Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İSMEKLİLER
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netİSMEKLİLER
Mesaj icon Konu: kararsız kaldım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
meymune
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38

Alıntı meymune Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ocak2010 Saat 14:35
öyle olsun..peki..

IP
ECiRNA
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ECiRNA Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 15:27
Kitaptan eğitim yapıyorlar diyen kardeşim, ben birkaç aydır İsmekteyim lakin kitabı bikça kez kullanmışızdır.. Hocamız kendi bilgisinden bizlere birşey öğretmeye çalışıyor.. beyude değil yani.. diğer şubeleri bilemem tabi..
Ayrıca konuyu açan kardeşim , ismek kursundan ahım şahım bir eğitim alamazsın .yani demem o ki 4 4 lük arapça konuşup yazamazsın velakin en azından gördüğünde bir yazı ben bunu görmüştüm diyebilrisin.. çabalarsan yüce kitabımızıda okuma yolunda ilerleyebilirsin..
Ben pişman olmadım gittiğime , olan varsa bilemem.

IP
meymune
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meymune Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 16:00
elbette ki yüksek bir beklenti içinde değilm haftalık birkaç saatlik ders veren bu gibi yerlerden.. halihazırda evimizin hemen yakınında duran ismeği acaba değerlendiremiyor muyum gibi bir endişe sevketti beni bu soruyu yöneltmeye..yoksa azçok tecrübem var, bir dilin öğrenme aşamasında neler yapılması gerektiği  hakkında...
arapçam gerçekten yok denecek seviyede ama biiznillah bunu aşacağıma inancım da var..
yine de edinimlerinizi paylaştığınız için çok müteşekkirim..

IP
ru-be-ru
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1344

Alıntı ru-be-ru Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 16:10
arkadaşlar eski bir ismek öğrencisi olarak bir şeyler yazmam gerekir diye düşündüm.
ismek bünyesinde gerçekten çok değerli hocalar var. ne öğrendiysem ordan öğrendim az değil öğrendiklerim. ama yeterlimi tabiki değil çünkü sonuçta haftada iki günden dersleri sayarsak 3 kur kısıtlı bir zaman dilimi. bir şekilde devamını mutlaka getirmeli  diye düşünüyorum .

Allaha cc.a dayan,sa´ye sarıl,hikmete ram ol.
Yol varsa budur,bilmiyorum başka çıkar yol.....
IP
meymune
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı meymune Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 11Şubat2010 Saat 16:12
eyvallah..vurgulamak istediğim şey de buydu..=))

IP
sahafixe
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı sahafixe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Mayıs2010 Saat 01:16
Arkadaşlar arapça kitap alır çalışır öğrenirim tarzında bir dile değildir. Hoca eşliğinde ilerlenicek bir dildir. Seviyeniz yeter derecede olduğu zaman hoca size söylüyor zaten kendi başınıza devam edebilirsiniz diye. Arap ülkelerinde ammice konuşan çok oralarda bozuk bir arapça öğrenmektense türkiyede fasih arapça öğrenmeyi tercih ederim. İSMEK bence şu anda en iyi arapça eğitimi veren kurum. Ama hocanızın muhakkak arabistanda yaşamışlığı olması arapçanızın sıhati için önemli olduğu kanaatindeyim. ben ismekteyim 3. sınıfa geçmek üzereyiz. 4. sınıfta okutmak istiyor hocamız. lakin ileri sınıflarda illa kitaba bağlı kalınmıyor farklı kaynakları kullanıyoruz. hikayeler ve gazeteler gibi geliştirici şeyler yapılıyor. hatta bu sene hocamızında olacağı bir seminere gideceğiz orada ders işleyip. seminere katılan araplarla tanışma girişiminde bulunacağız gibi gibi güzel şeyler mevcut. Bence arapçayı konuşuyor dahi olsanız ki böyle kişiler kursta mevcut sizde vakit kaybetmeden kayıt ettirin kendinizi bizi sizi ararız deseler dahi sizi gidin hocayla konuşun muhakkak yer bulursunuz 30 kişi deselerde gidin illaki fire veriliyor bir çok kimse keyfi gidiyor zor gelince bırakıyorlar ama şahsım adıma söylüyorum ben arapça baş koydum bitirmedende bırakmıyacağım inşaallah. sizde azimliyseniz gidin kitaplardan ziyede hocaların çok katkısı olduğunu göreceksiniz.

hak şerleri hayr eyler
sanmaki gayr eyler
arif anın seyreyler
görelim mevlam neyler
neylerse güzel eyler

IP

<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma