Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: suriye Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
hilal18
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı hilal18 Cevapla bullet Konu: suriye
    Gönderim Zamanı: 08Mayıs2010 Saat 19:30

slm ben hilal arkadaşlar yeni üye oldum suriye ile ilgili araştrma yaparken buldum siteyi forum çok yararlı geldi bana ama aklımda biçok soru var 1--2aylğna suriyeye gtmek istiorz hem arap diline ısınmak böylece arapça öğrenmye adım atmk istiorz ama hçbi bilgim yok orasıyla ilgili nasıl bi yerdr yemek yerleri nasıldır kiralık ev varmıdr şam halep ikisnden birinde tbi kursa gtmeden insan içinde azda olsa bşiler öğrenleblrmi yoksa çokmu zor olur..kçükken azck başlamştm öğrnmye ama snra bıraktm dil öğrenme konusnda zorluk çekmem alm ve ing azda olsa war öğrenmye çlştm zamanında yani..bilgisi olan warsa bana aktarrsa çok sevinirim=)

IP
Hafız Yusuf
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hafız Yusuf Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Mayıs2010 Saat 20:55

selamun aleyküm sevgili kardeşim evela yabancı bir ülkeye gidince - hangisine gidersek gidelim - eger o ülkenin dilini bilmezsek zorluk çekeriz.

nedir bu zorluklar? evela dışarı çıktıkmı eve gelemeyiz. çünkü dolmuşların üzerindeki yazıları okuyamayız veya adres soramayız.

çarşıdan bişey alamayız hastalansak felan başımıza bir iş gelse derdimizi anlatamayız polise memura. oyüzden özellikler arap ülkeleri gibi ülkelere giderken o dilleri iyi derecede öğrenilerek gitmek ve oralarda sadece pratik yapmak tüm dil uzmanlarının tavsiyesidir

benim sana acizane tavsiyem arapçayı okuma yazma konuşma olrak öğren oralardada pratik yapmaya git çünkü neticede oralara gidince gene bir kurs binasına gideceksin sana kitap okutacaklar. aynı kitaplar buradada okutuluyor.

ve orada zorlanıp bırakan arkadaşlar var

ayrıca bir genç kız olarak arap ülkelerine gitmen uygun değil. arap ülkelerinin kızlara bakışı türkiye gibi değil acizane tavsiyem evinde ailenin yanında öğrenmendir. başka sorun varsa sorabilirsin suriyedede ürdündede bulundum arapçam iyidir

IP
mervece
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mervece Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ağustos2010 Saat 15:48
Arkadaşlar 8 ay Suriye'de bulundum. Dil için. Gitmeden önce bilgi edinmede çok sıkıntı yaşadığım için gelince detaylardan hoşlananları bile tatmin edebilecek bir blog hazırladım :) Göz atmak sterseniz:

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ağustos2010 Saat 16:00
حياك الله يا مروة ؟ هل تعلمت العربية في ثماني اشهر

السلام علي من اتبع الهدى
IP
mervece
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mervece Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ağustos2010 Saat 16:27
انا لم اقل انتهيت بللغة العربية في ثمانية اشهر; بل قلت قضيت هناك.و ثانيا; من يدرس ينجح, ولو كان مدة صغيرة

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1567

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ağustos2010 Saat 16:37
لا تغضبين يا اختي انا قلقت بس

السلام علي من اتبع الهدى
IP
mervece
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mervece Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ağustos2010 Saat 16:48
لا محل لنا من القلق.مع السلامة

IP
atilla aytekin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı atilla aytekin Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2010 Saat 16:19
Merhaba arkadaşlar bende Suriye den nişanlandım acil arapça öğrenmem lazım:D en pratik nasıl anlaşırım yardım ederseniz sevinirim

IP
şavırma arabi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı şavırma arabi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2010 Saat 20:43
hayırlı olsun allah tamamına erdirsin valla bilmek gerek yani iyi derece ama karsılasınca felan anlasırsın bir arada olunca anlasılıyor dil bilinmese de burada suriye ammicesi dersleri var onları takip et bence

IP
Cleverboy
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Cleverboy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Nisan2011 Saat 23:13
Merhabalar,

Eskiden kalma  arapça bilgim var biraz ve özellikle konuşma  ve iş arapçası öğrenmek istiyorum. Bu konuda bir tavsiyeniz olursa memnun olurum

Teşekkürler

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide