Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Ankara İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma BölümüAnkara İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
Mesaj icon Konu: memnun olan yokmu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ipek58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ipek58 Cevapla bullet Konu: memnun olan yokmu
    Gönderim Zamanı: 26Ağustos2010 Saat 14:03

arkadaşlar o kadar araştırıyorum ama bir allahın kulu da ben ankaradan memnunum demedi.ya en azından okunabilir bile demedi.okadar mı kötü yaaaa.bizim kafa karıştı sakaryayı mı düşünsem dedim ona yazdım cevaplar aynı sakın ha diyolar ankara daha iyimiş.eee biz ne yapalım şimdii

IP
ebvab
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 352

Alıntı ebvab Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ağustos2010 Saat 15:01

benim ankaradan mezun olan 3 tane arkadaşım var üçüde çok memnun...sizin sorduğunuz arkadaşlar neden memnun değil anlamadım...senede 2 kere sınava gidiyor...sınavda başarısız olanlar kabahati kendilerinde aramalı...bence şuan en iyi ilitam ankara...

sınavlar birileri kazanamasın diye yapılır...
IP
vuslat41
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 108

Alıntı vuslat41 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Ağustos2010 Saat 15:09
ben ankarayı felsefe ağırlıklı olarak biliyorum ve de çan eğrisi diye bir şey var o sınav geçmede insanı çok rahatlatıyor. derse devam zorunluluğu yok malum. ama sakaryanın eğitimi ve derslerini güzel olarak duydum onda da sıkıntı kitap olmaması ve derslerinin yoğun geçmesi. vede çan eğrisi diye birşey de yok. ders geçme sizin başarınıza kalmış yani. sakarya eğitimi ankaraya nazaran daha iyi ama sıkı..bu da öğrenciyi bunaltır kitap bile yok yani her hafta pc çıktısı. ama ankarada kitabın var otur evde ne zaman istersen o zaman çalış. onunda o rahatlığı var.. sonuç ikisinde de aynı diploma.. fark olarak öğrencinin bilgide ne aldığı değişiyor sanırım..ankara ezber ağırlıklı okul bitir, sakaryada uygulamada var.. ben böyle biliyorum daha iyi bilen arkadaşlar varsa anlatırsa bizde aydınlanmış oluruz..

IP
ipek58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ipek58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2010 Saat 10:03
arkadaşlar size katılıyorum zaten kolay olmasını beklemiyorum sadece eğitim iyi kaliteli olsun .gerisi bizim elimizde.ankaradaki sıkıntılar genelde sonuçlar geç açıklanıyormuş verilen tarihten,işte acemi gibi davranıyormuş filan.size teşekkür ediyorum.size geliyormu ilitam,inşallah istediğimiz yer geldiğinde pişman olmayız

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2010 Saat 15:24
ipek58 ankarayı mı düşünüyorsun?puanın kaç?

IP
ipek58
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ipek58 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2010 Saat 23:57
EWT 260 DİP 88 BU ARADA SİVAS İLAHİYAT İ.Ö DE GELDİ.SİVASTAYIM AMA GİDEMEYECEĞİM MAALSEF

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Ağustos2010 Saat 15:50
hayırlısı

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2010 Saat 16:27
Ben okuyorum ikiye geçtim ve memnunum

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Eylül2010 Saat 23:56
merhaba nurulhak madem 2.sınıfsın bize yardım edermısın.derslere nasıl calıştın özellıkle arapcaya.

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2010 Saat 16:50
Merhaba gülbahar
Dersler hususnda ilk tavsiyem bilhassa arapça için şu olur tekrar!
Ben vizelere önlisans sınavıma calıstığım kadar calıstım 40 aldığım dersler bile oldu halbuki cok severek calıstığım derslerdi. Finallere programlı calıstım bu yılın ortalaması 83 e denk geliyor 3.38 oldu. Bunu da tekrara borcluyum. Arapça metinler için ezber yapmaya calısmadım sadece fırsat buldukça okudum konuyu anlamaya calıstım. Ayrıntıdan cok sordukları icin ayrıntılara özel dikkat etmenizi tavsiye ederim. Her şeyin başıysa severek calısmanızdır.

IP
kroniköğrenci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı kroniköğrenci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Eylül2010 Saat 22:01
peki nurhak hocam formasyon için notların bir barajı varmış galiba bu doğru mu? bide mesela ben ihl inde kuran hocalığı yapmak istesem formasyonsuz sözleşmeli yapabilir miyim? bir bilginiz var mı bu konuda?

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 10Eylül2010 Saat 20:00
tesekkurler nurulhak peki arapca için yardım aldınmı.ben samsundayım burada ankaranın merkezu var ama sadece sınava son 2 hafta kala ders var sanırım.sence sıtedeki kurstan mı yardım almalıyım.fikrin nedir?

IP
sehrazat2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sehrazat2 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Eylül2010 Saat 20:41
arkadaşlar ne olur bana da yardımcı olun.evliyim ve çocuğum var,arapçadan çok korkuyorum.malum epey bi para yatırıyoruz sizce yapabilirmiyim.?zaten yüzyüzelere gidebileceğimi sanmıyorum,ya ısparta ya,yada samsun a kayıt olabilirim ancak.oralarda okuyan var mı ve sizce denemeye değer mi?ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.ilitam hakkında hiç bilgim yok çünkü...

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Eylül2010 Saat 15:24
kardeş bu senın cevaplayabılecegın bır soru aslında.evlı ve cocuklu bayanların basarılı oldugunu duyuyoruz.bencede düzenlı ve istıkrarlı calışınca basarılı olursunuz.derslere gelınce zaten sınava 2 hafta kala hafta sonu dersler oluyor.ondada zorunluluk yok.Allah aldıgınız karardan pişman etmesın.

IP
sehrazat2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sehrazat2 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Eylül2010 Saat 18:46
aminn,ama arapça ne olacak diğerlerini yapabilirimde

IP
smg_09
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı smg_09 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Eylül2010 Saat 12:29
s.a arkadaşlar bende ankara ilitama yerleştim bu sene. aslında sakarya da olmuştu ama ben ankarayı tercih ettim. benimde merak ettiğim arapça çokmu zorlar acaba tercüme olduğu için yani yardım almak mı gerekir illa ki. birde yüzyüze dersler faydalı oluyormu. okuyan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

mevla görelim neyler neylerse güzel eyler....
IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 288

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Eylül2010 Saat 21:40
Orjinalini yazan: smg_09

s.a arkadaşlar bende ankara ilitama yerleştim bu sene. aslında sakarya da olmuştu ama ben ankarayı tercih ettim. benimde merak ettiğim arapça çokmu zorlar acaba tercüme olduğu için yani yardım almak mı gerekir illa ki. birde yüzyüze dersler faydalı oluyormu. okuyan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

A.s tebrik ediyorum öncelikle sizi ben ankara iitam öğrencisiyim 4.sınıfa geçtim arapça sandığınız kadar zor değil endişelenmeyin ama yardım almak gerekli kitap cd vs.düzenli bi çalışmayla halledebilirsiz ben yüzyüze eğitime katılmadım ama dersleri büte kalmadan geçtim çok şükür bence yüzyüze eğitim çok gerekli değil. Başarılar diliyorum..

'sevda sahrasında mecnun değilsen...ne leylayı çağır ne çölü incit'..
IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Eylül2010 Saat 16:36
hangi kıtap ve cdlerden yararlanalım

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 288

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Eylül2010 Saat 12:58
necla yadsımanın arapça tercüme kitabı var selahattin yıldırımın arapça tercüme cdsi var.

'sevda sahrasında mecnun değilsen...ne leylayı çağır ne çölü incit'..
IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Eylül2010 Saat 18:59
peki bu kaynaklar her kıtapcıda var mı?

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla