Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça Türkçe Terimler Sözlüğü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالمعاجم العربية - KELİME HAZİNESİArapça Türkçe Terimler Sözlüğü
Mesaj icon Konu: osmanlıca öğrenmenin arapça ya faydası olur mu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 86

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Konu: osmanlıca öğrenmenin arapça ya faydası olur mu
    Gönderim Zamanı: 23Ocak2010 Saat 11:42

osmanlıca öğrenmenin arapça okamaya faydası olur mu.

IP
meymune
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38

Alıntı meymune Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ocak2010 Saat 14:18

söylenilenlere göre öyleymiş..!! 

IP
corbaci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı corbaci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ocak2010 Saat 16:40

bu da yeni moda galiba...

Arapça okuyabilmek için osmanlıca öğrenmek heralde tam laz işi olur :)))) Karadenizli kardeşlerim kusura kalmayın :)   lafım size değil.
Şimdi, Osmanlıca da güzel bir dil ona diyeceğim yok. Amma velakin arapça okuyayım diye osmanlıca çalışmayı da ilk defa görüyorum. Osmanlıcaya harcıyacağın vakti arapçaya harca güzel kardeşim, niye işi dolandırıyorsun değil mi? arapça bilgin arttıkça zaten okursun. hangi kelime nerede ötreli nerede kesralı bilirsin. harfi cerden sonra gelen kelimeyi ötreli okumayacağını bilirsin... yani bunun için osmanlıca öğrenmek niye anlamıyorum? Dahası, biraz iyi bir arapçan olduğunda osmanlıcayı az bir çabayla zaten öğrenirsin. Osmanlıcanın %50 si arapça zaten :) geri kalanı da farsça ve türkçedir. Ben öyle düşünüyorum kardeşler.

vesselam.

Gönlümüzde pişer, gönlünüze düşer...
IP
meymune
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38

Alıntı meymune Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ocak2010 Saat 17:01
hani haksız da değilsiniz!!..

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Ocak2010 Saat 00:08
evet arapça öğrenmek ıçın osmanlıca öğrenmek doğru değıl.

ancak siz okulunuz veya ışınız gereğı osmanlıca öğrenmek zorundayasanız bu sızın arapça oğrenmenızden  zıyade arapça okuybılmenızı ılerletır. bu anlamda faydası olur. bırde arapça kalıplara alışırsınız.
-
ancak dığer arkadaşlarında dedığı gıbı ben arapça oğrenmek ıçın osmanlıca çalışacağım demek hıc doğru bır yöntem değıl.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.