Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Online Suriye Lehçesi Pratik Arapça Dersleri (Kilitli Forum Kilitli Forum)
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLİNE ARAPÇA DERSLERİMİZOnline Suriye Lehçesi Pratik Arapça Dersleri
Mesaj icon Konu: Kanal7: Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taç(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

bullet Konu: Kanal7: Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taç
    Gönderim Zamanı: 13Ocak2010 Saat 14:59

Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taçlandırın

İki ülke arasında vizelerin kaldırılması Türkiye'de Suriye ile ilgili hemen hemen her sektörde kıpırdanmalar oldu. Eğitim sektörü de bu "Suriye yakınlaşması"nın yansımalarını yaşıyor.

Kısa bir süre önce Türkiye ve Suriye arasında uygulanan vize kalkmıştı. Ticari hareketliliğin sağlanmasının yanı sıra asırlara dayanan komşuluğumuzun ve tarihsel – kültürel birlikteliğimizin yeni nesillere aktarılması için çok önemli bir adım olarak görülen bu girişimin ardından Türkiye’de Suriye ile ilgili hemen hemen her sektörde kıpırdanmalar oldu. Eğitim sektörü de bu “Suriye yakınlaşması”nın yansımalarını yaşıyor.

Ortadoğu ülkelerinin konuştuğu en yaygın dil Arapça...  Fakat Arapça, ciddi anlamda bölgesel bazı lehçe değişiklikleri gösteriyor. Hatta bir lehçeyle konuşan Arap diğer lehçeyle konuşanı anlayamayacak ölçüde farklılıklar olabiliyor. En yaygın kullanılan lehçelerden biri ise Suriye Lehçesi.

İşte ülkemizde başlayan bu pozitif Suriye yakınlaşmasına paralel olarak, internet üzerinde Arapça eğitimi veren Onlinearabic.net kuruluşu da bu harekette hemen yerini aldı.

Türkiye’de ilk defa internet üzerinden bir Arap Lehçesi dersi vermenin haklı gururunu yaşayan www.onlinearabic.net, Suriyeli hocalarla yaptığı ders çekimlerini www.onlinedil.net adresi üzerinden hizmete sundu.

Suriye Lehçesi dersleri başlığı altında inceleyebileceğiniz dersler, size Suriye’ye gitmeden bu lehçeyi tanıma ve öğrenme imkanı sunuyor.

İnternet üzerinden AÖF İlahiyat, İLİTAM, KPDS Arapça, Pratik Arapça, Hikayelerle Arapça gibi bir çok Arapça branşında online eğitimin markası olan firmanın diğer Arap ülkeleriyle yapılacak vize girişimleri paralelinde lehçe yayınlarına devam etmesi bekleniyor.

Çok değil, şöyle bir kaç yıl geriye gittiğinizde ülkemizde lehçe öğrenmek için yapılabilecek tek şey o dilin konuşulduğu ülkeye gitmekti. Şimdi ise evde çayınızı yudumlarken lehçe öğrenmek mümkün... Fasih Arapçanızı Suriye Lehçesi ile taçlandırabilirsiniz!

Kaynak: http://www.haber7.com/haber/20100113/Arapcanizi-Suriye-lehcesi-ile-taclandirin.php

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide