Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: 1.sınıf ilitam arapçasını nasıl halletmeyı düşünüy Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
yeniüye
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı yeniüye Cevapla bullet Konu: 1.sınıf ilitam arapçasını nasıl halletmeyı düşünüy
    Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 19:30

yardım ve önerilerinızı bekliyoruz

IP
halid_63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı halid_63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 19:35

kitaplar elimize geçerse hallederiz ama daha kitap gelmedi.

IP
aiozturk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aiozturk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 19:35
Selamun aleykum yeniüye arkadaşım
bende senin gibi telaşlandım ve internette birşeyler ararkan bu siteyi gördüm arapça ile ilgili olmasından dolayı da bugün üye oldum.

arapça ilitam destek dersleriniin reklamını görünce seyrettim dersler oldukça kaliteli hazırlandı izledim hoşuma da gitti.sen de izlemeni önririm.
Aynı zamanda şimdiden dersleri başlamak lazım çünkü aöf arapça dersleri basit olduğu için bir şekil geçtik ama ilitam arapçası içinoldukça iyi çalışmak gerektiğni gördüm.

şimdiden ipleri sıkı tutmak lazım.

aşağıdaki siteden demor dersleri izleyebilirsiz

Allah tüm arkadaşlara başarılar versin.

IP
önlisanslı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 62

Alıntı önlisanslı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 22:45

selamün aleyküm aiozturk kardeş bu dersler galiba ücretli sanırım....bende inceledimde ayda 30 tl imiş...

DOĞARSAM AĞLARIM DEMİŞTİM .AĞLARKEN DOĞDUM...... VE ANLADIMKİ DÜNYADA BİR RÜYA KUYUDAKİ KARANLIK.... ÇÖLDEKİ GECE..... RÜYAMIN ARDINDA NE VAR ???BİR BEN VAR BENDE BENDEN İÇERÜÜ....
IP
aiozturk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aiozturk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 23:07
Aleykum salem önlisanslı kardeşim evet dersler ücretli
ben derslerin demosunu izledim çok beğendim, o kadar açık ve tatlı anlatılıyor ki almaya karar verdim ve 3 aylık dersleri aldım, hamd olsun şimdi düzenli çalışarak kendimi geliştireceğim.

derslere çalışırken sınıf geçmek için değil de kendimi iyi bir şekilde yetiştirmek için geliştirmek istiyorum ve çalışmalarımı da bu minval üzere yapıyorum. AÖF ilahiyat derslerine de çalışırken sınıf geçmek için değil de hakkını vererek dersleri özümseyerek çalışmıştım. Madem okuyoruz hakkını vermek istiyorum ve ismine layık bir şekilde ilitam ilahiyat mezunu olmak istiyorum.
Çocuklarımızda bizleri izliyor ve takip ediyor, ne yaparsak taklit ediyorlar.

Ama dersleri kesinlikle tavsiye ederim, desleri dr. Abdussamet Bakkaloğlu hoca anlatıyor çok kabiliyetli maşallah, anlatmasından belli oluyor.

Arapçanın yanında diğer dersleri de ilahiyatçı bir hoca var alt katımızda kendisiyle mütalaa ederek çalışacağız öyle mutabık kaldık, Rabbim bana helal yollarla rızık verdi ve helal yollarla meşgul olmamı sağlıyor ne kadar şükretsem az.
Tüm çocuklarımıza Rabbim bu şekil nasip etsin.

IP
önlisanslı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı önlisanslı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Ekim2009 Saat 23:15

hocam şimdi bu dersler ankara ilitamın derslerimi  ??tabii haklısınız dersleri alsak iyi olur...rabbim bizlerede helal yollardan kaznmayı nasip etsin ve aynen deiğiniz gibi helal yollara harcamayı nasip etsin...şu an sadece yol ücretini karşılıyor kazndığımz para bunada şükür allah rezzak ve kerimdir

DOĞARSAM AĞLARIM DEMİŞTİM .AĞLARKEN DOĞDUM...... VE ANLADIMKİ DÜNYADA BİR RÜYA KUYUDAKİ KARANLIK.... ÇÖLDEKİ GECE..... RÜYAMIN ARDINDA NE VAR ???BİR BEN VAR BENDE BENDEN İÇERÜÜ....
IP
aiozturk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aiozturk Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 10:43
hocam derslerin tanıtım sayfasında yazdıkları açıklamaya göre dersleri ankara ilitamın müfredatına göre hazırlamışlar. Ama işin ilginci dersleri sunan hoca sakarya üniversitesinden  Demo derse bakılırsa anlatımı güzel. Tane tane anlatıyor.
Hocam Allah cümlemizin yardımcısı olsun. Yani sadece harc ücreti bile tek başına sıkıntı... Ama sınıfta kalmaktansa biraz daha paçayı sıkıp biryerlerden destek almak lazım diye düşünüyorum. diğer dersler hadi neyse de arapça bana hakkaten zor geldi. şimdi bi kursa gitseeem bu sahada ne derece yeterli kurs bulucam, yok özel hocaya gitseem daha pahalı, fi sebilillah yardımcı olmak isteyenler var Allah onlardan bin kere razı olsun. Ama orada da başka çekincelerim oluyor, acaba diyorum rahatsızlık mı veriyorum, iki sorudan sonra üçüncüyü sormaya çekiniyorum vs. vs. hiç olmazsa ayda 30 TL veririm istediğim kadar soruyu da sorarım istediğim kadar ders videosunu da izlerim, tuzsuz aşım dertsiz başım hesabı  düşüncem böyle yani.
Hocam sizin Ankara mı Sakarya mı?

IP
önlisanslı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı önlisanslı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 14:56
hocam benimki ankara ünv. ve daha kitaplar ortada yok onun sıkıntısı var  yani bir kitaplara başlasak artık diyorum ama kitaplar yok elimizde

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 288

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 18:02

daha kasımda verilecekmiş kitaplar ben bugün kayıtta sordum.arkadaşlar kitapların yanında cd de verilecek mi acaba onu sormayı unuttum

'sevda sahrasında mecnun değilsen...ne leylayı çağır ne çölü incit'..
IP
halid_63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı halid_63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 18:23
ebrar43 kardeş verilecek dediler bize kayıtta, kitaplar gelsinde başka istemem ben ,kitaplardan işi bitiririz Allah'ın izniyle ben geçen hafta kayıt yapmıştım.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 18:30

bende kitaplarla öbür dersleri çalışırım onlardan çok korkmuyorum  ama arapçadan korkuyorum açıkçası tercüme gerekli cdler belki o yönde faydalı olur

IP
halid_63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı halid_63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 18:44
ebrar43 kardeş sarf ve nahiv bilginiz varsa arapçayı rahat geçersiniz yoksa biraz zor tabii ben bu sitedeki ilitam destekli demo videoları izledim baya basit görünüyor. Allah cc yardımcımız olsun.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 19:34
o videolar neyden bahsediyor tercümeyemi dayalı yoksa dil bilgisimi?

IP
halid_63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı halid_63 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 19Ekim2009 Saat 19:46

IP
MeSLiNa
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı MeSLiNa Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 06:47
Arapça sarf ve nahiv bilgisi 2 yıllık önlisans döneminde oturdu çok şükür ama tercümede kelimeleri bildiğim halde cümleyi toparlayamıyorum onda biraz sıkıntım var.arapça metni güzel olan arkadaşlar sakarya notlarındaki tercümelerde bize yardımcı olurlarsa süper olcak

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 12:48
dilbilgisinde benim de sorunum yok ama cümleleri toparlamak tercüme yapmak sorun işte

Düzenleyen ebrar43 - 20Ekim2009 Saat 16:31

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,108 Saniyede Yüklendi.