Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: Yurtdışında,Suriye veya Lübnan da arapça öğrenimi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
xfinity
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı xfinity Cevapla bullet Konu: Yurtdışında,Suriye veya Lübnan da arapça öğrenimi?
    Gönderim Zamanı: 12Nisan2010 Saat 18:36

Merhaba arkadaşlar,
Şuan İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim. 2.dil olarak arapçayı seçmiştim ama sınıf açılamadığı için rusçaya devam ediyorum 2.dil olarak.Fakat ayrıca Arapçayıda öğrenmek istiyorum.Yaz ayımı güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorum.Buda en iyi şekilde arapça öğrenmek ile olur diye düşündüm ve bir arap ülkesinde eğitim görmeye karar verdim.Duyduğum kadarıyla Suriye de eğitim varmış fakat sadece oldugunu biliyorum.Herhangi bir detay sahibi değilim.Ayrıca bir arap ülkesi olan Lübnan a da ilgim var.Bu iki ülke hakkında bilgisi olan arkadaş varsa veya diğer ülkelerden bitanesi önerecek arkadaş varsa cevabını bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler.

IP
mervece
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mervece Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2010 Saat 22:05

Geç bir cevap. Umarım Suriye hakkında bir kanaat edinmenize faydalı olur.
Lübnan siyasi karmaşa nedeniyle pek tercih edilmiyor sanırım. Genelde Ürdün ve Suriye'ye yoğun öğrenci akımı var. Suriye'de 8 ay bulundum, gelir gelmez de bu bloğu hazırladım. Ürdün'ü de başka bir arkadaş yazar belki öğreniriz biz de :)

Düzenleyen mervece - 22Ağustos2010 Saat 22:06

IP
ezeli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezeli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Şubat2011 Saat 15:09
Selam.
Arkadaşlar Suriye deneyimi olan biri olarak şunun altını çizmek isterim acizane ; gidecek olan arkadaşların iyi bir araştırma doğru bir rehber ve iyi bir ortam üçlemesine dikkat etmelerini tavsiye ederim . Ayrıca gidecek arkadaşların -önemle vurgulamak isterim ki - bir temel oluşturarak gitmeleri orda onlara büyük avantajlar sağlayacaktır .Türkiye'deki bütün imkanları zorlamaları ve 'geliştirme' amaçlı gitmeleri daha mantıklıdır . Ve en azından yabancı bir ülkede sorumluluk taşıyabilecek yaşta gitmeleri çok önemli yani evde odasını annesi toplayan , çorabını ablası getiren , yemeğini agzına isteyen ve rüştünü ispatlamamış arkadaşlar  hem ortak yaşama ayak sağlayamıyorlar hem de çevresindekileri rahatsız ediyorlar .(tecrübe ile sabittir )Sonra da tıpış tıpış ülkelerine geri dönüyorlar . Hürmetlerimle...

IP
ezeli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ezeli Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Şubat2011 Saat 17:10
mervece , blogunu inceledim ,tebrik ediyorum ; yazdıkların gerçekten çok mühim şeyler .Suriye hakkında yazdıklarına yüzde yüz katılıyorum . Yazdıklarınla araştırma safhasındaki arkadaşlara epeyce yardımcı olacak/olmuşsun. Selam ile.

IP
mervece
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mervece Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Mart2011 Saat 19:57
teşekkür ederim, çok kısıtlı vakitlerimden ayırarak yazdığım için işe yaraması benim için gerçekten önemliydi :) Çok şükür değmiş.
Selamlar

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide