Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça eğitimi veren fakültelerSakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
Mesaj icon Konu: Sakarya İlahiyat Fakültesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: Sakarya İlahiyat Fakültesi
    Gönderim Zamanı: 28Ekim2009 Saat 22:43

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ

GENEL BİLGİLER

Fakültemiz, 3 Temmuz 1992 tarihinde kabul edilen 3837 sayılı kanun gereği Sakarya Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. Temel İslam Bilimleri, Felsefe ve Din Bilimleri, İslam Tarihi ve Sanaltları olmak üzere üç akademik bölümle 1993-1994 yılında faaliyete geçen Fakültemiz 1997-1998 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.

Fakültemizin amacı, vermiş olduğu Lisans eğitimi ile toplumda dini bilimler dalında uzman kadrolar yetişrimek, böylece toplumda sağlıklı doğru dini anlayış ve davranışların gelişip güçlenmesine öncülük etmektir. Diğer yandan, yürütülen lisansüstü programlarda da, farklı ana bilim dallarında verilen eğitimle, alanlarında derinlemesine çalışıp uzmanlaşan akademisyenler yetiştirmektir.

Fakültemiz; Eğitim - Öğretim faaliyetlerini Sakarya ilinin Ozanlar mevkiinde sürdürmektedir. Fakültemizde 10 profesör, 16 Doçent, 6 Araştırma Görevlisi, 1 Öğretim Görevlisi ve 4 Okutman olmak üzere toplam 50 akademik personel görev yapmaktadır.

Sakarta Üniversitesi İlahiyat Fakültesi puan türü sözel-1'dir.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide