Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Mısır, Türk turizmciye teşvik verecek

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: TÜRKİYE ve ARAP ÜLKELERİNDE TURİZM ve TİCARET
Forum Adı: Türkiye'de Türk-Arap Turizmi - السفر و السياحة
Forum Tanımlaması: Türkiyemizi bölge, il, ilçe, kasaba, köy, ören yerleri, tarihi yerleri Arapça olarak tanıtan/anlatan çalışmaları bu bölümde paylaşabiliriz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=13674
Tarih: 28Kasım2020 Saat 19:34
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Mısır, Türk turizmciye teşvik verecek
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Mısır, Türk turizmciye teşvik verecek
Mesaj Tarihi: 09Ekim2012 Saat 10:06

Mısır, Türkiye ile işbirliğine gidecek; Türk turizmciye teşvik verecek

 
Mısır, Türkiye ile işbirliğine gidecek; Türk turizmciye teşvik verecek
 
 
Mısır Turizm Bakanı Hisham Zazou, Türkiye ile ortak destinasyon oluşturulması yönünde çalıştıklarını belirtirken Türkiye'den daha çok turist çekmek için üç aşamalı bir sübvansiyon planladıklarını açıkladı.

Mısır'ın çiçeği burnunda Turizm Bakanı Hisham Zazou, Türkiye ve Mısır arasında turizm alanındaki ilişkileri geliştirmek için İstanbul'a geldi.
 
"İNGİLTERE'DEN YÜZDE 20, ALMANYA'DAN YÜZDE 30 ARTIŞ BEKLİYORUZ"
İki gün süren temasları süresince Türk turizmcilerle görüşen Zazou, Türkiye ve Mısır'ın turizm alanında bir başarı hikâyesi yazdığını söyledi. Hisham Zazou, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye 31 milyonu aşarak bir başarı hikâyesi yazdı. Ancak biz de bir başarı hikâyesi yazmak istiyoruz. 2010 yılında ülkemize 14.7 milyon kişi geldi. Ama maalesef 2011'deki olaylardan sonra istediğimiz rakamlara ulaşmak mümkün olmadı.

Olaylar geçmişte kaldı. 2011'de ziyaretçi sayısında yüzde 30'luk kayba uğradık ancak 7 aylık dönemde bu yıl yüzde 20'nin üzerinde artış yaşadık. Önümüzdeki aylarda çok daha iyi olacak.
 
İngiltere'de yüzde 20, Almanya'da yüzde 30'luk artış yaşanmasını bekliyoruz. Çin'de temaslarda bulunduk. Japonya'da da 'Mısır'a seyahat etmeyin' uyarıları kaldırıldı. Japonya'dan Nisan ayında uçuşlar tamamen durmuştu. Ancak önümüzdeki aylarda bu sayı haftada altıya çıkacak.
 
Ortak pazarlama ve tanıtım konusundaki çalışmalardan da bahseden Zazou, THY'nin uçuş ağı sayesinde Mısır'a daha çok turist getirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.
Zazou, "Biz Türkiye ile ortaklık kurmak istiyoruz. TÜRSAB ve THY yetkilileri ile görüştüm. Yarın Sharm El Şeyh'e ilk kez uçulacak. Ortak pazarlama faaliyetleri ile her iki ülkedeki turizm sektörü de bu gelişmelerden faydalanacak" diye konuştu.
 
ÜÇ ALANDA SÜBVANSİYON PLANLANIYOR
Mısır Turizm Bakanı Zazou, Türkiye'den Mısır'a giden turist sayısını arttırmak için çeşitli sübvansiyonlar üzerinde durduklarını belirtti. Zazou, tur operatörleri, charter şirketleri ve tanıtım alanI da olmak üzere üç aşamalı bir sübvansiyon çalışması planladıklarını duyurdu.
Zazou, "Tur operatörleri için, normal uçuşların dışında charter uçuşları için sübvansiyonlarımız olacak. Tanıtıma destek çalışmalarımız olacak. Teşviklerimiz bu üç alanı içeriyor. Tanıtım konusuna ayırdığımız rakamlardan bahsetmeyeceğim ama birlikte işbirliği yapmamıza yetecek bir bütçe oluşturduk. 17 ofisimiz var bunların hepsine esnek olarak destek vereceğiz. Mevcut duruma göre bütçemizi arttırabiliriz" dedi.
 
FARUK ŞAHİN: "15 GÜN İÇERİSİNDE YENİDEN BİR ARAYA GELECEĞİZ"
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin ise iki ülke arasındaki ilk turizm işbirliği anlaşmasının 1968 yılında imzalandığını hatırlatarak iki ülkenin potansiyeline dikkat çekti.
 
Mısır ve Türkiye'nin nüfusları göz önüne alındığında karşılıklı turizm hareketinin çok daha yüksek rakamlara ulaşması gerektiğini dile getiren Şahin, bu yönde çalışmalar yapıldığını söyledi.
 
Uzak destinasyonlara yönelik çalışmaların önemine değinen Faruk Şahin, THY'nin bu noktada üstlendiği role dikkat çekti. Şahin yapılan çalışmaları somut adımlara dönüştürmek için 15 gün içerisinde yeniden bir araya geleceklerini söyledi.
 

TEMEL KOTİL: "ŞARM EL ŞEYH'E 10 BİN REZERVASYON ALDIK"
Toplantıda konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil ise Şarm El Şeyh uçuşlarına ciddi talep geldiğini belirtti. Kotil, "Yarın Sharm el Şeyh'e ilk uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. 10 bin rezervasyon aldık. Kahire ve İskenderiye'ye uçuş yapıyoruz. Yakında Hurghada'ya da uçuŞlarımız olacak. Bizim pazarlama ağımız çok geniş. Uzakdoğu'da dünyanın farklı noktalarında Kahire için tanıtım yapıyoruz. İki ülkeyi birbirine bağlamaktan memnuniyet duyuyoruz" diye konuştu.

Kaynak: http://www.turizmdebusabah.com/haberler/misir,-turkiye-ile-isbirligine-gidecek-turk-turizmciye-tesvik-verecek-62481.html - http://www.turizmdebusabah.com/haberler/misir,-turkiye-ile-isbirligine-gidecek-turk-turizmciye-tesvik-verecek-62481.html


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info