Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Memura 'Toplu Sözleşme' Meclis'te

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: Memur - Ortak Konular
Forum Tanımlaması: Tüm Kurumlardaki memurları ilgilendiren içerikleri burada paylaşabilirsiniz.
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=12566
Tarih: 26Mayıs2018 Saat 13:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Memura 'Toplu Sözleşme' Meclis'te
Mesajı Yazan: scelik
Konu: Memura 'Toplu Sözleşme' Meclis'te
Mesaj Tarihi: 18Ocak2012 Saat 18:59

Memura 'Toplu Sözleşme' Meclis'te

 
Memura 'Toplu Sözleşme' Meclis'te
 
 
 
Memura toplu sözleşme hakkı tanıyan tasarı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sevk edildi. Yasanın bu hafta çıkması bekleniyor.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, "Memurlar, bu yıl ilk defa maaş zamlarını toplu sözleşme masasında alacak ancak anayasa değişikliğinden sonra yasal düzenleme için ilgili meslek örgütleriyle yapılan görüşmelerde tam bir mutabakata varılamadı. Bu yüzden toplu sözleşmeli maaş artışları, 15 Ocak 2012 tarihine yetişmedi' dedi.
 
Bu durumun tek sorumlusunun hükümet olmadığını söyleyen Etyemez, 'Hükümet, süreci hızlandırmak adına referandumun kabulünden hemen sonra yetkili konfederasyonlar ve sendikalarla görüşmelere başlamış ve yasal düzenleme için önerilerini talep etmiştir ancak konfederasyonlar ve sendikalar, yasal düzenlemenin içeriği konusunda kendi aralarında bir uzlaşmaya varamamış, ortak metin oluşturamamışlardır. Bunun üzerine hükümetimiz, süreci sadece yetkili üç konfederasyonla sürdürme kararı almıştır. Gelinen noktada, memurların toplu sözleşme için masaya oturmalarını sağlayacak olan Toplu Sözleşme Kanunu'nda sona yaklaşılmıştır. Toplu sözleşme sürecinde 46 maddelik kanunun, değiştirilmesi öngörülen 27 maddesinin üzerinden tek tek gidilmiş ve pek çoğunda anlaşma sağlanmıştır. Bakanlık olarak önceliğimiz, yasanın çıkmasıdır. Çıkar çıkmaz hükümetle üç memur konfederasyonu, 2,5 milyon memurun tamamı için genel bir toplu sözleşme imzalayacak." şeklinde konuştu.
 
Kaynak: http://www.haber7.com/haber/20120118/Memura-toplu-sozlesme-Mecliste.php - http://www.haber7.com/haber/20120118/Memura-toplu-sozlesme-Mecliste.php


-------------
الطالب المجتهدSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info