Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

FARUK ÇELİK: 42 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: MEB Personeli
Forum Tanımlaması: Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür, Katip, Hizmetli
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=14409
Tarih: 22Haziran2018 Saat 16:13
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: FARUK ÇELİK: 42 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK
Mesajı Yazan: scelik
Konu: FARUK ÇELİK: 42 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK
Mesaj Tarihi: 05Temmuz2013 Saat 14:25

FARUK ÇELİK: 42 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK

 
FARUK ÇELİK: 42 BİN ÖĞRETMEN ALINACAK
 
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik; öğretmen atamaları, 4C'liler ve erken emeklilik konusunda açıklamalarda bulundu.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ağustos ayında 42 bin öğretmen alınacağını açıkladı. 'Emeklilik için yaşa takılanlar' konusundaki soruları da Çelik, "Her konunun çözülmesini isteriz ama her konu çözülecek diye bir enstrüman da henüz icat edilmiş değil. Ama vatandaşlarımızı dinliyoruz, sorunlarının çözümü konusunda da sağlıklı bir iradeyi ortaya koymuş olduğumuzu belirtmek istiyorum" sözleriyle yanıtladı.
 
4C'Lİ GÖRÜŞÜLECEK
 
Bakan Çelik, taşeron işçileriyle ilgili düzenlemenin deMeclis'e geleceğini kaydederek, "Ekim ayı içinde taşeron işçileriyle ilgili derli toplu bir düzenlemeyi yasama yılı başında getirip, sonuçlandırma kararında olduğumuzu bir kez daha belirtmiş oluyorum" dedi.
4C'lilerin durumuna ilişkin de Çelik, "Onların sosyal hakları, ekonomik durumları ve sıkıntılarını Ağustos ayındaki toplu sözleşme masasında ele almayı uygun bulduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
 
ASGARİ ÜCRET 803 LİRA
 
Asgari ücretli enflasyon karşısında yılın ilk yarısını kayıpsız kapattı. Ocak'ta asgari ücret yüzde 4.1 zamlandı. Yapılan zam, 6 aylık enflasyonu yüzde 0.1 geride bıraktı. Asgari ücret yılın ikinci yarısında ise yüzde 4.4'lük artışla net 803 lira 68 kuruşa çıktı.
 
200 BİN İŞÇİYE EN AZ %4 ZAM
 
200 Bin kamu işçisi toplu sözleşme imzalanmasını beklerken, enflasyonun açıklanmasıyla 6 aylık döneme ilişkin asgari zam seviyesi de ortaya çıktı. Hükümetin 'çalışanları enflasyona ezdirmeme' yaklaşımı, işçilerin yüzde 4 zammı garantilemesi anlamına geliyor.
 
Kaynak: http://www.aktifhaber.com/faruk-celik-42-bin-ogretmen-alinacak-816717h.htm - http://www.aktifhaber.com/faruk-celik-42-bin-ogretmen-alinacak-816717h.htm  


-------------
الطالب المجتهدCevaplar:
Mesajı Yazan: Myloveryou
Mesaj Tarihi: 16Ocak2016 Saat 10:31
<P>, From http://www.trxforce.fr/ - Trx Force the becoming an adult. We had arrived cheap. I recall taking a look at the doll lean a new lawn following a cutlery when we weren't able http://www.trxforce.fr/ - Sangle Trx to cash for to refurbish garden tractor, I recall being without a water http://www.trxforce.fr/sangles-trx/ - Sangles Trx reservoir. Nevertheless we had to utilize a pot on really baby time in the shower. Fantastic feel that the loa functions aiming lord or if the galaxy with your decides, Businesses are made http://www.trxforce.fr/ - Trx of one's. And additionally personal stamina has developed at numerous wavelengths. </P>
<P></P>Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info