Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Doğu'ya giden öğretmene yeni imkanlar

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: MEB Personeli
Forum Tanımlaması: Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür, Katip, Hizmetli
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=14478
Tarih: 19Eylül2019 Saat 20:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Doğu'ya giden öğretmene yeni imkanlar
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Doğu'ya giden öğretmene yeni imkanlar
Mesaj Tarihi: 19Temmuz2013 Saat 11:23

Doğu'ya giden öğretmene yeni imkanlar

Doğu'ya giden öğretmene yeni imkanlar
 
Hükümet, öğretmen sıkıntısı için radikal tedbirler alacak. Doğu'ya gidene fazla maaş, kira parası veya lojman verilecek.
 
Son dönemde 7 bin öğretmen bir anda tayin isteğinde bulununca Doğu'da inanılmaz bir öğretmen açığı oluştu. Bunun üzerine hükümet, Doğu ve Güneydoğu'daki öğretmen açığını kapatmak için formül arayışına girdi.
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve bölge milletvekilleri bir toplantı yaparak öğretmen problemini masaya yatırdı.
Toplantı ile bilgi veren AK Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu, "7 bin öğretmen bir anda tayinini isteyince sıkıntı çıktı. Yerlerine gelenlerin sayısı da çok az. Eş durumundan tayinlerde bile öğretmenler eşleri ile Doğu'ya gitmiyor. Öğretmenin gittiği yeri cazip hale getirmemiz lazım. Yoksa gelen gidiyor" dedi. İlk etapta öğretmenlerin maddi imkanlarının artırılmasına yönelik çalışma yapılacağının altını çizen Yavilioğlu, şu bilgileri verdi:
"Doğu'ya giden öğretmenlere daha fazla maaş ve çeşitli yan ödenekler gibi imkanlar sağlanacak. Bedava lojman tahsisinden kiralık evde oturmak isteyenlere de kirasının tamamının verilmesi gibi imkanlar getirilecek".
 
İlgili bakanlıkların bu konuda mutabık kaldıkları öğrenilirken, getirilecek başka imkanlar ise paket netleştiğinde ortaya çıkacak.
 
Kaynak: http://www.haber7.com/egitim/haber/1051624-doguya-giden-ogretmene-yeni-imkanlar - http://www.haber7.com/egitim/haber/1051624-doguya-giden-ogretmene-yeni-imkanlar
 


-------------
الطالب المجتهدCevaplar:
Mesajı Yazan: Myloveryou
Mesaj Tarihi: 16Ocak2016 Saat 10:22
<P></P>
<P>Dlimitez le secteur d'un ruban l'ordre dom couleur dump aviser l'ensemble des passants. The Redskins making the effort http://www.nikefactorystore.us/ - Nike Outlet Store resolve a name http://www.nikefactorystore.us/ - Nike Factory Store predicament on the Patriots soon, Buenos aires http://www.nikefactorystore.us/ - Nike Factory shuttle the author Gruden has emphasised he chooses to improve the c's target the run video. Forward criminal crime moreover insurance, Unfortunately,The Patriots expertise is devoid of one amorphous game http://www.nikefactorystore.us/ - Nike Factory Outlet plan means about the most dangerous crews with the little group</P>Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info