Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Pratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE PRATİK ARAPÇA DERSLERİPratik Arapça Nedir? Nasıl İşler?
Mesaj icon Konu: yurt dışından katılım hakkında bilgi lütfen Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
billur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı billur Cevapla bullet Konu: yurt dışından katılım hakkında bilgi lütfen
    Gönderim Zamanı: 21Şubat2007 Saat 03:36

Öncelikle şuan bir çocuğun oyuncak dünyasında yaşayacağı sevinci ve heyecanı yaşadığımı belitmek istiyorum  (; .. konudan konuya zıplıyor, arapça öğrenmek ve geliştirmekle ilgili sitenizde var olan ve karşıma çıkan her yeni alternatifte sevinçden deliye dönüyorum tabiri caizse..

Ben Henüz Çin dili ve edebiyatı mezunu olmuş bir öğrenciyim. ve nasip olursa 7-8 gün içinde Çin'de, çince eğitimimi devam ettirmek için yola çıkıcam. sıkıntım şu; 6 aylık periodlarla Türkiye'ye gelebilicem bu durumda ödemelerimi, oradan nasıl yapabilirim? Yanlış anlamadıysam şahsa ait bir hesaba yatıurılıyor ücretler.. o halde moneygram (online-anında para yoıllama) sistemi ile ödeme yapabilir miyim?

Diğer bi sorum da, yukarıda belirttiğim gibi, 4 yıl çince eğitim görmeme rağmen Türkiye'de, hala kendimi beginner seviyesinde hissediyorum ve bu yüzden Çin'de yoğun tempolu bir çalışma sistemi ile eğitime devam edicem.  sizce aynı anda arapça dersleri almam, arapçayı da öğrenmeye çalışmam her iki dil açısından da verimi düşürür mü? sosyal hayatımdaki bazı zorunlu durumlar, iş hayatımdaki hedefler ve arapçaya gerçekten ilgi duymam sebepleri ile arapçayı öğrenmeyi çok istiyorum. ama bu iş için yanlış bi zamanla yapıp, zaman kaybına yada verimsiz olabilecek bi çalışmaya girmek istemiyorum. beni yönlendirirseniz çok sevinirim.

Başarılarınızda daimiyet dilerim.. bu kadar güzel seviyeli ve verimli bir ortamda biz gibi ihtiyaç sahiplerine faydalı bir ortam sağladığınız için tekrar teşekkür ediyorum..Allah razı olsun

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Şubat2007 Saat 12:35

Merhaba billur, aramıza hoşgeldin
Samimi ifadelerin için teşekkür etmek istiyorum. Arapçaya ilgi duyan sizin gibi değerli arkadaşlara elimizden geldiğince katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Sorularını cevaplamaya çalışayım,
online derslerimize internete bağlanabildiğin her yerden devam edebilirsin. Yurt dışı ödemelerinin 6 aylık yapılmasını tavsiye ediyoruz. zira EFT ücreti yüksek olabiliyor. Dolayısıyla bir EFT ücreti ödeyerek 6 aylık ödemenizi size vereceğimiz IBAN numarasına yapabilirsiniz. Bunu tercih ederseniz, detayları bilahare bildiririm.

Çince ve Arapça'yı birlikte yürütme konusuna gelince,
Yabanı dil eğitimi konusunda bir tecrübe yaşamışsınız. Dolayısıyla siz de çok iyi biliyorsunuz ki bir yabancı dili öğrenmek disiplinli ve düzenli çalışmakla mümkün olur. Hele hele öğreneceğiniz dil bir doğu diliyse ona karşı daha bir hassas olmanız gerekiyor. Çünkü alfabe değişik, yapılar farklı vs. vs.  Hal böyle iken ben sizin yerinizde olsam Çince'yi rayına oturttuğumdan emin oluncaya kadar başka bir dille uğraşmazdım. Peki bir dil eğitimini rayına oturtmak ne demektir? Şunu kastediyorum: Çalışmanız belli bir düzene ve tempoya oturmuştur, örneğin hergün bir sayfa metin çalışıyorsunuzdur artık... her akşam bir saatinizi çinceye ayırıyorsunuzdur. Bu bir zorunluluk değil sizin için zevk haline gelmiştir.. Rayına oturtmak ile kastettiğim ruh hali budur. Eğer bu tempoyu yakalamışsanız Arapça'ya başlayın derim. Ama yok kafanızda pürüzler varsa, çince konusunda aşmanız gerektiğini düşündüğünüz sorunlar varsa önce onları halledin. Sonra salim kafayla Arapça'ya başlangıç yapın. Eminim çok daha hızlı yol alacaksınızdır. Bir koltuğa iki karpuz sığdırmaya çalışırsanız ya biri düşer kırılır ya da ikisi de düşmez ama ilerleyişiniz yavaşlar. Bilmem demek istediğim şeyi anlatabildim mi? Birde sosyal hayatınızı, iş hayatınızı, özel hayatınızı işin içine katarsanız çok sıkı bir plan yapmanız gerekecek. İleriye doğru hızlı adımlarla ilerlemeniz için şimdilik bazı şeyleri erteleyin derim.

Bu benim yorumum :) tabiki karar sizin. Ruh halinizi de en iyi siz biliyorsunuz. Arapça çalışmaya karar verirseniz bizler buradayız. Takıldığınız her konuda destek isteyebilirsiniz.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

IP
billur
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı billur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 26Şubat2007 Saat 23:40
   Çok teşekkür ederim bu değerli bilgiler ve tavsiyeler için.. hem sizlerin veridiği değerli eğitimi ve emeği, hem de her insanın en büyük hazinesi olan "zaman"ı dengesiz ve sağlıksız bir şekilde harcamamak adına, sizin de önerdiğiniz gibi, çince deki problemlerimi aşıp, bir düzene girdikten sonra ALlah ın da izni ile inşallah arapçaya başlıyacağım. o vakte kadar da inşallah değerli sitenizin farklı alanlarından faydalanıcam.. çevremde, yabancı dile, arapça ya çok büyük ciddiyetle yakşalıp, öğrenmek isteyen arkadaşlara gönül rahatlığı ile tavsiyede bulunduğum bir site.. Allah razı olsun.. dilerim zamanla, daha da ileri , daha da ayrıntılı çalışmalarla , bu alış veriş devam eder.. saygılarımla..
                                                                                Billur Şanlı

IP
ramazan326
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ramazan326 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Mayıs2007 Saat 22:05

Bu üye olduğumuz servis ücretli mi?

IP
smayul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı smayul Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 12Şubat2008 Saat 17:27
izmirde arapça öğrenmek istiyorum arkadaşlar adres istiyorum bildiğiniz birkurs varmı??* ilahiyat mezunuyum. ileri derecede

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.