Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Kayıt Harcı ödemeden önce tercih yapmamalısınız!

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: AÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forum
Forum Adı: Önlisans Öğrencileri Tanışma Bölümü - Yeni Kayıt - Yenileme
Forum Tanımlaması: 2016-2017 Öğretim Yılı Açıköğretim, İlahiyat Önlisans İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=12658
Tarih: 20Mayıs2018 Saat 22:23
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Kayıt Harcı ödemeden önce tercih yapmamalısınız!
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Kayıt Harcı ödemeden önce tercih yapmamalısınız!
Mesaj Tarihi: 13Şubat2012 Saat 16:56

Kayıt Harcı ödemesini yapmadan önce muhakkak okuyunuz!
DİKKAT!

(Kayıt Harcı ödemeden önce tercih yapmamalısınız!)

1. Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 ECTS* krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin ataması yapılmıştır. Atanan dersler bir sonraki sayfada tablo halinde gösterilmektedir.

2. Tabloda tekrar ettiğiniz dersler ve ilk kez alınan dersler farklı renklerde gösterilmiştir.

3. Kredili sistem gereğince atanan dersleri ders ekle-sil işlemi yaparak değiştirebilirsiniz. Bir dersi silmek için "Sil" butonuna, eklemek için "Ekle" butonuna basmanız yeterlidir.

4. Atanan derslerin üzerine TOPLAM 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde varsa üst dönemden ders  ekleyebilirsiniz. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler 45 ECTS kediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapabilirler.

5. Ders silme, bir üst dönemin derslerinden başlayarak yapılabilir. Üst dönemin derslerinin tamamı silinmeden, bulunduğunuz dönemin derslerinden silme yapamazsınız. Ancak tekrar ettiğiniz dersleri silemezsiniz.

6. Bir dersi silmeniz o dersten sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Sildiğiniz dersleri daha sonra ilgili dönemde almak zorundasınız. Dönemlik-Kredili programlarda tüm dersler zorunlu olup seçmeli ders bulunmamaktadır .Derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamazsınız.

7. Kayıt yenileme tarihleri içerisinde bankaya kayıt yenileme bedelini ödemediğiniz sürece dilediğiniz kadar ders ekle-sil işlemi yapabilirsiniz. Bankaya kayıt yenileme bedeli ödendikten veya kayıt yenileme tarihleri geçtikten sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün değildir.

8. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmeniz halinde ders ekle-sil işlemi yapmadan, bankaya (varsa) …… TL. geçmiş dönem borcunuzu ve …… TL harç kayıt yenileme bedelini ödeyerek kaydınızı yeniletebilirsiniz. (Kayıt yenileme bedelini K.K.T.C'deki bankaya ödeyecek öğrenciler öncelikle AÖF Lefkoşa Bürosundan eski dönem borçlarını öğrenmelidirler.)

9. Tüm dersleri silmeniz halinde bankada ödeme oluşmayacak, kayıt yeniletemeyecek, öğrencilik haklarından yararlanamayacak ve sınavlara giremeyeceksiniz.

10. Ders ekle-sil işlemi 3 basamaktan oluşmaktadır. En son basamakta mutlaka onay vermelisiniz.
Yaptığınız işlemleri onaylamadığınız takdirde, ders ekle-sil işlemleri geçersiz sayılacaktır.

* ECTS: Avrupa Kredi Transfer Sistemi (ECTS: European Credit Transfer System)-------------
الطالب المجتهدCevaplar:
Mesajı Yazan: dilruba123
Mesaj Tarihi: 21Kasım2012 Saat 00:05
onerebılıcegınız lugat var mı?Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info