Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
Mesaj icon Konu: Arapça Öğretmenliği Atamaları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ysmn
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ysmn Cevapla bullet Konu: Arapça Öğretmenliği Atamaları
    Gönderim Zamanı: 17Ocak2010 Saat 16:42

hayırlı gı-unler
  ben arap dılı ogrencısıyım farmasyon alıyorum  arapca ogretmenlık ataması hangi sınava gore oluyor kpss puanı ıle mi yok sa kpds ye de gırmemız gerekıyor mu :?   yada devlette herhangı bir  memurluk ıcın bızım sansımız nedır,  yine hangi sınavdan aldıgımız puana gore tercıh yapıcaz kesın  bılgısı olan varsa lutfen cvp yazsın  ona gore calısma yapmak ıstıyorum sene kaybetmek ıstemıyorum

IP
gezelge
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gezelge Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Şubat2010 Saat 23:38

arkadasım ögretmenlik için kpss ye girmen gerekiyor kpds ye de gir ileride o da cok isine yarayabilir ama ögretmenlik icin kpss gerekiyor ve puan türü olarak da kpss 10 bölümünde aldıgın puan gecerli oluyor

IP
ysmn
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ysmn Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 17Şubat2010 Saat 00:09
cok tesekkur ederım mslj icin bisey daha sorcam sıze  ben herhangi bir devlet memurluguna atanabılıyormuyum arap dılı mezunu olarak bi bilginiz varsa paylasırsanız sevınırım sımdıden allah razı olsun

IP
gezelge
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gezelge Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Şubat2010 Saat 00:08
mrb arkadasım tabiki atanabilirsin herhangi bir devlet memurluguna arap dili okuman buna engel degil sen kpss ye gir ordan ıyı bı puan al diger memurluklar icin de tercih yapabilirsin ama dedigim gibi en önemlisi kpss den güzel bi puan alabilmek bak eger arapca ögretmenkigi dusunuyorsan su anda cok da zor degil ona girmek bu sene agustos ayındaki atamada 61 le kadrolu aldı aralık atamasında da 50 ile kadroya gecırdı sozlesmelılerı yanı sınava gırıp bı 65 alsan yeterlı olur bence ki bende oyle yapmaya dusuduyorum gerci henüz baslamadım calısmaya ama :) hallederız ınsallah ya 65 cok da zor degıl ok hadi kib yıne bı sorun olursa bıldıgım kadarıyla cevaplamaya calısırım :)

IP
ysmn
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı ysmn Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Şubat2010 Saat 18:26
 hayırlı aksamlar tesekkur ederım cevabınız ıcın. ben ciddi calısnayı dusunuyorum ıns kpssye ılk hedefım ogretmenlık olcak kıtap flan almaya basladım 2 senem var gercı ama :-) biyerden baslamak gerek ıns . atama zamanıma kadar ıns kadrolarda sıkıntı olmazda atanabılırım. sımdıden kolay gelsın ıns birer ogretmen olabılıız :-)

IP
gezelge
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gezelge Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Şubat2010 Saat 01:02
mrb arakadaslar benım bı sorum olacak ben arap dili ve edb 4. sınıf ogrencısıyım bu sene cıkan yasayla formasyon da alıyorum fakat soyle bı duyum aldım edebıyat fakultesı mezunları formasyonu olsa dahi kpss den 75 alamadıktan sonra atanamıyormus bu dogru mu bılgısı olan cevap versın lutfenn...

IP
saniye
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1570

Alıntı saniye Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Şubat2010 Saat 10:16
Arap Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olupta formasyon almamı olmasına rağmen KPSS sınavından 70 puan alan mezunlarda Arapça öğretmeni olarak atanıyor.

Yakın bir arkadaşım bu şekil geçen sene atanmıştı.

IP
humalp
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı humalp Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Şubat2011 Saat 22:53
Merhaba Arkadaşlar ;
Ben de Arap Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum ve ne yazık ki formasyonum yok :(
Bu yıl sınava girsem 75 ve üstü bir puan almış olsam ancak Arapça öğretmenliği mezunu 60-65 puan biri mi önce atanır ben mi ?
Bununla ilgili cok farklı yorumlar alıyorum..bilen biri varsa cevap verirse memnun olurum..

Bu arada f'suz  70 puan ile atama gercekten doğru mu?

IP
İBNİ DEMİRHAN
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı İBNİ DEMİRHAN Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ağustos2011 Saat 04:02
arkadaşlar selamunaleykum ben bu yıl gazi üniversitesi arapça öğretmenliğine başlıyorum inşaallah , şu günlerde arapça öğretmeni olabilmemiz için önümüze birçok engel koyulduğuna dair yazılar okudum(ilahiyatcılarınatanması bizim atanamamız) son durum nedir bir bilen cevap yazsın Allah yardımcı olanlardan razı olsun

Düzenleyen İBNİ DEMİRHAN - 22Ağustos2011 Saat 04:03

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide