Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Selçuk Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça eğitimi veren fakültelerSelçuk Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı
Mesaj icon Konu: Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı
    Gönderim Zamanı: 05Temmuz2009 Saat 15:29

KONYA - SELÇUK ÜNİVERSİTESİ ARAP DİLİ  VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI

Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü 3 Anabilim Dalından (Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Urdu Dili ve Edebiyatı) oluşmaktadır.  Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Prof. Dr. A. Kâzım ÜRÜN başkanlığında eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanısıra  çeşitli kültürel etkinliklere de faal olarak katılmaktadır.

Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında eğitim-öğretime 1986-1987 öğretim yılında başlandı. Bölümde, 1992 yılından itibaren 2. Öğretim de başlatıldı. 1999-2000 öğretim yılında alınan bir kararla, ikinci öğretime, 2001-2002 öğretim yılında alınan bir kararla da birinci öğretime öğrenci alınması durduruldu.

ANABİLİM DALIMIZDAKİ ÖĞRETİM ELEMANLARI :

Prof. Dr. Ahmet. Kâzım ÜRÜN (Bölüm Başkanı)

Prof. Dr. Recep DİKİCİ (Anabilim Dalı Başkanı)

Yrd. Doç. Dr. Mahmut KAFES

Yrd. Doç. Dr. Fikret ARSLAN

Arş. Gör. Dr. Şerafettin YILDIZ

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
t_m
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı t_m Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ocak2010 Saat 19:19

s.a

Düzenleyen turkmen_m - 06Mayıs2011 Saat 03:49

IP
gül sultan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gül sultan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Ekim2010 Saat 21:34
kazım ürün süper bir hoca... hepsi birbirinden değerli hocalar.. umarım emeklerini boşa çıkarmam hocalarımın.. inşaAllah öğrenebilirim arapçayı...

IP
nzmy
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı nzmy Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 14Ağustos2011 Saat 15:57
ben gelecek sene sınava gircem İnşAllah. bu bölümü kazanmayı çok istiyorum konya veya ankara olmasını istiyorum. okuyan arkadaşlar memnun musunuz bilgi verirseniz çok sevinirim.

IP
mutercimmurat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı mutercimmurat Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2015 Saat 10:49
Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı eski mezunlarından biri olarak(1999-2003)birbirinden değerli hocalarıma çok şey borçluyum böylesine kıymetli insanlardan arapça öğrendiğim içim kendimi şanslı addediyor ve bu bölümü seçip şu an bu bölümde okuyan arkadaşlara başarılar diliyorum.Arapça bir derya ve bu deryanın kenarında yürümek için hocalarımızdan öğreneceğimiz çok şey var unutmayın!!

MURAD
IP
mucahit_89
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 306

Alıntı mucahit_89 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 13Mayıs2015 Saat 10:55
Orjinalini yazan: mutercimmurat

Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı eski mezunlarından biri olarak(1999-2003)birbirinden değerli hocalarıma çok şey borçluyum böylesine kıymetli insanlardan arapça öğrendiğim içim kendimi şanslı addediyor ve bu bölümü seçip şu an bu bölümde okuyan arkadaşlara başarılar diliyorum.Arapça bir derya ve bu deryanın kenarında yürümek için hocalarımızdan öğreneceğimiz çok şey var unutmayın!!

Bende Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü okumak istemiştim. Hem bu bölümü hem de Konya'da yaşamış olurdum diye hem içimde bir uktedir.

Ancak üniversite sınavlarında Selçuk Arap Dili ve Edebiyatı bölümüne girebilmek için İngilizce soru cevaplamak gerekiyor. Bende de İngilizce olmadığı için sınavlara katılamamış oldum.

Ne mutlu size, istediğiniz bir bölümü okumuşsunuz
Mezuniyet sonrası ne işle meşgulsunuz, Arapçaya devam mı?

Öğrencisi olamadım ama yine de hocalarımıza selamlar olsun

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide