Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
Meslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netMeslek, Fuar, Kurs, Üniversite, Yüksek Lisans, Burs & Okul

Mesaj icon Konu: Ebunnur Üniversitesi

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
toprakkul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı toprakkul Cevapla bullet Konu: Ebunnur Üniversitesi
    Gönderim Zamanı: 02Şubat2010 Saat 12:41
s.a. ben ebunnur üniversitesi hakkında bilgi toplamak istiyorum. bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. lütfen...
IP
toprakkul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı toprakkul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Şubat2010 Saat 22:25

ilgilendiğiniz için teşekkürler.

siz ebunnuru tavsiye eder misiniz. ayrıca sizce orda yurt da mı, evde ikame etmek daha iyi olur 
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Şubat2010 Saat 01:33

Ebunnur Külliyesi

Ebunnur Üniversitesi’ne öğrenciler ilim öğrenmek ve icazet almak için geliyorlar. İlim aşkıyla yanan öğrencileri destekleyerek, özel hocalarla dersler verdiren, Ebunnur Üniversitesi; âlimlerin toplanıp ders yaptığı büyük bir külliye. Ayrıca İslami konuların görüşüldüğü paneller, her perşembe sohbetleriyle, sabah namazlarından sonra Ebunnur imamlarının doyumsuz zikriyle; insanların akın akın gelip, ders aldığı bir külliye. Buralarda imamlara, âlimlere değer verilmesi bizleri çok sevindirdi. İlim öğrenmek isteyen gençlere, yardımlar yapılıyor, ilmin kapısı açılıyor. Yeter ki ilim öğrenmek ve öğreneceği ilmi Allah yolunda kullanabilecek gayretli öğrenciler olsun…

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Şubat2010 Saat 01:37

Ebunnur Mescidi    

Ebunnur Külliyesi’ne çok yakın olan bir medrese var. İbn Arabî’nin türbesinin ve camisinin bulunduğu, sabah namazlarından sonra halkın büyük bir katılımla iştirak ettiği fıkıh derslerinin yapıldığı bir medrese. İbn Arabî’nin, bilginin daha çok ilham ve keşif yoluyla elde edilebileceğine inandığı ve tasavvuftaki ekoller hakkında derin bilgisine herkesin bir şekilde referans noktası olarak dayanmak zorunda kaldığını biliyoruz. Tasavvufa dönük neredeyse tüm eleştirilerin odağında İbn Arabî’nin olması, ilginç ama bir o kadar da anlaşılmaya muhtaç olduğunu düşünerek, türbesinden ayrılıyoruz.

Sadece Ebunnur Üniversitesi’ndeki derslere değil, İbn Arabî camisindeki derslere ve Ramazan El Buti camisindeki Kuran derslerine iştirak ediyoruz. Günümüzün büyük kısmı derslerle geçiyor böylece. Akşamları Libyalı, Tunuslu, Mısırlı öğrencilerin kaldığı Şam Üniversite’nde muhabbet ediyor, Türkiye ile ilgili fikirlerini soruyoruz. İsmi Dam olan Senegalli bir genç, “Türkiye denince aklıma Osmanlı geliyor. Biz bir zamanlar birdik, bizi ayırdılar, parçaladılar milliyetçilik duygularının kurbanı olduk” deyip ekliyor: “Senegal-Türkiye maçını da unutamıyorum. Sonuçta bir maç ve ister istemez herkes kendi ülkesini savunuyor.”

الطالب المجتهد
IP
scelik
Moderator
Moderator
Simge

Alıntı scelik Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Şubat2010 Saat 01:47

Camiatu Ebunnur, Mucemma' Seyh Ahmed Kefteeru

- Her kur 2 ay sürüyor. Toplam 6 kurdan oluşuyor. Haftada 5 gün 20 saat. Dersler saat sabah 80:00’den 12:30’a kadar sürüyor.
- Kayıtlar temmuz başlarında başlıyor.
- Sınıflar karma değil ve 25 - 30 kişilik
- Klasik Arapça veriliyor yani işlenen metinler dini içerikli. Cantaş serisi okutuluyor.
- Türklerin en yoğun olduğu kurumlardan biri.
- Kurs ücreti ; 5500 SYP (120$)
- Yurt; yurt imkanı var fakat üniversite okuyanlar öncelikli olduğu için yerleşmek problem.
- Ebunnur Şam'ın en mütedeyyin semti olan Rukneddin'de ve Rukneddin civarında ev kiraları 350 $ dan (16000 SYP) başlayıp yukarıya doğru çıkıyor.

- İstenen Belgeler;
1) Pasaport fotokopisi
2) 6 adet fotoğraf
3)Pasaport tercümesi (sam da yaptırıyorsunuz)

- Kurs Hakkında ;
Kurstakilerin hemen hepsi mülüman. Bu yüzden samimi bir ortam var. Fakat eğitimi pek sistemli değil. Yine de fiyat performans açısından iyi bir kurs. Ayrıca çevresinde faydalanacağınız bir çok imkan var.

Ebunnur Üniversitesi resmi sitesi: www.abunour.net

Site kısa süreliğinde yapım aşamasında, ancak mail ile iletişim kurabilirsiniz, sorları cevaplıyorlar.

الطالب المجتهد
IP
Emiroglu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Emiroglu Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Şubat2010 Saat 10:51
selamun aleykum,

scelik ustad, ekledigin yazida soyle yaziyor "İlim öğrenmek isteyen gençlere, yardımlar yapılıyor, ilmin kapısı açılıyor. Yeter ki ilim öğrenmek ve öğreneceği ilmi Allah yolunda kullanabilecek gayretli öğrenciler olsun…"

Bu maddi anlamdami soylenmis? Ogrencilere burs imkani sunuluyormu?

Ben yakin zamanda Suriyeye ve ozellikle Ebu Nur universitesine gidip hem Arapca ogrenip hemde Islami ilimleri tahsil etmek istiyorum.

Hollanda vatandasiyim, fakat burdan herhangi bir diplomam ve maddi destegim yok.

Ebu Nur universitesi herhangi bir diploma sart kosuyormu?

Yardimci olursaniz cok makbule gecer..

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek