Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Dersler-Sorular
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netAÖF İLAHİYAT ÖNLİSANS - ilahiyat forumDersler-Sorular
Mesaj icon Konu: Sürekli Sözlük Kullanmamak İçin Ne yapmalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
ozyer
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı ozyer Cevapla bullet Konu: Sürekli Sözlük Kullanmamak İçin Ne yapmalıyım?
    Gönderim Zamanı: 05Ocak2010 Saat 21:57

Selamun Aleykum Arkadaşlar...

Formu özellikle son zamanlarda çok sık takip etmeme rağmen yazma fırsatı pek bulamadım.
Ben Arapçayı hiçbir temelim olmadan Şam'da öğrenmeye başladım.Orada 1 seneden fazla kaldım Ecanip 6.kur'a kadar okudum.Daha sonra tekrar Türkiye'ye döndüm.Şimdi ufak çaplı çeviri denemelerim oluyor.
Benim problemim sürekli sözlük kullanmakla.Bildiğim kelimelerin farklı kullanımlarında sorun yaşayabiliyorum.Bab konusunda zayıfım.Bunun için önereceğiniz bir kiitap olursa sevinirim.Ve ekstra yapmam gerekenler için tavsiyelerinizi dinlemeye de hazırım.
Allah'a emanet olun.

IP
omaro
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 849

Alıntı omaro Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2010 Saat 00:56

Kardeşim ozyer sen her gün arapça yazmak ve konuşmak istiyorsen ... olsa bile çok hatalarin var ... her gün yaz ve konuş kardeşim sohbetde yada forumda yada ses sohbetde

لابد أن تكتب وتتكلم وتقرأ في كل يوم .. بالدردشة أو بالدردشة الصوتية أو بالمنتدى

arapça televizyon de iyi ... basit hikayelar okumak de iyi

وكل غريب للغريب نسيب
IP
ozyer
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ozyer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2010 Saat 12:15

Çok sağolun Ömer kardeş.Evet ben pek yazmıyorum.İnş vakit buldukça foruma daha çok yazmaya çalışacağım.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2010 Saat 17:30
dostum suriyede 1 sene kaldı isen eksiklerini görmüşsündür çok kullanılan kelimeleri sözlükten bakmışsındır. onun dışında elbette bazı eski metinleri yada yeni teknik metinleri çevirirken herks sözlük kullanıyor. ama ben mesela alanım olan dini ilimlerde kitap okurken yada ders dinlerken sözlüğe felan bakmıyorum zamanla alışırsın alanın ne ise .. yanlız sözlüğü her 2 dil bilen insan kullanır en iyi bilenler bile vesselam

IP
ozyer
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ozyer Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ocak2010 Saat 19:11
Babları çok iyi bilip bilmemekle bi ilgisi yok yani.Ben daha çok güncel haberlerle ilgileniyorum.Gazete,dergi vs.Bi de ben de mi bi sorun var bilmiyorum ama kelimeleri kolay unutuyorum.Balık hafızası mı bu bilmiyorum.Çok tekrar yapmamakla mı alakalı acaba?

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ocak2010 Saat 12:06
karde baba felan gerek yok yani o bablarin sadece 2=3 tanes kullaniliyor kelimeleri bende unutuyorum cesitli sebebleri var bolca tekrar etmek lazim konusmak lazim felan her hususta ilgilen ya inanirmisin kuruyemis kelimesinin arapcasini bir turlu hatirlayamiyorum halbuki ezbere bilirdim her hafta kuruyemis alirdim hamidiyenin oradan ama kafa iste. sana tavsiyem ara ara suriyeye urdune takil iyi gelir sevgiler

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.