Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

2013 Memur Atamalarında Devrim gibi Değişiklik

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: Memur - Ortak Konular
Forum Tanımlaması: Tüm Kurumlardaki memurları ilgilendiren içerikleri burada paylaşabilirsiniz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=13879
Tarih: 21Mayıs2018 Saat 23:50
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: 2013 Memur Atamalarında Devrim gibi Değişiklik
Mesajı Yazan: scelik
Konu: 2013 Memur Atamalarında Devrim gibi Değişiklik
Mesaj Tarihi: 21Aralık2012 Saat 15:19

Doğu artık memura sürgün yeri olmayacak!
 
Devlet Personel Başkanlığının yürüttüğü çalışma ile devlet memurlarının atama ve yer değiştirmelerine ilişkin kurallarda değişikliğe gidiliyor. Doğu artık sürgün yeri olmayacak ve Doğu'ya acemi yerine artık tecrübeli personel gidecek.
 

Memurun atama kriteri değişiyor. Doğu'ya acemi yerine artık tecrübeli personel gidecek.
 Bakanlar Kurulunun da gündemine gelen çalışma ile Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere az gelişmiş bölgelere yapılacak atamalardaki kriterler değiştiriliyor. Buna göre, yönetici olarak ilk kez atanacakların ilk görev yerleri Doğu ve Güneydoğu olmayacak.
 
Bu iki bölgeye atanacak bölge müdürü, başmüdür, il ve ilçe müdürleri, emniyet müdürü, emniyet amiri, milli eğitim müdürü, defterdar, mal müdürü, kadastro müdürü, tapu sicil müdürü, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü, Nüfus Müdürü ve bunların yardımcıları, taşra teşkilatında görevli şube müdürü, müdür, il ve ilçe müftüsü gibi yöneticiler önce tecrübe kazanacak ardından Doğu ve Güneydoğu'ya atanacak.
 
Yönetici kadrosunda bulunanlara en az 5-6 yıl başka yerlerde yöneticilik yaptıktan Doğu ve Güneydoğu illerine atamalarının yapılması şartı getirilecek. Ayrıca bir kişi doğduğu veya uzun süre ikamet ettiği bir yerde görev yapmayacak. Buna eşler de dahil olacak.
 
Mevcut düzenlemede doğduğu yer veya en az 15 yıl ikamet edilen yerlere belli nüfus kriterleri göz önüne alınarak atama yapılabiliyordu. Yeni çalışma ile birlikte bu nüfus kriteri de ortadan kaldırılacak ve böylece hiçbir şekilde bir yönetici doğduğu veya uzun süre ikamet ettiği yerde görev yapamayacak.
 
Öte yandan, yönetici kadrolarının yanı sıra diğer memur atamaları ve yer değiştirmelerine ilişkin kurallarda da değişiklik yapılacak. Buna göre, mesela öğretmen atamalarında ilk görev yerleri az gelişmiş yerler olmayacak. Önce 3 yıl daha gelişmiş yerlerde görev yapacaklar, ardından tecrübe kazandıktan sonra az gelişmiş yerlere atamaları yapılacak.
 
Kaynak: http://www.ekotrent.com/sosyal-guvenlik/haber/967683-dogu-artik-memura-surgun-yeri-olmayacak - http://www.ekotrent.com/sosyal-guvenlik/haber/967683-dogu-artik-memura-surgun-yeri-olmayacak


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info