Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İstanbul İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümüİstanbul İlahiyat İLİTAM 1. Sınıf Dersleri
Mesaj icon Konu: İstanbul Üniversitesi İlitam Programı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: İstanbul Üniversitesi İlitam Programı
    Gönderim Zamanı: 23Ağustos2010 Saat 11:00

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İLİTAM PROGRAMI

İlahiyat Fakültesi Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM)

PROGRAMIN AMACI:
Programın temel amacı, İlahiyat Önlisans derecesine sahip kişilerin, İlahiyat Lisans düzeyine ulaşabilmeleri için uzaktan eğitim imkânlarından yararlanarak gerekli eğitimi vermek ve lisans diploması sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu çerçevede;

1. Öğrencilerin iş hayatı, yerleşim birimi, coğrafi koşullar, bedensel engellilik vb. yüz yüze eğitim almayı zorlaştıran veya imkânsızlaştıran durumlardan etkilenmeksizin eğitim alabilmelerini sağlama,
  2. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin yetkin akademik kadrosuyla sahip olduğu bilimsel ve akademik birikiminin, bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağladığı etkileşimli ve çoklu ortam imkânları ve Üniversitemizin uzaktan eğitim konusundaki tecrübesi ile geniş kitlelere sunma ve ülkemizde eğitim etkinliğinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunma,
  3. İlahiyat alanına yönelik objektif bilgilenmeyi sağlamak, dini temel kaynaklarından hareketle öğretmek, dinin öğrenilip anlaşılması konusunda istekli olanlara akademik duyarlılık ve yöntem kazandırma,
  4. Programın uygulanması ile dini yüksek öğretim alanında yeni bilimsel araştırma, geliştirme açılımlarının ortaya çıkması, dini yüksek öğretimin gelişmesi
  5. Diğer yüksek öğretim kurumları, teknolojik destek sunan kurumlar ile işbirliği ve tecrübe paylaşımının sağlanması,
  6. Programa katılan öğrencilere, ilahiyat ön lisans programlarında almış oldukları bilgileri ilâhiyat lisansı düzeyinde çıkaracak şekilde geliştirirken onların sentezleme, analiz etme, yorumlama, sorgulayabilme, eleştirebilme kabiliyetlerinin geliştirilmesi

hususları birer alt amaç olarak gerçekleştirilmiş olacaktır.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
hacert
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı hacert Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Eylül2010 Saat 23:42

İstanbul İlitam öğrencilerini paylaşım için bekliyoruz...

http://www.facebook.com/group.php?gid=149972538354509

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide