Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
AÖF 1. Sınıf
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netONLINE AÖF ARAPÇA DESTEK DERSLERİDerslerle ilgili sorularAÖF 1. Sınıf

Mesaj icon Konu: sizce nasıl çalışmalıyım..?

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
rumeysa34
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı rumeysa34 Cevapla bullet Konu: sizce nasıl çalışmalıyım..?
    Gönderim Zamanı: 28Eylül2009 Saat 17:59
sa arkadaşlar ben 2. sınıf oldum inşaallah ama arapçadan tabi sorumlu geçtim.
düz lise çıkışlı olmam dan ee tabi biraz da öğrenemiyorum diye kendimi bırakmamdan dolayı oldu..
sitenin derslerine henüz bugün başladım elhamd.ilk ders keyifliydi ve ben de bu site başarabilceğim hissi uyandırdı :)inşaallah..
yanlız benim şöyle bi sıkıntım var..
çalışma yöntemim yok..
kelime ezberlemelimiyim..? nasıl çalışmalıyım..? nasıl bi program izlemeliyim..? bilmiyorum..
tavsiyelerinize ihtiyacım var..
ALLAH RAZI OLSUN..
IP
ibotea
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 1329

Alıntı ibotea Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Eylül2009 Saat 21:34
Merhaba rumeysa34 hoşgeldin
düz lise çıkışlı olman hiç sorun değil. Senin konumunda olan bir çok arkadaş sınıfını başarıyla geçti. Tek şartı düzenli çalışman. Bir kere mutlaka bir defterin olsun. Sana vereceğimiz dersleri günü gününe çalış. Alıştırmaları mutlaka yazarak çöz. Takıldığın yerleri sorumvar@onlinedil.net adresine mail atarak sorabilirsin. Çalışma tarzı konusunda sana genelde yapılan hatayı söyleyeyim: Bazı arkadaşlar çalışmaları son günlere bırakıyorlar, bu çok yanlış. Şimdiden hazmederek çalışmalara başlamalısın. Her gün en az 1 saatini bu dile ayırman gerekiyor. Mesela haftanın 3 günü hiç çalışmayıp 2 günü 3 saat çalışmak da faydalı olmuyor. Tecrübeyle sabittir. Bunun yerine her gün 1er saat çalışman yeterli. Online derse girdiğinde şunu yapmalısın. Videoyu izlemeden önce genel ders dökümanını güzelce incele ve üzerinde çalış. Sonra videoyu izle, gerekirse birkaç kez izleyebilirsin. Daha sonra özet mahiyetinde olan (videodan sonraki) çalışma dökümanına bir göz at. En son deneme sınavını çöz. Kitabındaki alıştırmaları da çözmeyi ihmal etmemelisin. Çözemediğin veya cevabından emin olamadığın soruları yukarıdaki mail adresine (kitaptan olanlar için sayfa no ve soru no belirterek) gönderebilirsin.
Şimdiden çalışmalarında başarılar diliyorum.
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,094 Saniyede Yüklendi.

gebelik hesaplama | ehliyet yenileme | boğaz ağrısına ne iyi gelir | apandisit belirtileri | mtv hesapla | hamile kalmanın yolları | rüya yorumları tabirleri | rüya yorumları tabirleri | kombi bakımı | kombi servisi | kredi mevduat | krediler bankalar | arapça sözlük | arapça çeviri | uygun krediniz | banka şubeleri | finansbank internet bankacılığı | akbank müşteri hizmetleri | ziraat bankası internet bankacılığı | ziraat internet bankacılığı | finansbank internet bankacılığı | en uygun ihtiyaç kredisi