14:45
selamun aleykum
sıteye yenı uye oldum ve
bende arapcayı en ıyı sekılde ogrenmek ıstıyorum ama sımdılık bunu nasıl yapacagımı pek bılmıyorum ben 2 yıllık buro yonetımı mezunuyum gecış için ımam hatıp mezunu omam mı gerekıyo?acık ogretımden nasıl gecis yapıcam bılmıyorum bu konuda eger bılgınız varsa bana yardımcı olursanız sevınırım...
allaha emanet olun

Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 15:24
Aleykum Selam
hoşgeldin sudejnur. ben de yeniyim. eğer büro yönetimi mezunuysan sanırım sen de geçiş yapabilrsin. ama açık öğretim mezunları için de aynı şeyler geçerli mi bilemiyorum. yukarıda verdiğim linke ya da açık öğretim fakultesi linkine tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsin. Allah yolumuzu açık etsin

Mesajı Yazan: mbagci9
Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 15:27

sudejnur kardeş

eğer 2 senelik büro yönetimini örgün okuduysanız  aşağıdaki tarihlerde ve aşağıdaki linkten ön kayıtınız yapabilirsiniz. Eğer açıköğretimden büro yönetimini okuduysanız sınavsız ikinci üniversite kaydı yaptırma hakkınız yok.

Program: İkinci Üniversite
Başvuru Tarihi: 30 Ekim 2007 00:00 - 16 Kasım 2007 17:00
Mazeretli Kayıt Tarihi: 14 Kasım 2007 - 16 Kasım 2007 (mesai saatleri)

Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya ve kayda başlamayınız.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=d4962643a55b077badb24b407723cc71 - http://aofkayit.anadolu.edu.tr/menu.asp?sid=d4962643a55b077badb24b407723cc71

Mesaj Tarihi: 11Eylül2007 Saat 23:46
Sevgili beklenengün benimde 4 yasında oglum var.gecen yıl kurankursundayken hocam ve mudur beyin yonlendirmesiyle universite sınavına girdim bende bankacılık okuyordum kızken. ama islamla tanıştım ve universiteyi bıraktım hayırlısı olsun hersey için ama benım gibi birinin daha olması benı gercekten cok mutlu etti.Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Mesajı Yazan: sudejnur
Mesaj Tarihi: 13Eylül2007 Saat 12:42
selamun aleykum ;
yardımlarınız için tesekkur ederım.....

Mesajı Yazan: mr.acar
Mesaj Tarihi: 13Eylül2007 Saat 12:58
a.s.
güzel kardeşim ilahiyat okuma isteğin güzelde DİN falan öğrenilmez oralarda
yine yanlış anlaşılacağım ama yinede söyleyim her sanat kendi ustasından öğrenilir git bul bi usta öğrenirsin,,
ben ikinci sınıftayım birinci sınıfın kitaplarınıı içeriği genelde sapır saçma şeylerle dolu
cidden bişeyler öğrenmek istersen oralardan olmaz bi fayda göremezsin
EFENDİMİZİN buyurduğu gibi ''faydasız ilimden sana sığınırım ya RAB''
              selametle,,,

Mesaj Tarihi: 13Eylül2007 Saat 13:33
hepimizin Ramazanı hayırlı olsun. Allah en güzel şekilde bu ayı değerlendirmek nasip etsin. Amin

mr acar kardeşim daha ayrıntılı yazarsan bizi de doğru bilgilendirmiş olursun. müfredatın içeriğini yanlış buluyorsun herhalde. ben bu konulara yabancıyım. açıklarsan sevinirim

Mesaj Tarihi: 13Eylül2007 Saat 13:40
syn mr acar ilahiyatın birinci sınıf kitabı saçma sapır şeylerle dolu demişsiniz,neye dayanarak bu tesbitte bulundunuz?evt ..bazı konular ihtilaflı olabilir ama peyg efendimizin de buyurduğu gibi ihtilafta rahmet vardır.bizim rotamız bellidir :önce yüce kitabımız Kuran ı Kerim, sonrada sevgili peygamberimizin sünneti...bunun dışına taşmadığımız sürece neden fayda görmeyelim?
ilim zaten isteyene verilir.ilahiyatında faydasız ilim olduğunu düşünmüyorum.birkaç şeye dayanarak değerlendirmişsiniz konuyu bence...konuya daha genel bakalım inş..
selametle...

-------------

Mesajı Yazan: mr.acar
Mesaj Tarihi: 15Eylül2007 Saat 15:07
bak güzel kardeşim öncelikle konuları iyi anlamalıyız peygamber efendimizin bahsettiği rahmet o rahmet deildir,,
kimseyide inandırma çabam yok ben saçma ve aptalca buluyorum büyükler öyle buyurmuşlar en büyük ilim kendini bilmektir yani HAKkı bilmektir geride kalan allemi cihan olsa neye yarar
selametle,,,

Mesaj Tarihi: 15Eylül2007 Saat 16:25
herkesin bakışaçısı farklı olabilir.. görüşünüze ancak saygı duyulur..ben de görüşümü belirttim.ilim tabi ki kendini bilmektir  ve ben de kendimi bilerek ve fayda gördüğüme inanarak  ilahiyat bölümünü okumayı düşünen arkadaşa bu bölümü tavsiye ettim.olay budur.

-------------

Mesaj Tarihi: 15Eylül2007 Saat 16:48
ben her iki arkadaşımın görüşlerine katılıyorum çünkü her ikiside başka pencerelerden bakıyorlar.
mr. acar kardeş diyor ki : ilahiyatta öyle saçma mevzular işleniyor ki insanın inancı itikadı bile  zedelenebilir bundan dolayı dikkat etmek lazımdır.

Bence bu mevzuu önemli bir mevzuu çünkü öyle ilahiyat mezunu insanlar hatta profösörler var ki islamın özünü bırakmış birkaç ihtilaflı mevzuyu allandırıp ballandırıp müslümanların kafalarını karıştırıyorlar. Hatta biliyorsunuz bir ilahiyat dekanı horozdan kurban olur demişti. Bu adamın dersinden ne fayda gelir talebelerine. Tabi bu adam medyatik oldu sonra  medyanın maskarası oldu hatta geçliğin düştüğü bataklıklar konusunda araştırma yaparkende cürmü meşhud olmuştu bir hotelde   hadi  onu saymayalım dersek. Milletvekili olan ilahiyat profösörümüz  nerdeyse yeryuzünden namazı kaldıracaktı  Ve bunların daha zemzemle yıkanmış olanları ise bazısı mezhepleri inkar eder bazısı şiayı metheder bazısı tasavvufu tekfir eder. Yani kısaca ilahiyattaki  birçok öğretim görevlisi bundan 100 sene önceki müderrislerle aynı itikada sahip değiller ama Allahın kitabı değişmedi.

berre_nur kardeşimiz ise diyor ki:

İslama hizmet edebilmenin resmi yollarından biri ilahiyat diplomasına sahip olmaktır her ne kadar içerisinde yanlış bilgiler veriliyor olsada onları ayıklayarak  , sahih olan diğer bilgileri öğrenebiliriz.

Fakat burada o ayıklamayı herkes yapabilecek mi orası biraz müşkil bir durum arzediyor.

Mesaj Tarihi: 15Eylül2007 Saat 17:00
ben de size katılıyorum... bu konu gerçekten önemli ;tabi belirttiğiniz ayrımı da yapmak daha önemli....burada iş yine bize düşüyor.konulara vakıf olabilmek için yalnız ilahiyatın ders kitaplarıyla değil,bu alanda değerli eserleri de incelemek, varsa hocalardan sahih bilgiye ulaşmak bize düşüyor.ayrıca önümüzde kötü örnekler de  bolca mevcut...ne diyelim,ALLAHIM BİZİ DOĞRU YOLA İLETTİKTEN SONRA O YOLDAN BİR DAHA SAPTIRMA...
ama her ne olursa olsun diploma da bir araçtır.asıl amacımız hakka hizmettir.
selam ve dua ile...

-------------

Mesaj Tarihi: 15Eylül2007 Saat 22:07
arkadaslar bu konu gercekten cok onemli....bazı imanı zayıf kişiler illaki ilahiyat diploman olursa senı dınlıyorlar alim insanlarımızı gerıcı olarak goruyorlar maalesef ki bu dıploma bizler için cok onemli degılsede onlar için onemli ve onları dogru yola iletebilmemiz dogruları anlatabilmemiz için bu diplomaya sahıp olmalıyız...imanı kuvvetli alim kişilerin kendini dinleyen gruplarla birlikte imanı zayıf kişileri imana davet etmesi onlara yardımcı olması gerekli benım kanaatımce yoksa dedıgınız gibi prof.olmuş ama medyaya baglanmış ilahiyatcılarla insanlık daha kotuye gıdecek...tabi herkesin gorusune saygım var...bu benım kanaatım..ALLAH sonumuzu halimizi iyi etsin..

Mesajı Yazan: **lebik**
Mesaj Tarihi: 21Eylül2007 Saat 07:18
ilahiyatı bitiren bir çok arkadaşım var onların bazı hal ve hareketlerini görünce ilahiyata gidenler biraz (sıyırıyor demiyceem anlatıcam şey dini yönden zaaf) sapıtıyorlar herhalde diye düşünmüşümdür. adamlar kur'an-ı ters koyuyorlar normal alelade bir kitapmış gibi düzensizce oraya buraya atıyorlar vs. tamam kabul asıl saygı kur'an-ı okumak onunda ötesinde yaşamak ama bu saygının bir ayağıdır diğer ayağı fatiha süresi üste gelecek şekilde en güzel ve de ayağın uzatılmadığı yatılmayan bir yere (yatarken ayaklar uzatılır genel olarak gerçi peygamber s.a.v dizlerini bükermiş olsun uzatma sayalım yatıldığı için] kemali edeple konmalı elbette onu zor ulaşılır bir kitap yapmak manasını bırakıpta kuşe kâğıdını putlaştırmak değil amaç, saygı! ekmeği yere atabilir misiniz? takvimyaprağını yere atabilir misiniz?(ayet var Allah ismi peygamber ismi yazılı) Allah'ın ismi yerlere mi yakışır? ilahiyatı bitirenleri kötülemiyorum canım ama bu gibi ve başka bazı meselelerde(şu anda aklıma bu geldi) yanlışlıklar olabiliyor ilahiyata gidenler genel olarak hocalarının görüşlerinden etkilenebiliyor, öyle gördüm.

-------------
en kalbî saygılarımla...

Mesaj Tarihi: 21Eylül2007 Saat 07:25
ayrıca osmanlıca da Allah yazısını biraz değiştirmişler (onu türkçe karakterlerle buraya nasıl yazabilirim bilmiyorum) yani bir şekil çizmişler o allah demek neden değiştirmişler içinde Allah ismi geçen herhangi bir kitap yere düşerse saygısızlık olur diye.. aynı şekilde besmelede öyle b s h harflerinden oluşuyor

-------------
en kalbî saygılarımla...

Mesaj Tarihi: 21Eylül2007 Saat 09:46
son mesajınız Osmanlı Uleması ile ilgili öyle değil mi ? LEbik kardeş  . Yukarıdaki mesajın devamı gibi anlaşılıyor yani İLahiyatçılar değiştirmiş gibi.

Mesaj Tarihi: 21Eylül2007 Saat 09:56
evet değerli kardeşim osmanlı ulemasıyla ilgili(yani osmanlı uleması Allah lafzındaki harfler yerine değişik vav harfine benzer şekil yapmışlar üstüne de üst üsteiki nokta koymuşlar) .yukarıdaki mesajın bir kısmıyla alakası var(saygıya örnek) ilahiyatçılarla alakası yok           ((( bu arada değerli kardeşim hakikaten öyle anlaşılıyor şimdi yeniden okudum da bunu yeni farkettim neyse düzeltmiş olduk   teşekkürler )))

-------------
en kalbî saygılarımla...

Mesajı Yazan: sevde_de
Mesaj Tarihi: 14Kasım2007 Saat 19:18
selamun aleyküm
ben 2007-2008 açıköğretim fakültesi ilahiyat bölümü kayıtları ne zaman.bi bilgi verirseniz çok sevinrim.Allah razı olsun.dua ile.
wesselam

-------------

""bakıp seni gören aşık
başka cemali neylesin
'dosd'luğuna eren sadık
başka visali neylesin?""

Mesaj Tarihi: 14Kasım2007 Saat 20:53
aleykum selam        2007-2008 açıköğretim ilahiyat kayıtları bildiğim kadarıyla 19 ekim son tarihti       selametle

Mesaj Tarihi: 15Kasım2007 Saat 19:28
bu konunun 1. sayfasının sonunda mr.acarın mesajına  atfen yazıyorum.

ilahiyat önlisans 1.sınıf " din hizmetlerinde iletişim ve halkla ilişkiler " kitabının 2. ünitesinde sahife 33 te  üçüncü paragraf.
sahife 30 da son paragraf
bunlar evrim teorisini kabul eden bir görüşle yazılmış.

konu:  ilk insanlar konuşmayı bilmiyorlardı. garip sesler çıkararak , el işaretleriyle, ve resimlerle anlaşıyorlardı.  diyor kitapta

Halbuki kuran'a göre  adem a.s yaratıldığında konuşabiliyor du . dünyaya indiğinde de konuşmaya devam ediyordu.

Mesajı Yazan: reyhan içmeli
Mesaj Tarihi: 11Şubat2008 Saat 18:36
 Şu forumda ki yazılanları okuyorum da maşşallah diyorum...Ne güzel bi siteye üye olmuşum iyki bulmuşum bu siteyi
Tabi maksat bulduranı bilmek...
Elalem magazini onun bunun giyimini özelini ayıklıyadursun.Saçma saçma konularla gündem oluşturmaya çalışsınlar.
Ama var işte...
Böyle forumlarda var.Bu forumlara üye olan faydalı tartışmalar yapan dini için birşeyler yapma aşkında olan gençlerde var işte
Şükürler olsun.Allah sayılarımızı kat kat arttırsın.

-------------

Mesajı Yazan: xenesx55
Mesaj Tarihi: 08Ekim2009 Saat 17:29
s.a. ben düz lise mezunuyum ilahiyat okuyabilirmiyim yeni sisteme göre.tskleer

Mesajı Yazan: ibrahimoruc
Mesaj Tarihi: 08Ekim2009 Saat 17:35

ygs ye gırerek tecıh edersınız

-------------
Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım

Mesajı Yazan: ADIGE94
Mesaj Tarihi: 25Eylül2011 Saat 14:32
selamün aleyküm kardeslerim size bişi somak istiyorum ben şu anda liseyi açıktan okuyorum düz lise olarak ve lise bittiği zaman üniversite olarak dırek ilahiyata başlamak istiyorum nasıl başlıcagımı nasıl başvuru yapacagımı ne gerektıgını falan bılmıyorum da bı yardım edersenız sevınırım hayırlı gunler cevaplarınızı beklıyorum allahaısmaladık

Mesajı Yazan: ADIGE94
Mesaj Tarihi: 25Eylül2011 Saat 14:33
ewt okuyabılırsınz 

Mesajı Yazan: saniye
Mesaj Tarihi: 25Eylül2011 Saat 19:43
Orjinalini yazan: ADIGE94

selamün aleyküm kardeslerim size bişi somak istiyorum ben şu anda liseyi açıktan okuyorum düz lise olarak ve lise bittiği zaman üniversite olarak dırek ilahiyata başlamak istiyorum nasıl başlıcagımı nasıl başvuru yapacagımı ne gerektıgını falan bılmıyorum da bı yardım edersenız sevınırım hayırlı gunler cevaplarınızı beklıyorum allahaısmaladık
A.s. ADIGE94
Açık Öğretim Lisesi bittikten sonra üniversite sınavına girmen gerekiyor.
Birinci sınavda, yani ÖSS sınavında taban puanı aldıktan sonra iki yıllık Açık Öğretim İlahiyat Ön lisans bölümünü tercih formunu doldurduktan sonra kazanabilirsin.

Lise son sınıftayken ünivesite sınavları için müracaat zamanını kaçırmamalısın!..

Mesajı Yazan: hiranur_48
Mesaj Tarihi: 22Temmuz2012 Saat 16:29
selamün aleyküm arkadaşlar hayırlı ramazanlar. ben lisans işletme mezunuyum ikinci üniversite olarak ilahiyat okumak istiyorum ihl mezunu bir akrabamda önce liseden fark derslerini ver 2 senede bitiriyorsun zaten sonra önlisans oku dedi direk ilahiyat okursam arapçada zorlanırmışım benim düşüncemde ikisindede arapa kursuna gitmek durumundayım ön lisanstan başlamak daha akıllıca birde sizlere danışmak istedim yardımcı olursanız sevinirim bu arara kpss de lisans mezunları ile mi ön lisans mezunları ile mi gireceğim sınava bu konuda bilgi sahibiyseniz lütfen paylasın kafam çok karıştı çünkü şimdiden allah razı olsun selametle inşallah..

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info