Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumSınavlara hazırlık - TEK DERS SINAVI
Mesaj icon Konu: DGS ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
E.Nurr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 62

Alıntı E.Nurr Cevapla bullet Konu: DGS !
    Gönderim Zamanı: 12Eylül2010 Saat 14:02

Selamün aleyküm arkadaşlar..Bu sene dgs sınavına girdim ama hiç çalışmadan, hazırlanmadan girdim :( ve 234 puan aldım.Bu sene dgs kısmet olmadı.Ama önümüzdeki sene düzenli olarak çalışacağım inşaallah.Bu sene dgs sınavına girip yerleşen arkadaşlardan nasıl çalıştıklarına dair bilgi alabilirsem çok memnun olacağım.Dershaneye mi yazılayım ?evde mi çalışayım ?nasıl bi program izleyim tam olarak karar veremiyorum.Ne yapmalıyım? Allah razı olsun ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun.dua ile.

Amelinizde rıza-yı ilahi olmalı..Eğer O razı olsa bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.O kabul etse bütün halk reddetse tesiri yok.."Lem'alar"
IP
kroniköğrenci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kroniköğrenci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2010 Saat 04:17

aöf not ortalamn kaç? eğer ortalaman yüksekse dgs den ortalama bir puanla ilitamı kazanabilirsin. benim ortalamam 86 ydı. dgs 255 aldım ve tüm ilitamlara yerleştim.hem dgs mat.bilmiyorum ama sözel öyle dersanenin yardımıyla olacak bişey değil bence çünkü muhakeme ve mantık soruları var kursun yapacağı şey bol bol test çözdürmek olur sanki.yani teknik konu yok sözelde.zaten bizde sözelden tercih yapacağımız için matın önemi sözel gibi değil.mat sanırım 5 soruda 1 sözelden alacağın puanı alıyormuşsun.başarılar dilerim.bu arada ben geçmiş soruları çözdüm başka bişey yapmadım.hatta hepsinide çözmedim sıkılmıştım

IP
fadik
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 69

Alıntı fadik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2010 Saat 17:02
pekiiii

Düzenleyen fadik - 25Ekim2010 Saat 14:38

IP
kroniköğrenci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kroniköğrenci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2010 Saat 18:34
ben ösym nin sitesinden indirmiştim bide google dan biyerlerden cvp açıklamalı olarak indirmiştim o çok iyiydi ama sadece 3 yılınki vardı.googela yazarsanız dgs çıkmış sorular diye istemediğiniz kadar site var. başarılar

IP
E.Nurr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı E.Nurr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Eylül2010 Saat 22:20
tşk ederim sağolun..Maşaallah siz iyimişsiniz ben o kadarla kazanırmıyım bilmiyorum. Bu sene hiç bakmadan 234 aldım ama çalışırsam kaç olur bilmiyorum.diploma notum 76.20 çok iyi deil ama normal işte..Diğer dgs ye yerleşen arkadşlardan da nasıl çalıştıklarına dair bilgi alırsam memnun olurum. tekrar teşekkürler Allah razı olsun.

Amelinizde rıza-yı ilahi olmalı..Eğer O razı olsa bütün dünya küsse ehemmiyeti yok.O kabul etse bütün halk reddetse tesiri yok.."Lem'alar"
IP
kroniköğrenci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kroniköğrenci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Eylül2010 Saat 04:04
ankara sakarya malatya istanbul ilitam bunların asil ve yedek ilitam listeleri var orada kişilerin dgs ve not ortalamaları sıralamaları var oradan bakarak fikir edinebilirsin.mesela bu yıl ist çok düşükleri aldı.sebebi biraz pahalı ve ön kayıt esnasında bir çok kişinin kaydolamaması maduruyetiydi.
ecmain

IP
E.Nurr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı E.Nurr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Eylül2010 Saat 20:00
Ben daha çok nasıl bi çalışma yönteminin daha yararlı olacağını araştırıyorum şu anda..bol bol kitap okumak mı deneme çözmek mi ..dershane çok şey katmaz gibime geliyor..acaba sadece bir dönemmi dershaneye gitsem böle de düşünüyorum.hepimiz hakkında hayırlısı olur inşaallah..dua ile.

IP
eşrefziya
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı eşrefziya Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Eylül2010 Saat 11:59
Orjinalini yazan: E.Nurr

Selamün aleyküm arkadaşlar..Bu sene dgs sınavına girdim ama hiç çalışmadan, hazırlanmadan girdim :( ve 234 puan aldım.Bu sene dgs kısmet olmadı.Ama önümüzdeki sene düzenli olarak çalışacağım inşaallah.Bu sene dgs sınavına girip yerleşen arkadaşlardan nasıl çalıştıklarına dair bilgi alabilirsem çok memnun olacağım.Dershaneye mi yazılayım ?evde mi çalışayım ?nasıl bi program izleyim tam olarak karar veremiyorum.Ne yapmalıyım? Allah razı olsun ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun.dua ile.

...

Düzenleyen BeRRivel_BahR - 02Ekim2010 Saat 13:42

IP
E.Nurr
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı E.Nurr Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Ekim2010 Saat 20:57
eşref ziya kardeş ne demişti ben okuyamadım Berrivel_BahR kardeşim düzenlemişte :(....ayrıca dershaneye gidemiceyecem sanırım çünkü burda dgs ye yönelik ders veren yer yok..tavsiyelerinizi bekliyorum kardeşler..

IP
sebnur
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 191

Alıntı sebnur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2010 Saat 18:22

Merhaba arkadaşlar..

Ben de bu yıl dgs ile örgüne yerleşenlerdenim hamdolsun.ama öyle uzun bir çalışma yapmadım.son üç hafta çllştım ve öyle girdim..onda da sadece 8 tane deneme çözdüm evimde.beklediğimin altında bir puan çektim ama bunun çallışma yöntemimle alakası yok.tabi hayrlısı dedim hep.şimdi de bulunduğum yerden arkadaşlarımdan okulumdan gayet memnunum..hatta şuan okuldayım ve okuldan yazıyorum bunu=))bu konuda cevap vermek için kişinin durumuna bakmak lazım.bazılarının dersaneye ihtiyacı oluyor ama bazılarının da evde azıcık çlşması kafi geleblyor.siz herhalukarda düzenli bir çalışma yapın.şuan aklıma gelenler bunlar.varsa başka sorunuz sorabilirsiniz.
hayrlı başarılar diliyorum..selametle..

IP
crazyboy181905
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı crazyboy181905 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2010 Saat 22:05
evet onlisans ortalamanın etkisi çok..ortalama 89.93 dgs puanı 263 ile bütün ilitamlara yerleştim ve istanbulu seçtim...dgs soruları sözel bölümü bizi asıl ilgilendiren ksım.... eğer çok roman okuduysanız(yani bence) uzun paragraf sorularına rahat cevap verebilirsiniz...sayısalda ise eğr zeka soruları ile arnz iyise muhakeme sorularını yapabilrsiniz...yalnız zamanı çok iyi kullanmanız gerekir.. dershane olayına  gelince tek başnıza çalışma geyretinize bağlı... eğer kendinizi verebiliyosanız dershaneye boşuna para vermeyinn...

IP
s.aaayadenk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53

Alıntı s.aaayadenk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ekim2010 Saat 21:16
zaten o ortalamayla çok fazla bi net yapmana gerek kalmyor arkadaşım!
punalamada senin 89 olan diplama notun 69 la çarpılıp yaptıgın nete etki ediyor...
otamatikamn 263 hakkıı senin 89 la ödeniyor...
yani burda esas olan arkadaşlar diploma notunuzdur...
o nekadar yüksek siz o kadar iyi puan alıyosunuz...
benim gibi düşük ortlamalılar da hem türkçeden full çekecek hemde sayısal yapcak  sayısal yapmadıgım için ve de ortalamamın bu kadar düşük alınacagını bilemdiğim için sözelde full çeksenizde bi işe yaramaz!...
ortalamalrımız çok düşürülüyor haberiniz olsun çünkü ilahiyat önlisansın 
totalde ortlama bazı 80 buda ortalama hesalaması yapılırken  puanlamada aşagı çekilmesine sebepdir bilginiz olsun!

IP
rukkiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23

Alıntı rukkiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2012 Saat 23:38
örgüne geçmek için dgs puan en az kaç lazımdır yorum alablrmyim :)

HayaT ne qüzeL öküzLer fiLan...!
IP
rukkiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rukkiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2012 Saat 23:46
kardeşim kaç puanla yerleştn diploman nasıldı bndeistyrm örgüne geçiş bilgi verirmsnz

Düzenleyen rukkiye - 07Şubat2012 Saat 23:46

IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2485

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2012 Saat 23:55
Artık diploma not'u etki etmiyor.Bu sene İLİTAM(Samsun)'a yerleşen birisi olarak şunları söyleyebilirim.252.653 puan ile yerleştim.
10 adet İLİTAM alım yaptı en son yerleşen 246 puan civarında yerleşti.
Bu sene yeni ilitamlar açıldı.
Ama şunu ifade edeyim ki SAMSUN'u hiç tavsiye etmem.
Sistemsizlik hakim çünkü...
saygılar..

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
rukkiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rukkiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2012 Saat 10:35
ben ilitam değilde örgün eğitime geçiş yapmk istiyorum böle bir imkanım varmı pekala inanın hiç bir bilgim yok sorcak kimsemde yok çevremde...zaten arkdşların hepside örgün eğitimde vede açıktan üniverstemi okunrmuş anlayşndalar :(tabii bölümüm çok güzel bn memnunum hayatımdan bi gün iyi bi yerlere gelicem inş yardımcı olursanız sevinrm kardeşlerim...

IP
rukkiye
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rukkiye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Şubat2012 Saat 10:38
ama ilitamda düşünyrmm oda güzel birşeyy hem okuyp hem mesleğimide yapablrmm siz ilitam yapıosunz samsunda değilmi derslere girileblyrmu yoksa sınavlramı gidyrsnz orayaa ayrıca çok tebrikk ederim sizi Allah başarınızı daim kılsın inş

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide