Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

KPDS Sınavına kimler girebilir?

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: KPDS Arapça - YDS Arapça - Yabancı Dil Sınavı
Forum Adı: KPDS - YDS Yabancı Dil Sınavı Genel Konular
Forum Tanımlaması: KPDS - YDS Arapça
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=13521
Tarih: 05Aralık2016 Saat 22:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: KPDS Sınavına kimler girebilir?
Mesajı Yazan: scelik
Konu: KPDS Sınavına kimler girebilir?
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2012 Saat 12:11
KPDS Sınavına kimler girebilir?



KPDS Sınavına kimler girebilir?

KPDS Yabancı Dil Tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgi seviyesini belirlemek için yapılacak olan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgi Seviye Tespit Sınavı, 375 sayılı KHK nın 2.maddesi ve Maliye Bakanlığı ve Başbakanlık Devlet Personel başkanlığının, 21 Eylül 1990 tarih ve 20642 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviyesinin Tespitine Dair Esaslar " uyarınca ÖSYM tarafından yürütülür.

Bu sınava yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu(Aylıklarını bu kanunun ek geçici maddelerine göre alanlar dahil), 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 2802 saylı Hakim ve Savcılar Kanunu, 2914 sayılı yükseköğretim Personel Kanunu ve 3466 sayılı uzman jandarma kanununa tabi olarak çalışmakta olanlar, kadroları karşılık gösterilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalışan personel ile 399 sayılı KHK nın 3/c maddesine göre sözleşmeli olarak çalışan personel katılabilir. Ayrıca personelinin yabancı dil bilgi seviyesini tespit etmek isteyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel de bu sınava katılabilir.

Herhangi bir kurumda çalışmamakla birlikte Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyanlar ile mezun olanlar da bu sınava girebilir.



-------------
الطالب المجتهد



Cevaplar:
Mesajı Yazan: nakşi gülü
Mesaj Tarihi: 30Ağustos2012 Saat 15:48
sağolasın kardeşim. benimde öğrenmek isteidkleirmi yazmışsın. demek en az 3. sınıfta olmak lazım imiş.


Mesajı Yazan: mimcim
Mesaj Tarihi: 15Eylül2012 Saat 15:45
önlisans mezunu biri giremez mi bu haksızlık


Mesajı Yazan: mimcim
Mesaj Tarihi: 15Eylül2012 Saat 20:15
memurlar.nette önlisans mezunları girebildiklerini yazmışlar burda da kalın punto 3-4 okuyanlar veya mezun olanlar yazıyor kılavuzda ise başvuru koşullarında fakülte mezunları yazıyor. Bu çelişkili bir umut mi :)



Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info