Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Ankara İlahiyat İLİTAM 2. Sınıf Dersleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma BölümüAnkara İlahiyat İLİTAM 2. Sınıf Dersleri
Mesaj icon Konu: ilitam zor mu? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
behire
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı behire Cevapla bullet Konu: ilitam zor mu?
    Gönderim Zamanı: 17Nisan2010 Saat 14:21

selamun aleyküm arkadarlar.Ben düz liseden mezun oldum ve anadolu önlisans ilahıyat  bölümünü genen yıl bitrdim.diploma notum 77.13  eylüll ayında hafızlığa başlamak istiyorum inşaallah. dgs içinde calışıyorum  fakat korkuyorum. derslerin ÇOK zor oldugunu  söylüyorlar.birde hafızlıkla ikisi bir  gidermi  korkum burda başlıyor..!  dersler ne derece zor dgs ile 4 yıllığa gecen arkadaşlarım bana bir kaç  yorum  yaparsanız cok  sevinirim. bulundugum  yer itibarı ve aile cevresinden dolayı  gidip  yüz yüze bu konu hakkında görüşme imkanım yok..! bana bir yardımcı olur muusnuz. inannınn gönlümde okuma istegi çokkk fakat korkularımda cok... hafızlığa büyük  bir ihtimal  seneye başlattırırlar beni.. ilk yıl  hazırlık  gecer. dersler beni  ne derece zorlar. özellikle arapçadan cok korkuyorum. yorumlarınızı bekliyorum inşaallah. Rabbim  beni  ve tüm okumak isteyen arkadaslarımı adımlarında emin kılsın. RABBİM  utandırmasın..!  selam ve dua ile  ( özellikle ilitam okuyan arkadşlarım  bir yardımcı olun) 

IP
alimdar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı alimdar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ağustos2010 Saat 18:49

Aleyküm Selam Kardeşm ALLAH muvafık Kılsın.ben şimdi Ankara ilitamda yım 4.sınfa geçtim.derslersanıldığı gibi zor değil.özellikle çan eğrisi sistemi senin işini kolaylaştracaktr.ankara ilitam biraz felsefe ağrlıklı ezber ağr basıyor arabça ise biraz çalışmayla çok rahat geçilebilir her ne kadar ders geçme 70 olsa da çan sistemiyle 35 le filan geçebiliyorsun burda mühüim olan diğer arkadaşların durumu.ankara da devam mecburiyeti de yok sakarya da yaklaşık 3 hafta kadar var.ALLAH yar ve yardımcın olsun SELAM

IP
allahbirdir
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı allahbirdir Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2010 Saat 01:46
çan eğrisi sistemin adı ilginç doğrusu vatikandaki okullardan alma bir sistem sanırım

IP
global
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 260

Alıntı global Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2010 Saat 20:14

Okul her yaşta  kazanılıp okunuyor ama malesef hafızlık öyle değil bence .Çoluk çocuğa karıştığın anda hafızlıklık yapman çok zor.Ne mübarek bir makam hafızlık...Hakkını verene.

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Eylül2010 Saat 16:27
çalıştıktan sonra yapılamayacak gibi değil

IP
sehrazat2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı sehrazat2 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Eylül2010 Saat 20:44
çan eğrisi ne ki arkadaşlar...

IP
krnca
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı krnca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Eylül2010 Saat 00:11
bence hiç zor değil..ama  açıköğrteim gibide değil..birazcık özetleer bakarak halledilir.

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2010 Saat 14:56
çan eğrisi genel ortalama ile geçmek demek.. Mesela 5 kişi Felsefeden
50+60+70+40+30+50 bu notları alsın..toplayıp 5'e bölünce sonuç neyse geçme notu da o oluyor. Tabi bu örnek. Ankara ilitam için 750 kişi olduğuna göre 750 kişinin aldığı notları toplayıp 750'ye bölüyorlar...Sonuç geçme notunu oluşturuyor. Merak etmeyin öğrenci lehinde bir sistem...

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Ekim2010 Saat 14:56
Özetlere bakılarak kesinlikle halledilemez..cok ayrıntı soruyorlar.

IP
meczub
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı meczub Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 15Ekim2010 Saat 02:59
arkadaşlar tamam vasat bir puanla geçilir hani öyle çok bi zorluğu yok ama diyelim ben formasyon alıcam o zaman puanın önemi oluyor mu not ortalamasının yani.yoksa ben ilahiyatı sadece dploma için okuyorum benim amacım kuran hocası olmak hele bide tv deki ilahiyatçıları görünce iyice soğdum ilahiyattan ya

IP
kimyager
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 56

Alıntı kimyager Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2010 Saat 22:14
aynı fikirdeyim

زينب   إنما الاءمال با النيات   
IP
elmasburcu
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 23

Alıntı elmasburcu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Mayıs2011 Saat 09:09
Orjinalini yazan: alimdar

Aleyküm Selam Kardeşm ALLAH muvafık Kılsın.ben şimdi Ankara ilitamda yım 4.sınfa geçtim.derslersanıldığı gibi zor değil.özellikle çan eğrisi sistemi senin işini kolaylaştracaktr.ankara ilitam biraz felsefe ağrlıklı ezber ağr basıyor arabça ise biraz çalışmayla çok rahat geçilebilir her ne kadar ders geçme 70 olsa da çan sistemiyle 35 le filan geçebiliyorsun burda mühüim olan diğer arkadaşların durumu.ankara da devam mecburiyeti de yok sakarya da yaklaşık 3 hafta kadar var.ALLAH yar ve yardımcın olsun SELAM

selam ile .....
arkadaşım bu yıl aof ilahiyatı bitiriyorum ankara ilitamı hedefliyorum ama arapça nasıl olur....birde kayıt için anakaraya gidebilme şansım yok...vekaletle falan hallolurmuki malum 3 çocuk birde bayan olunca,ayrıca dgsde kaçnet yapmalı sayısal yada sözel fark ediyormu
toplamkaçliraya mal oluyor...cevaplarsanız minnettar olurum selam ve dua ile.....

IP
meczub
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı meczub Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Mayıs2011 Saat 21:30
Orjinalini yazan: elmasburcu

Orjinalini yazan: alimdar

selam ile .....
arkadaşım bu yıl aof ilahiyatı bitiriyorum ankara ilitamı hedefliyorum ama arapça nasıl olur....birde kayıt için anakaraya gidebilme şansım yok...vekaletle falan hallolurmuki malum 3 çocuk birde bayan olunca,ayrıca dgsde kaçnet yapmalı sayısal yada sözel fark ediyormu
toplamkaçliraya mal oluyor...cevaplarsanız minnettar olurum selam ve dua ile.....
ben ankr ilitandayım.arapça çalışmak lazım gramer değil ezber ağırlıklı.bol bol çeviri ve kelime ezberi gerekiyor.kayıt için vekalet oluyor.netten nolarına ulaşıp bilgi edinebilirsin.ben dgs 80 sözelden 71 doğru yaptım aöf not ortalamam 86 ydı ankaraya asillerde 600lerde yerleştim.diğer ilitamların hepsine de asillerde yerleşmiştim sadece sakarya hariç yedekteydim ama sonra oraya da yerleştim.dgs de matın önemi  1 sözel soru kadar ediyor.yani 3mat çözersen 1 sözel çözmüş gibi oluyosun. matın önemi yok.1 yılda 1500tl ödedim önümüzdeki yılda o kadar ödüycam toplam 3000tl ama başka ne var bilmiyorum mesela diploma falan para veriliyo mu onu bilemem.
eğer sadece diploma için okuyosan oku fakat kendimi gelişticam diyosan kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmem insanı ehli sünnet çizgisinden kaydırmak için hangi felesefeyi istersen var.mutezilenin sapık görüşleri mi dersin şiiliği öven üstü kapalı ifadeler mi dersin maturidiliğin çelişkilerle dolu bir akım olduğunu ıspatlama gayretleri mi ne ararsan var.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,188 Saniyede Yüklendi.