Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

AÖF İlahiyat Şartlı Geçme - Koşullu Geçme nedir?

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: AÖF İlahiyat Önlisans Bütünlemeye Kalanlar
Forum Tanımlaması: Bütünlemeye kalan öğrenciler için hızlandırılmış kur
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=16189
Tarih: 24Kasım2020 Saat 20:16
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: AÖF İlahiyat Şartlı Geçme - Koşullu Geçme nedir?
Mesajı Yazan: scelik
Konu: AÖF İlahiyat Şartlı Geçme - Koşullu Geçme nedir?
Mesaj Tarihi: 26Ocak2016 Saat 11:24


AÖF İlahiyat ŞARTLI GEÇME - KOŞULLU GEÇME nedir?

Açıköğretim koşullu ders geçme, adı üzerinde bir şarta bağlı olarak ders geçme demektir. Bu şart da yıl sonu Genel Not Ortalamanızın en az 2,0 ( CC ) olması demektir.

AÖF sınavları sonucunda, CC, DC ve DD aldığınız dersleriniz varsa, bu ders ortalamalarınız 50'den az ancak 32'den yukarı demektir. Yani anlaşıldığı üzere bu derslerden aslında başarısız olmuşssunuzdur.

Ancak; Üniversite size bu dersleri kurtarmak için bir şans verir. Burada ortalama yötemi ortaya çıkar. Dönem Not Ortalamanız 2,0'dan yüksek ise CC,DC ve DD aldığınız dersleri en başta anlattığımız koşula uymak kaydıyla geçme şansı verilir. Yani yüksek aldığınız derslerden, düşük aldığınız derslere not taşıması yapılır diyebiliriz bi baklıma.

Toparlarsak; yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2,0 olursa, Güz döneminde Koşullu olan derslerinizden de de otomatik olarak geçersiniz. GNO 2,0'dan düşük olursa Güz döneminde ve bahar dönemindeki derslerinizden CD,DC,DD aldıklarınızdan kalırsınız ve bu dersleri önümüzdeki sene (buraya dikkat: önümüzdeki dönem değil, önümüzdeki sene) göreceğiniz anlamına gelir. Kaldığınız dersler hangi dönemin dersleri ise ancak o dönemde alabilirsiniz.

AA ile CC arasında aldığınız dersleri ise, kayıtsız şartsız geçtiniz demektir. Bu dersler, diğer derslerden ne kadar başarısız olursanız olun, bir daha karşınıza çıkmayacak demektir.

FF aldığınız dersler ise, 32'den daha aşağı bir not ortalamasına sahip olduğunuzu gösterir. FF aldığınız ders, koşullu olarak geçilemez. O dersi, kesinlikle seneye tekrar edeceksinizdir.


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info