Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARIArapça'dan Türkçe'ye Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: "Küçük Çocuk" hikaye denemesidir,kendim kurguladım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: "Küçük Çocuk" hikaye denemesidir,kendim kurguladım
    Gönderim Zamanı: 16Kasım2009 Saat 00:03

"Küçük Çocuk" hikaye denemesidir,kendim kurguladım

الوَلَدُ الصَّغِيرُ

كَانَ فِي بِيْتٍ وَلَدٌ صَغِرٌ يَرْكُضُ وَ يَلْعَبُ كَثِيرًا بِدُونِ إِنْتِبَاهٍ عَلَى كَلاَمِ أُمِّهِ.

وَ فِي يَوْمٍ مِنَ الأَيَّامِ لَعِبَ الطِّفْلُ الصَّغِيرُ فِي الحَدِيقَةِ مِنَ الصَّبَاحِ البَاكِرِ حَتَّى مَسَاءَ الأَخِيرِ، إِنَّهُ تَأَخَّرَ فِي الذَّهَابِ إِلَى بَيْتِهِ. كَانَتْ أُمُّهُ تَبْحَثُ عَنْ وَلَدِهِ الصَّغِيرِ وَ كَانَتْ تَبْكِي طِوَالَ اليَوْمِ.

وَ فَجَأَةً سَمِعَتْ صَوْتَ جَرَسِ البَابِ وَ أَسْرَعَتْ إِلَى البَابَ وَ فَتَحَتْهَا و رَأَتْ وَلَدَهَا خَاوْفًا مِنْ ضَرْبِ أُمِّهِ بِتَأْخِيرِهِ إِلَى البَيْتِ، وَلَكِنْ الأُمُّ كَنَتْ تَفْرَحُ بِمَجِيءِ وَلَدِهِ إِلَى البَيْتِ وَلَمْ يَسْتَطِعْ أَنْ تَغْضِبَهُ وَ قَالَ لِوَلَدِهِ الصَّغِيرِ: يَا وَلَدِي الصَّغِيرِ فَلْيَكُنْ هَذَا الأَخِيرُ بِمَجِيئِكَ إِلَى البِيْتِ مُتَأَخِّرًا! وَقَالَ الوَلَدُ الصَّغِيرُ نَعَمْ يَا أُمِّي العَزِيزَةُ إنِّي تَأَخَّرْتُ بِمَجِيئِ إِلَى البَيْتِ وَ إنِّي مُخْطِئٌ فِي العَمَلِ مَعْذِرَةً مِنْ فَضْلِكَ، بَعْدَ الآنَ لَنْ أُزْعِجَكَ أَبَدًا.

وَذَهَبَ الوَلَدُ الصَّغِيرُ إِلَى المَطْبَخِ لِأَنَّهُ كَانَ جُوعًا وَ يَبْحَثُ عَنْ طَعَامٍ لَذِيذٍ عِنْدَمَ دَخَلَ المَطْبَخَ رَأَى الفَأْرَ تَحْتَ الطَاوِلَةِ يَبْحَثُ عَنِ الجُبْنِ وَصَاحَ الوَلَدُ خَوْفًا مِن الفَأْرِ وَ أَسْرَعَ إِلَى أُمِّهِ. وَسَأَلَتْ أُمُّهُ عَنْ الخَوْفِ وَحَدَّثَ الوَلَدُ مَا رَأَى فِ المَطْبَخِ. وَ قَالَتْ الأُمُّ لِوَلَدِهِ الصَّغِيرِ لاَتَخَفْ يَا وَلَدِي الصَّغِيرِ إنَّ الفَأْرَ أَصْغَرُ مِنْكَ وَأَنَّهُ جُوعًا وَ يَبْحَثُ عَنْ طَعَامٍ لَذِيذٍ مِثْلَكَ. فَفَرِحَ الوَلَدُ الصَّغِيرُ أنَّ الفَأْرَ لاَيَضُرُّهُ. دَخَلَ الوَلَدُ الصَّغِيرُ مَعَ أُمِّهِ إِلىَ المَطْبَخِ وَ كَانَ فَرَّ الفَأْرُ مِنَ المَطْبَخِ، وأَكَلَ الوَلَدُ الصَّغِيرُ الطَّعَامَ الَّذِيذَ الَّذِي طَبَخَتْ أُمُّهُ لَهُ.

الطالب المجتهد
IP
@sedef@
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı @sedef@ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Kasım2009 Saat 00:54

KÜÇÜK ÇOCUK

Küçük çocuk annesinin sözünü dikkate almadan evde koşuyor ve oynuyordu.ve günlerden birgün küçük çocuk sabahın erken saatinden akşamın geç vaktine kadar bahçede oynadı tabiki eve gitmeğe de geç kaldı.annesi küçük oğlunu gün boyunca ağlayarak aradı.
          ve aniden kapının zil sesini duydu, koştu ve açtı ve annesinin döveceğinden korkan çocuğu gördü. ama anne oğlunun ev gelmesiyle rahatlamıştı.ona kızmadı ve dedi ki: oğlum bu, eve son geç gelişin olsun. çocuk:evet annem eve geç geldim ve hata yaptım özür dilerim. bundan sonra kesinlikle senin canını sıkmayayacağım
          ve küçük çocuk acıktığı için mutfağa gitti ve lezzetli bir yemek aradı. mutfağa girdiğinde masanın altında peynir arayan fareyi gördü. fareden korktu ve annesine koştu. annesi ona korkusunu sordu o da mutfakta gördüğü şeyi anlattı. annesi küçük oğluna dedi ki: üzülme benim küçük oğlum muhakkak fare senden daha küçüktür. ve o da aç, senin gibi lezzetli bir yemek arıyor. küçük çocuk rahatladı muhakkak fare ona zarar veremez. annesiyle beraber mutfağa girdi ve fare de mutfaktan kaçtı. küçük çocuk da annesinin onun için pişirdiği lezzetli yemeği yedi

IP
visam
Faal Üye
Faal Üye

Gönderilenler: 2331

Alıntı visam Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 16Kasım2009 Saat 10:48

مبرووك أخي صادق. بارك الله فيك. القصة جميلة ومفيدة . و ايضا نشكر للترجمة

IP
@sedef@
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge