Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
  Forum Anasayfası Onlinearabic.net www.onlinearabic.netArapça'yı Nasıl Öğrendim? - كيف تعلمت اللغة العربية؟
Mesaj icon Konu: arapça nasıl öğrenilir Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
beyto26
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 86

Alıntı beyto26 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ocak2010 Saat 21:32
hocam ebu tahir hocam seni kastememiştir.seninde yorumun için teşekkür edrim

IP
aishe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı aishe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2010 Saat 16:51
Orjinalini yazan: corbaci

Bu dolanbaçlı bir iş. Yani Arapça okuyabilmek için önce osmanlıca okumayı öğrenmek yanlış bir yol. Osmanlıca okumaya harcıyacağın emek ve saati arapçaya harcasan daha doğru olur. Bir de osmanlıca kursuna gitmene gerek yok. Ha ben osmanlıca da öğrenmek istiyorum diyorsan o ayrı. Ama sırf arapça okuyabileyim diye osmanlıca öğrenmek zaman kaybı...

arapçayı harekesiz okumak bilgin arttıkça olacak birşey. bunun için telaş etmene gerek yok kardeşim. sarf ve nahvi öğrendikçe zaten harekesiz okumaya başlayacaksın. hangi kelime neden öyle okundu bileceksin. Arapçanın orjinali harekesizdir. harekeler sonradanbaşka milletler islama girince kuran okumaları yanlış olmasın diye geliştirilmiş araçlardır. osmanlıca okuyacam diye harcıyacağın zamanı arapça çalışmaya harca, zaman içinde zaten harekelere ihtiyacının kalmadığını göreceksin.

vesselam.
her sey zamanla olacak evet, tesekkur ederim insallah ya cok istiyorum arapca ogrenmeyi cunku :((

Düzenleyen aishe - 31Ocak2010 Saat 16:52

IP
aishe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aishe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2010 Saat 16:53
 hepiniz hakkinizi helal edin benim yuzumden bu boyuta geldi,bilseydim hic sormazdim...

Düzenleyen aishe - 31Ocak2010 Saat 16:54

IP
ibrahimoruc
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 2485

Alıntı ibrahimoruc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Ocak2010 Saat 16:56

بسم الله الرحمن الرحيم

الشيطان يعدكم الفقر و يأمركم بالفحشاء

يا اختى لا تحزنى فى بعض الأحيان يحدث بعض المشاكل و يزيل بعون الله تعالى 

Düzenleyen ibrahimoruc - 31Ocak2010 Saat 16:57

Her zaman her yerde gerçek ol gerçek
Gerçek değil isen ellerini çek
Kuran-ı kerim bir bahçedir bismillah çiçek
Bize bu bahçenin kokusu lazım
IP
corbaci
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı corbaci Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Şubat2010 Saat 10:54
Orjinalini yazan: aishe

hepiniz hakkinizi helal edin benim yuzumden bu boyuta geldi,bilseydim hic sormazdim...

aishe kardeşim, senin müteessir olmana gerek yok  Yanlış anlaşılmalar olabilir ama nihayetinde biz kardeşiz. Arapçayı da seviyoruz. Olur böyle şeyler takılmamak lazım. Mühim olan bilgi öğrenmek. Allah muvaffak eylesin sizi de bizi de. Güzel vaktimizi güzel şeylere harcamak lazım. Ömrümüz bir kar taneciği gibi, her an erimekte, kıymetini iyi bilmek lazım. Vesselam.

Gönlümüzde pişer, gönlünüze düşer...
IP
aishe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı aishe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Şubat2010 Saat 12:40
Orjinalini yazan: corbaci

Orjinalini yazan: aishe

aishe kardeşim, senin müteessir olmana gerek yok  Yanlış anlaşılmalar olabilir ama nihayetinde biz kardeşiz. Arapçayı da seviyoruz. Olur böyle şeyler takılmamak lazım. Mühim olan bilgi öğrenmek. Allah muvaffak eylesin sizi de bizi de. Güzel vaktimizi güzel şeylere harcamak lazım. Ömrümüz bir kar taneciği gibi, her an erimekte, kıymetini iyi bilmek lazım. Vesselam.

amin ALLAH RAZI OLSUN, teşekkür ederim =)

IP
ladygkm
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ladygkm Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Temmuz2010 Saat 12:58
Merhaba,

Bende Arapça öğremek istiyorum.İnternette araştırıyorum fakat öğreebiliceğim bir kurs bulamadım.İstanbulda yaşıyorum.Yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler,

IP
garez
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı garez Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Ağustos2010 Saat 11:51
yavvv 3,5 aydırrr mısrdayımmmm bısey anlamdımm bu arapcadan benn hoca sadecee okuutyorrr yanıı okutuuguu kelımelrınn anmlaınıı nasıll ogrencemm bennn anlamdımm gıttıı bıdee ben ımam hatıplı dgeılımm yanıı daha once arpcayla ılgılı bır egııtmım yoktu:( bana yardimm edinnn ,,,,,:( bide ben misirdayimmm bu 20 tl lik kursa katilabilirmiyimm:)

IP
mehmetnas
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı mehmetnas Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2010 Saat 17:17
Orjinalini yazan: garez

yavvv 3,5 aydırrr mısrdayımmmm bısey anlamdımm bu arapcadan benn hoca sadecee okuutyorrr yanıı okutuuguu kelımelrınn anmlaınıı nasıll ogrencemm bennn anlamdımm gıttıı bıdee ben ımam hatıplı dgeılımm yanıı daha once arpcayla ılgılı bır egııtmım yoktu:( bana yardimm edinnn ,,,,,:( bide ben misirdayimmm bu 20 tl lik kursa katilabilirmiyimm:)
mısırda
kurs alabileceğiniz yerlerden biriside
Dar-ül Müşaa (piyade orduevi) karşısındaki Mahat Lugat Lil Kuvveti Musallaha
burada yabancı askerlerde dahil olmak üzere birçok yabancı ve arap kimseye tüm dillerde eğitim veriliyor.Sivil ve asker hocalar var. Sivillerin eğitim saatleri ayrı.
ulaşım zaten kolay metro vs. var(her ne kadar camsız da olsa...metro diyorum napıyım...)

dersler ciddi ve bol pratik ortamı bulabileğiniz bir ortam

اذنب خطئة و لكن بمقدر تستطىع ان تح
IP
EFSUN1974
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EFSUN1974 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2010 Saat 18:22
Benim gramerim oldukça iyi, sarf, nahiv, hadis fıkıh tefsir okudum, arapça yazıları genelde anlıyorum, harekesiz yazıyı çözebiliyorum, pratik arapça öğrenmek istiyorum, nasıl öğrenebilirim?

IP
şavırma arabi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı şavırma arabi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2010 Saat 18:43
cantaşın el arabiyyeti lil hayat kitabını alın 3 cilt onda karsılıklı arapca fasih konusmalar var. birde arapca cep kitapları var seyahatler için. onları alın işinize yarar

onun dısında bol bol arapca tv radyo sarkı dinlemek gerek

lakin esas arap halk konusması yani ammice ogrenmek için arap ulkelerine gitmek gerek çünkü bu ammice hususundaki kitaplar genelde ingilizce turkçe ammice anlatan kitap hiç yok

IP
EFSUN1974
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EFSUN1974 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2010 Saat 19:22
Cevapınız için teşekkür ederim, dediğiniz kitabı en yakın zamanda inceliyeceğim inşallah, Ravza yayınlarının durusul arabiyyenin 2 cildini, cantaşında 12 ciltlik kendi kendine modern arapçanın 4 cildini arkadaşlarla yapmıştık, kolay ve zevkliydi, yine bir kaç arkadaş bir araya gelerek pratik arapça çalışmak işe yarayabilir, işimize yarıyacağına inandığınız başka kitaplar varsa paylaşırsanız sevinirim...

IP
şavırma arabi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı şavırma arabi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Eylül2010 Saat 21:26
o kitaplarda iyidir

baska kaynak yok zaten gerekte yok bence fazlasına siz neredensiniz?

IP
yaren erva
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yaren erva Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Eylül2010 Saat 23:27
 bende aynı şekilde medrese eğitimi aldım sarf nahiv islami ilimler. pratik arapçada ihtiyacım kadar konuşuyorum ama daha üst seviye istiyorum mesela gazete aldım anlayamıyorum şarkılar da aynı şeklde fasih değil çoğu:( anlamak çok istiyorum napabilirm istanbulda tavsiye edeceğinz kurs varmı acaba arapçayı daha üst seviyeye çıkarmak için.. şimdiden teşekkürler

Bana "çagdisi" diyorlarmis Ne büyük bir onur! Ben bu çagin disinda kalmayayim da, içinde mi bogulayim?
IP
şavırma arabi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı şavırma arabi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2010 Saat 09:11
gazeteleri sözlükle anlarsın. yoksa gazeteler en fasih dille yazılır sadece kullanılan kelimeler islami kitaplardaki gibi degil oyuzden anlamıyorsun al eline bir sözlük tıkır tıkır çöz anlarsın gazete kolay iş.

şarkıların hepsi ammicedir şarkıları anlaman için ammice arapça yada ammice ingilizce kitaplara bakman lazım. gene ammice arapça yada ammice ingilizce sözlüklere bakman lazım türkçede böyle bir çalışma yok.

istanbulda böyle bir kursta yok. kendin calısacan

IP
yaren erva
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yaren erva Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2010 Saat 11:25
.. sağolasın:( ammice arapça sözlükleri nerden temin edebilirm peki..

Bana "çagdisi" diyorlarmis Ne büyük bir onur! Ben bu çagin disinda kalmayayim da, içinde mi bogulayim?
IP
şavırma arabi
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı şavırma arabi Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2010 Saat 18:54
satın alırsın yada nette varsa arastır

IP
yaren erva
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı yaren erva Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 24Eylül2010 Saat 19:19
 teşekkr ederm de ben nerden satın alcağımı sormuştm nettekiler doğru olmuyo genelde

IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 25Ekim2010 Saat 10:33
Orjinalini yazan: yaren erva

bende aynı şekilde medrese eğitimi aldım sarf nahiv islami ilimler. pratik arapçada ihtiyacım kadar konuşuyorum ama daha üst seviye istiyorum mesela gazete aldım anlayamıyorum şarkılar da aynı şeklde fasih değil çoğu:( anlamak çok istiyorum napabilirm istanbulda tavsiye edeceğinz kurs varmı acaba arapçayı daha üst seviyeye çıkarmak için.. şimdiden teşekkürler

Sitemizde Pratik Arapça dersleri ve Suriye Lehçesi dersleri mevcut. Bu dersler Mısırlı ve Suriyeli hocalar tarafından veriliyor. Pratik Arapça derslerinin amacı mevcut gramer bilginizi konuşmaya aktarabilmektir. Suriye Lehçesi derslerinin amacı ise mevcut gramer bilginizi Lehçe bilgisi ile birleştirerek konuşmaya aktarabilmektir. Derselerimizi incelemek isterseniz aşağıdaki linklere bakınız.

Pratik Arapça dersleri (Aylık 20 TL)

Suriye Lehçesi dersleri (Aylık 30 TL)

IP
Hacest
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Hacest Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Kasım2013 Saat 04:01
sa hocam ben istanbul ünv edeb fak çıkışı artı ilahiyat önlisansı okumuş biriyim aynı zamanda 5 yıl medrese eğitimi aldım emsile bina maksud avamil izhar şu anda da aktif öğreticiyim hoca diyorlar yani şimdi bunları yazmamın sebebi soracağım soruya ışık tutsun için benim amacım bu dili iyi konuşup metin kitap çevirisi yapabilmek pratik arapçaya dair imamhatip lisesi çoçuklarına ders veriyorum ve görüyorum ki arapça çok derin bazen ümitsizliğe kapılıp hayallerimden vazgeçmek istiyorum ama ümit veren şeylerde oluyor mesela yiğenim ist ünv son sene çeviribilim ing okuyor ve şu an tüyapta kitabı sergide ama yiğenim anadolu lisesinin2.sınıfında menemen tarifi yapabiliyordu hiçbir yurt dışı deneyimi olmadığı halde geldiğim noktada fakültemde dikey geçişle arap dili ed okumam bir fayda sağlarmı ki 37 yaşında evli 2 kuçuk çoçuğu olan biriyim yani bu benim için külfet ayrıca arapça çeviribilim derslerinden daha vasat bir bölüm ki ben çeviribilme geçiş yapamıyorum ben bunları özel bir kurs takviyesiyle başarabilirmiyim yoksa bu imkansız mı yurt dışına çıkmam olası değil ayrıca

IP

<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide