Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: ankara ilitam yedek listeden alınmayı beleyenler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 288

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 16:42
Orjinalini yazan: arifan

Ankara ya da Sakarya, netice itibarıyla lisans diploması verilecek. Dolayısıyla ikisi arasında çok fazla bir fark yok. KPSS'de alım yapılırken kimse hangi ilahiyat mezunu olduğunuzu sorgulamayacak. Giren arkadaşlara hayırlı olsun, giremeyenlere de sağlık olsun. Bir dahaki sefere inşallah...

tamam da bu yazdılarınız sanki sizin söylediklerinizin tersini söyleyen bi insana cevap niteliğinde olmuş. ama baktım da kimse ters bişey söylememiş bu konuda ne sakaryanın diplomasına laf söyleyen var ne de başka bişey... sizin yazdıklarınız ne alaka şimdi

'sevda sahrasında mecnun değilsen...ne leylayı çağır ne çölü incit'..
IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 17:04

tamam da bu yazdılarınız sanki sizin söylediklerinizin tersini söyleyen bi insana cevap niteliğinde olmuş. ama baktım da kimse ters bişey söylememiş bu konuda ne sakaryanın diplomasına laf söyleyen var ne de başka bişey... sizin yazdıklarınız ne alaka şimdi

"İçimde kaldı" diyen ya da Ankarayı isteyip Sakaryaya giren ve keşkelerle başlayan cümleleri kurabilecek arkadaşlar için bu tarz bir ifade (üzülmenizi ya da hayıflanmanızı gerektirecek bir durum yok kabilinden) kullandım yoksa kimsenin ters bir şey söylediği yok. Benim de kimseye ters bir şey söyleme niyetim yok elbette. We are brothers :).

Düzenleyen arifan - 20Ekim2009 Saat 17:05

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 281

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 17:08
Sayın arifan hocam ben 3 yıldır bu sınava hazırlanıyor ve Ankaraya başvuru yapıyorum ve kılpayı açıkta kalıyorum onun için içimde kaldı dedim. Ama sakaryadaymış nasip. Ve kayıt oldum hamd olsun. Rabbim herkese her zaman ilim öğrenmeyi nasip etsin.

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 17:13
Orjinalini yazan: aelmadrid

Sayın arifan hocam ben 3 yıldır bu sınava hazırlanıyor ve Ankaraya başvuru yapıyorum ve kılpayı açıkta kalıyorum onun için içimde kaldı dedim. Ama sakaryadaymış nasip. Ve kayıt oldum hamd olsun. Rabbim herkese her zaman ilim öğrenmeyi nasip etsin.

Tebrikler hocam. Duanıza da amin. İnşallah İlitamı en güzel şekilde bitirip lisans diplomasına sahip zümreye dahil olursunuz.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 17:20

"İçimde kaldı" diyen ya da Ankarayı isteyip Sakaryaya giren ve keşkelerle başlayan cümleleri kurabilecek arkadaşlar için bu tarz bir ifade (üzülmenizi ya da hayıflanmanızı gerektirecek bir durum yok kabilinden) kullandım yoksa kimsenin ters bir şey söylediği yok. Benim de kimseye ters bir şey söyleme niyetim yok elbette. We are brothers :).

eğer parantez içindekileri açıktan yazsaydınız yanliş anlaşılma olmazdı arkadaşım:)

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 17:24
Orjinalini yazan: ebrar43

eğer parantez içindekileri açıktan yazsaydınız yanliş anlaşılma olmazdı arkadaşım:)

Parantez içindekileri açıktan yazsaydım aelmadrid kardeşimizden (genele teşmil) dua almamış olacaktık :). Her şeyde bir hayır vardır diyelim...

Düzenleyen arifan - 20Ekim2009 Saat 17:27

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 20Ekim2009 Saat 19:00

Orjinalini yazan: ebrar43

Parantez içindekileri açıktan yazsaydım aelmadrid kardeşimizden (genele teşmil) dua almamış olacaktık :). Her şeyde bir hayır vardır diyelim...

açıktan yazsaydınızda arkadaşımız aynuı duayı ederdi ama neyse

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 10:19
Ondan kuşkumuz yok ama olan olmuş artık :), bir dahaki sefere göz önünde bulundururuz inşallah...

IP
_mim_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı _mim_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:03

2.yedek listede açıklandı, yerleşen arkadaşları tebrik ediyorum, hayırlı olsun.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2863

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:48
Orjinalini yazan: _mim_

2.yedek listede açıklandı, yerleşen arkadaşları tebrik ediyorum, hayırlı olsun.
arkadaşım 2. yedek iistede kaç kişi var acaba

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ekim2009 Saat 13:59
çok iyi 61 kişi alınmış tebrik ediyorum yerleşenleri

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2009 Saat 19:06
Arkadaşlar Ankara 2. Yedek Listeyide açıklamış. Üstelik 110 kişi var listede. Ve bunlar arasına bende girebilmişim. Üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum. Bu arada kazananları tebrik ediyorum.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 22Ekim2009 Saat 19:48
bende tebrik ederim kazananları

IP
Dürr-i Yektâ
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı Dürr-i Yektâ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 14:45

Arkadaşlar Ankara 2. Yedek Listeyide açıklamış. Üstelik 110 kişi var listede. Ve bunlar arasına bende girebilmişim. Üzülsemmi sevinsemmi bilemiyorum. Bu arada kazananları tebrik ediyorum.

kardeşim sen sakaryaya kayıt yapmıştın bildiğim kadaarıyla peki şimdi ne yapmayı düşünüyorsun..?

Gündemi kuran olanın;günleri seyran,her anı bayram,gönlü umman,hayatı ihsan olur...
IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 15:28
Benim Ankarayı çok istiyorum fakat ailem henüz razı olmuyor. Çok ama çok ikilemde kaldım.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 17:51

Benim Ankarayı çok istiyorum fakat ailem henüz razı olmuyor. Çok ama çok ikilemde kaldım.

tebrik ederim arkadaşım ankarayı çok istediğini belirtmiştin kazanmışşın.. ama herhalde ailen sakaryaya kayıt yaptırdığın için müsaade etmiyor inş Rabbim gönlüne göre versin hayırlı olan tarafa yönlendirsin seni.. 

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 17:54
ben global arkadaşı merak ettim acaba o da yerleştimi ankaraya

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 17:58

Hocam,
Mevzuat tam olarak ne söylüyor bilmiyorum ama kayıt yaptırdığınız Sakarya Üniversitesinden kayıt silme işlemi yapmanız ve akabinde Ankaraya kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aileniz ikna olursa şayet mezkür süreçten (yeni kayıt yaptıran için kayıt silme işlemi uygundur/değildir, izin veriliyorsa ne kadar sürüyor vb. )emin olduktan sonra harekete geçmenizi tavsiye ederim.  

Düzenleyen arifan - 23Ekim2009 Saat 18:00

IP
global
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 260

Alıntı global Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:03

Yok be ebrar kadeşim henüz yerleşemedim.Daha bana var.Hayırlısı bakalım.Sorduğun için sağol.

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:03
Çok teşekkür ederim ebrar 43 hocam. Çok dua ediyorum zaten bir an önce karar vermem gerek. Hayırlı tarafa yönelirim umarım. Arifan hocam neden uzun sürerki kayıt alma işlemi.

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:05
Siz yerleşirsiniz Global kardeş. Çünkü ben yerleşemeyenler arasında 100. idim. Ve 2. listede 30 küsürlerdeyim. Size de gelir sıra merak etmeyin inş.

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:08
Biliyorsunuz Türkiyede bürokratik işlemler çoğu zaman kaplumbağa hızında yürüyor. Buradan kayıt silme işlemine başlarsınız, 26 Ekime yetişmez vs. Felaket tellallığı yapmıyorum sadece bir tavsiye. Öğrenci işlerinde bir öğrenci belgesi almak 1 gün sürebiliyor ki kayıt silme işlemi biraz daha girift. Allah hayırlısını versin ve de kolay gelsin...

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:15
Şu ünv yaptığı işe bak. Sakarya kadar elini çabuk tutsaydıda bize bunu yaşatmasaydı ne olurdu yani.

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:15
Orjinalini yazan: global

Yok be ebrar kadeşim henüz yerleşemedim.Daha bana var.Hayırlısı bakalım.Sorduğun için sağol.

yerleşirsin inş sen ankara ilitam sitesini takip et yine kayıt yaptırmayanlar olacaktır

IP
ebrar43
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı ebrar43 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:18

Şu ünv yaptığı işe bak. Sakarya kadar elini çabuk tutsaydıda bize bunu yaşatmasaydı ne olurdu yani.

kayıt yaptırmak istesen belgelerin tamam mı ankara için?

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:20

İlitamın bu ilk vukuatı değil hocam, bu tür durumlara alışın derim :). 1 hafta sonra eğitim-öğretim dönemi başlayacak adamlar hala kayıt yapıyor . Şimdiye kadar neredeydiniz, dediğiniz gibi?

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:26
Arifan hocam siz Ankaradamı kayıtlısınız?

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:29
Hocam İlitamdan bu sene mezun oldum.  

IP
aelmadrid
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı aelmadrid Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:31
peki o zaman Ankarayı yakından tanıyorsunuz ne dersiniz Ankara mı Sakarya mı. Gerçi dersleri karşılaştırdınızmı bilmemde. Yani memnun kaldınızmı diyim ben

IP
arifan
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı arifan Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 23Ekim2009 Saat 18:35
Güzel bir soru hocam. Felsefe, din bilimleri vs. gibi bence çok da gerekli olmayan derslerle müfredatı doldurmuşlar. Sakaryanın ders programında örneğin usul dersleri gördüm ki bence bir ilahiyatçının karşılaşması gereken derslerden. Bu anlamda Sakarya'nın dersleri daha hoş gibi duruyor ancak hazırlanan içeriğin ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum. Daha önce de arz ettim, birçok yerde hangi üniversite mezunu olduğunuz sorulmayacak. Yanlış yönlendirmek istemem tabiki karar sizin.  

Düzenleyen arifan - 23Ekim2009 Saat 18:38

IP

<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı