Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı

Nereden Yazdırıldığı: Onlinearabic.net
Kategori: Kamu Personeli
Forum Adı: MEB Personeli
Forum Tanımlaması: Öğretmen, Müdür Yardımcısı, Müdür, Katip, Hizmetli
URL: http://www.onlinearabic.net/forum/forum_posts.asp?TID=12562
Tarih: 19Aralık2018 Saat 14:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.03 - http://www.webwizforums.com


Konu: Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
Mesajı Yazan: aydinahmet
Konu: Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
Mesaj Tarihi: 18Ocak2012 Saat 11:45

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı

 
Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu olanlara tanınan haklardan faydalanması için çalışma başlatıyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçenlerin mahrum kaldığı hakların verilmesi için çalışma başlattı. Bu konuda yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen ve MEB Kurum İdari Kurulu tarafından bakanlığa sunulan tekliflerin incelenmesinin ardından bir araya gelen kurul üyeleri, mutabakata varılan konuları imza altına aldı. Buna göre “632 sayılı KHK (Sözleşmeli Personellere Kadro Verilmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname) öncesi KPSS puan esasına göre kadroya geçmiş bulunan sözleşmeli öğretmenlerin, 632 sayılı KHK kapsamında kadroya geçirilenlere tanınan haklardan faydalandırılmasının sağlanması” şeklinde çalışma başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı.

MAHKEME DE ÖĞRETMENDEN YANA

Teklifin olumlu sonuçlanması durumunda, sözleşmeli öğretmen statüsünden KPSS puanına göre kadrolu öğretmen statüsüne geçen öğretmenlerin sözleşmeli iken yaptığı önceki hizmetleri memurluktan sayılacak ve buna göre derece ve kademeleri yeniden düzenlenecek. Geçtiğimiz aylarda da Eğitim Bir-Sen üyesi bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni bu konuda Diyarbakır 2. İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanmıştı.
 
Kaynak: http://www.haber7.com/haber/20120118/Sozlesmeli-ogretmene-kadro-ayari.php - http://www.haber7.com/haber/20120118/Sozlesmeli-ogretmene-kadro-ayari.phpSayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide - http://www.webwizguide.info