Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2013 - 2014 DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI-TIKLA ÖĞREN

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: İLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.
Forum Adı: DGS ile alakalı konular
Forum Tanımlaması: DGS ile ilgili yazışmalar buraya
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=14741
Tarih: 20Haziran2018 Saat 12:30
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: 2013 - 2014 DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI-TIKLA ÖĞREN
Mesajı Yazan: scelik
Konu: 2013 - 2014 DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI-TIKLA ÖĞREN
Mesaj Tarihi: 22Ekim2013 Saat 00:04

DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI- https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1490 - TIKLA ÖĞREN

 
DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI- https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1490 - TIKLA ÖĞREN
 
 
İşte DGS Ek Yerleştirme sonuçları.
 
2013 DGS Ek yerleştirme tercihleri bittikten sonra gözler sonuçların ne zaman açıkanacağında olacak. ÖSYM, 2013 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. İşte 2013 DGS Ek yerleştirme sonuçları...
 
Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, adaylar sınav sonuçlarını kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr - https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.
 
DGS Ek yerleştirme sonuçları belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecek.
Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 22-24 Ekim'de yapılacak.
Kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonraki resmi ilk üç iş günü içerisinde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.
 
2013 DGS Ek yerleştirme tercihleri bittikten sonra gözler sonuçların ne zaman açıklanacağında olacak. DGS ek yerleştirme tercih sonuçları için bayram tatilinin bitmesi bekleniyordu. DGS ek yerleştirme tercih sonuçları için bu hafta içi kesin açıklanacağı biliniyordu.
 
2013 DGS ek yerletirme tercih işlemleri 10-14 Ekim 2013 tarihleri arsında yapıldı. Tercihlerini tamamlayan öğrenciler tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. OSYM hiç bir zaman tercih sonuçlarının ne zaman açıklayağını bildirmez. Sadece gün içinde açıklanacağı saati bildirmektedir.
 
DGS TERCİH İŞLEMİ SÜRESİ ŞÖYLEYDİ;
 
2013 DGS Ek yerleştirme tercihleri 10 - 14 Ekim 2013 tarihleri arasında yapıldı. Uzun bir süredir 2013 DGS ek yerleştirme tercih işlemleri bekleniyordu ve OSYM 'den gelecek resmi duyuru heyecanla beklenmekteydi.
2013 DGS Ek yerleştirme tercih işlemleri 10 Ekim ile 14 Ekim 2013 tarihleri arasında ais.osym.gov.tr 'den yapıldı. Başvurular tamamen OSYM sitesi üzerinden herkesin kendisine ait olan OSYM şifresini kullanarak yapacaktır. 2013 DGS Ek yerleştirme tercihleri için OSYM duyurusu şu şekildedir:
"2013 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri
2013-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri 10-14 Ekim 2013 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr - https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.
 
2013-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.
 
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur."
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI
 
* https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1490 - DGS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
 
 


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info