Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Teknik konularla ilgili sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİTeknik konularla ilgili sorular
Mesaj icon Konu: YENİ DERSLERİ İZLEYEMİYORUM Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Konu: YENİ DERSLERİ İZLEYEMİYORUM
    Gönderim Zamanı: 05Mart2007 Saat 20:40

Arkadaşlar online derslerinizi iki aydir takib ediyorum. Üçüncü ayin üyeliğini yenilediğim halde yeni dersler gözükmüyor. Üstelik ikinci ayin dersleri de gözükmüyor. Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Bir kaç gündür dersleri izleyemiyorum.. Çalişmalarinizda başarilar diliyorum wesselam.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Mart2007 Saat 09:43

Merhabalar KANUNİ-FATİH
Güzel dileklerin için müteşekkiriz. Tüm güzellikler ortak olsun diliyoruz
Üyelik bilgilerini özel mesajdan gönderebilir misin? Üyeliğini sistem mühendisi arkadaşlara kontrol ettirelim. Böylece sorunun ne taraftan kaynaklandığını tespit ederek, sorunu gidermeye çalışalım.
Forumdaki mevcut mail adresinize göre online derslere kaydınız görünmüyor, online derslere kayit esnasinda kullandiginiz mailiniz adresinizden bize mail atabilirseniz, daha ivedilikle sorunun ustesinden gelmis oluruz.

En güzel günler, en başarılı yarınlar ortak olsun

IP
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2007 Saat 00:14
teşekkür ederim artık derslerime kavuştum:)))

IP
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2007 Saat 00:21
bide arkadaşlar doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum ama derslerde verilen bilinmeyen kelimelerin dizilişi pek hoşuma gitmiyo... belirli bir sıraya göre  veriliyo da benim dikkatimden mi kaçıyo. çünkü asıl parçanın kelimeleri sırayla yukardan aşağı doğru geliyor sonra bi karışıklık oluyo gibi. bunun bilmediğim bir anlamımı var yoksa. çünkü kelimeler belirli bir sıraya göre dizilirse daha kolay aradığımız kelimeleri buluruz diye düşünüyorum. çalışmalarınızda başarılar diliyorum. tekrar tekrar emeğinize sağlık. wesselam.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Mart2007 Saat 08:41
Merhabalar KAKUNİ-FATİH

Samimi ve içten dilekleriniz için müteşekkiriz. Başarınız bizi sevindiriyor

Online görüntülü arapça metinlerin yeni kelimeleri için;

- Yeni kelimeler metinlerin akışına göre çıkarılmaktadır.
- En son derste; yeni fiiller, isimler, sıfatlar v.b. kelimeleri "yeni kelimeler" bölümüne görebiliyorsunuz. Geriye dönük metinlerde geçen kelimeler, en son derste geçsede "yeni kelimeler" bölümüne mümkün mertebe eklemiyoruz. 
Zira buradaki hedefimiz; kelimelerin çoğunluğu gözü yıldırmasın ve aynı zamanda geriye dönük kelimeleri hatırlayabilmek üzere beyin egsersizliği yapılabilbesi imkanı sağlanmıştır.
- Takıldığınız kelime, cümle anlamı veya aynı kalıpları farklı biçimlerde yorumlama alıştırmalarınızı/egsersizlerinizi http://www.onlinearabic.net/forum/forum_topics.asp?FID=33&SID=7z5zdc28aca31199c672d93ab8798276 adresinde uygun ders konusunun altına yazmayı alışkanlık haline getirmeniz neticesinde, hem klavyeyle arapça yazabilme melekinizi geliştirmiş hem forum ziyaretçilerimizin/diğer online kursiyerlerimizin çalışmalarınızdan istifa etmesine imkan tanımış olacaksınız.
- Onparmak arapça yazabilme melekenizin gelişmesini oldukça önemsiyoruz, böylece birçok kimselerle arapça yazışabilmek imkanına sahip olmuş olacaksınız.

Çalışmalarınızda başarı, iç dünyanızda sınırsız esenlikler diliyoruz

IP
hacer
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı hacer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2007 Saat 07:48
slm 35 ile 36 dersler vardı ama bugün izlemek için açtığımda yok neden?

IP
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2007 Saat 13:18
arkadaşlar sayfanız yenilendikten sonra dersleri izle kısmına tıklayınca görüntü ve ses gelmiyor. diğer dökümanlara ulaşılabiliyor ama desler izlenemiyor. bikaç gündür dersleri izleyemiyorum bu durum sık tekrar etmeye başladı çözüm bulursanız sevinirim. iyi çalışmalar...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2007 Saat 13:55
Merhaba Hacer, 36ncı ders görüntülenebiliyor. Bir sorun yok.

Merhaba Kanuni - Fatih,
derslerimizin izlenmesinde bir sorun yok. Biz sürekli test ediyoruz. Ancak son bir iki haftadır türktelekomdan kaynaklanan özellikle ADSL bağlantılarında sorun yaşanıyor. Bu bizimle alakalı değil. Ben mesela 3gb sınırlı ADSL kullanıyorum (şimdi 4 gb çıktı) önceleri 100 kbps ile download yapabiliyordum ancak bir iki haftadır 30-35 kbps ile ancak dosya alabiliyorum. Umarım TTelekom bu sorunu en kısa zamanda giderir.

IP
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Mart2007 Saat 14:28

sorun türk telekomdan kaynaklı bir yavaşlama sorununa da benzemiyor, çünkü uzun süre ders izleme modunda açık bıraktığım halde yine de izleyemiyorum. yada bana alternatif izleme yolları gösterir misiniz. tekrar iyi çalışmalar...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Mart2007 Saat 01:47
Yani aslında biz yaptığmız testlerde bir sorun göremiyoruz fakat hangi dersi mesela izleyemediğinizi belirtirseniz tekrardan bir bakalım.

IP
KANUNİ-FATİH
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KANUNİ-FATİH Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Mart2007 Saat 19:23
isteğiniz üzre bütün dersleri tek tek denedim (1 den 36 ya kadar), dökümanları indirebiliyorum ama ders izle kısmını tıklayınca bir akış olmuyor ama hazır diyor tekrar play tuşuna basıyorum ne görüntü ne de ses çıkıyor. bunun üzerine sitenizdeki çizgi filmleri izlemeyi denedim onlarda bi sorun çıkmadan izleyebiliyorum. bir hafta öncesine kadar da zaten dersleri de sorunsuz izleyebiliyordum. sorunun ne olduğunu bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. derslerden baya uzak kaldım. iyi çalışmalar...

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Mart2007 Saat 20:53
Sevgili Kanuni-Fatih,
sorun şimdi anlaşıldı. Yani çizgi filmleri izleyebiliyor olmana rağmen dersleri izleyememenin üç nedeni olabilir. Ki tarif ettiğine göre bu sorunu yaşayan başka üyelerimiz de oldu. Nedeni çizgi filmlerin direk serverdan yayınlanması ancak derslerin ise yüksek MB tutmalarından dolayı streaming metodu ile yayınlanmasıdır. Şimdi bu sorunun üç nedeni olabilir

1. Kullandığınız explorer programının streaming ayarları yanlış olabilir
2. Kullandığınız virüs koruma programı streaming yayınları engelliyor olabilir
3. Firewall kullanıyorsanız streaming yayınları alamıyor olabilirsiniz.

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken şey şu,  Bu bahsettiğim programların ayarlarını düzenleyebilecek kadar bilgisayarınıza müdahale edecek bilgiye sahipseniz ayarlardan streaming yayınlara izin verecek  düzenlemeleri yapmanız gerekiyor.
veya bu çetrefilli ayarlarla uğraşmak yerine en pratiği bilgisayarınıza format atmak sorun böylece çözülecektir. Nitekim bir çok üyemiz bilgisayarlarını formatlayarak bu sorunu çözdüler. Kafanıza takılan konu olursa lütfen tekrar sorun.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide