Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: artık korkmak istemiyorummm... Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı عـ& Cevapla bullet Konu: artık korkmak istemiyorummm...
    Gönderim Zamanı: 31Aralık2009 Saat 11:26

birileri bana ne yapmam gerektiğini söylese ne hoş olur du...

çalışıyorum çalışıyorum...yapamıyorum...dinliyorum,izliyorum,klasik arapça görüyorum...ama bi türlü anlayamıyorum...konuşamıyorum...artık sınavlar geldiğinde korkmak istemiyorum...zaten sınavlarım hep düşük ,hep düşük...neredeyse son haddine geldim...
yeni katıldım foruma...selamun aleyküm bu arada...
ama bana birileri ne yapmam gerektiğini söylese çok minnettar kalırım gerçekten...

Düzenleyen عـ& - 31Aralık2009 Saat 11:28

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Aralık2009 Saat 11:46

kardeşim pekçok türk arapçayı ögreniyor konuşuyor yapyor ediyor. ve bunlar süper zeka insanlar değil. onlar yapiyorsa sende yapabilirsin kendine güven ve dua et allah tealaya. ayrıca maksada ulaşmak için doğru yolu izle. bu dili bilenlerle görüş en doğru nasıl öğrenirim de belki izledigin metod yanlış? ayrıca okulun hangi okul bilmiyorum ama açık öğretim felan sa iyice ögren öyle derslerini ver bence...

IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ocak2010 Saat 14:47
ben marmara da okuyorum...ve çok zorlanıyorum hazırlığım;bu yüzden arapçayı tamamen halletmek istiyorum...fakat temelim olmadığı için diğerlerinden epey geride başladım...ve tamamlamakta güçlük çekiyorum...notlarım iyi değil...orta...halledemediğim noktayı keşfedemediğim için hala bir arayış içindeyim...yapmadığım şey kalmadı...günde 5 saat uyuyup günümün tamamını arapçaya ayırdım verimsiz oldu...arapça belgesel ve haberler izliyorum anlamasam da bunun sadece telaffuzda yararını görüyorum...ve klasik arapçada da 3 haftadan önce öğrenemiyorum bir konuyu...(mesela babların tamamını 3 hafta sonunda tamamladım;elhamdülillah şimdi çekebiliyorum;emsile-i muhtelifeye göre bile çekebiliyorum...)ama bu niçin geç oluyor...ben mi zekâsızım yoksa...ya da sabretmem mi gerekiyor...ama nereye kadar dönem bitti ve ben hala yavaş ilerliyorum...ve klasik arapçaya ağırlık verdiğim zaman bu sefer metnim de eksiklik oluyor....yani o derslerde zorlanıyorum...biri olsa biri kalıyor...biliyorum...ben umutsuz vak'ayım...
az kaldı zaten bırakmama...sabrım sınırda yani...

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ocak2010 Saat 15:10
www.hakkhaber.com buraya tıklayın solda altta 12 ilim dersleri var. emsile bina maksud izzi avamil izhar kafiye derslerini bu sıraya göre izle. okutulan kitaplar sarf cümlesi ve nahiv cümlesidir. dersler sesli goruntuludur kotanı aşabilir dikat et. ayrıca arapcayı türkçe anlatan dil bilgisi kitaplarını okumalısın saygılar

IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ocak2010 Saat 23:36

رضاك اللهُ

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2010 Saat 02:31

cezakallahu hayr :)

IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2010 Saat 11:55

أمنْ اجمعين انشاءالله

انا اُريدُ انْ اتكلّمَ اللغلة العربيّة

و انا لا اتكلّم 

انا اصيفٌ جدّا 

ومع هاذ السبب انا اُريد نصرًا منكم

من فضلكْ

اُنصروني

IP
ru-be-ru
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1344

Alıntı ru-be-ru Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2010 Saat 13:29
اهلا وسهلا اختي الكريمة
نستعمل  كلمة نصر  كنصر من الله  او نصر  في الظفر  نستعمل في مكان هذه الكلمة مساعدة لمساعدات طبيعة

Düzenleyen ru-be-ru - 02Ocak2010 Saat 13:30

Allaha cc.a dayan,sa´ye sarıl,hikmete ram ol.
Yol varsa budur,bilmiyorum başka çıkar yol.....
IP
hakanatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı hakanatasoy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Ocak2010 Saat 15:45

nasr kullanımı dogru fasih arapçaya göre. ancak ammice li kullanım icabı ile musaade nasr ın yerini almış. bugun araplara nasr dersen gerçekten anlamıyorlar illa musaade diyecen

IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ocak2010 Saat 12:48
اهلًا بك

انا فهمتُ 

شكرن لك لِمساعدةِ 

هل استطعْتُ انْ افهمَ

استطيع انْ استعْمِلَ علاماتَ التّرقيمِ و النقطِ

IP
ATALAY
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1566

Alıntı ATALAY Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Ocak2010 Saat 20:58
Orjinalini yazan: عـ&

ben marmara da okuyorum...ve çok zorlanıyorum hazırlığım;bu yüzden arapçayı tamamen halletmek istiyorum...fakat temelim olmadığı için diğerlerinden epey geride başladım...ve tamamlamakta güçlük çekiyorum...notlarım iyi değil...orta...halledemediğim noktayı keşfedemediğim için hala bir arayış içindeyim...yapmadığım şey kalmadı...günde 5 saat uyuyup günümün tamamını arapçaya ayırdım verimsiz oldu...arapça belgesel ve haberler izliyorum anlamasam da bunun sadece telaffuzda yararını görüyorum...ve klasik arapçada da 3 haftadan önce öğrenemiyorum bir konuyu...(mesela babların tamamını 3 hafta sonunda tamamladım;elhamdülillah şimdi çekebiliyorum;emsile-i muhtelifeye göre bile çekebiliyorum...)ama bu niçin geç oluyor...ben mi zekâsızım yoksa...ya da sabretmem mi gerekiyor...ama nereye kadar dönem bitti ve ben hala yavaş ilerliyorum...ve klasik arapçaya ağırlık verdiğim zaman bu sefer metnim de eksiklik oluyor....yani o derslerde zorlanıyorum...biri olsa biri kalıyor...biliyorum...ben umutsuz vak'ayım...
az kaldı zaten bırakmama...sabrım sınırda yani...

YEİS MÜSLÜMANA YAKIŞMAYAN BİR HALDİR.BU SİTEDE SIFIRDAN BAŞLAYARAK ARAPÇA ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.AYRICA İSTANBULDA ARKADAŞLARNIZLA BERABER ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

السلام علي من اتبع الهدى
IP
başka biri
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 235

Alıntı başka biri Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2010 Saat 10:58
üç haftada babların hepsini ezberlemiş ve emsileyi muhtelifeye göre çekebiliyrsun sonra da kendine ümitsiz vaka mı diyorsun? Kendine haksızlık etme. Nacizane 10 yılı aşkındır arapça ile ilginenen biri olarak sana tavsiyem sabret ve devam et. Dil öğrenmek zekadan çok sabır ve azim işidir. Basamak basamak ilerlersin. Ve her yeni basamağın önüne geldiğinde artık "artık buraya kadar, daha fazlasını yapamıyorum ve yapamam" diye düşünürsün. Ama cesaret edip o basamağı çıktın mı gerisi uzun bir müddet düz yoldur. Taa ki bir sonraki basamağa kadar. Bir sonraki basamak ne zaman mı? "Artık hakikaten bitti bundan fazlasını yapamam" dediğin zaman.

Ben dil öğrenmeye yeni başladığı günlerde elime geçen bir sette öğrenciyi motive etmek için şu üç kelime sıkça kullanılmıştı. Gerçekten işe yarıyor:
 ERTELEME! ÜŞENME! VAZGEÇME!
on yılı aştı ve ben hala öğrenmeye devam ediyorum. Ertelemeden, üşenmeden, vazgeçmeden... Ve geldiğim noktada kendimle gurur duyuyorum...

IP
ru-be-ru
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 1344

Alıntı ru-be-ru Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Ocak2010 Saat 19:27
Tebrikler arkadaşım mükemmel ifade ettiniz. bundan daha iyi izah edilemezdi sanırım. sloganda harikaymıış evet ertelemeden üşenmeden vazgeçmden

Allaha cc.a dayan,sa´ye sarıl,hikmete ram ol.
Yol varsa budur,bilmiyorum başka çıkar yol.....
IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ocak2010 Saat 01:44

allah razı olsun...

içimde yeniden ümit namelerini filizlendirdiniz...

ve inşallah dualarınızla her dem bir üst basamağa atlayabilmek için çok çaba

sarfedeceğim...yalnız teknik hususunda da bir kaç tiyo verirseniz size minnettar

kalırım..inşallah 2.dönem arapça hikâye çözümlerini de alıcam online arabic'den...

zaten belgesel vs. dinlemeye çalıuşıyorum...

bunların dışında yapabileceklerimi de bana söylerseniz...

IP
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 86

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Ocak2010 Saat 07:36
hocam bu hikayelerle arapça derslerin 2.kuru nuda al.çünkü çok faydalı ben 2 yi aldım şimdi inşallah 3 geçeceğim .bana çok faydası oldu.ve duyduğuma göre ilahiyat fakültelerindede böyle çalışma oluyormuşş..hocam ümidini kesmemek lazım .ve mesela ben köyde görev yapıyorum .ve mahrumiyet olan bi yer .ama yaparım diyorum.illaki hoca öğretmesi lazım değill...

IP
عـ&
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı عـ& Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ocak2010 Saat 08:48

نعم    

شكرن لك

صدكْتم جدًّا

Düzenleyen عـ& - 08Ocak2010 Saat 08:50

IP