Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: ilitam bitirip ihtisas haseki okuyan varmı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı 137913 Cevapla bullet Konu: ilitam bitirip ihtisas haseki okuyan varmı
    Gönderim Zamanı: 27Ağustos2009 Saat 14:23

arkadaşlar benim merak ettiğim iltam bitirenlerden hasekide okuyan diyanet eğitim merkezlerinde ihtisas yapan varmı bildiğiniz duyduğunuz varsa yazın paylaşalım en azından ilitam bitirenlerin lisans sonrasındaki pozisyonlarından haberimiz olmuş olur

IP
KORNEA79
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı KORNEA79 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2009 Saat 15:18

[QUOTE=137913]arkadaşlar benim merak ettiğim iltam bitirenlerden hasekide okuyan diyanet eğitim merkezlerinde ihtisas yapan varmı bildiğiniz duyduğunuz varsa yazın paylaşalım en azından ilitam bitirenlerin lisans sonrasındaki pozisyonlarından haberimiz olmuş olur [/QUOTE
benim abim konya selçuklu eğitim merkezinde son sınıfta okuyor.abim marmara ilahiyat mezunu ama kendi sınıfında 1kişinin,diğer sınıfta da 2 kişinin ilitamlı olduğunu söyledi.

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2009 Saat 15:29
kornea79    kardeş teşekkür ettim diğer eğitim merkezlerinden de haberler bekliyoruz
arkadaşlar duyduklarınızı yazın bakalım ilitamlılar okulu bitirince neler yapabiliyor selam ve dua ile

IP
caparel
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 108

Alıntı caparel Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Ağustos2009 Saat 16:35

Arkadaşlar ankara ilitam mezun verdiğinden bu yana yani iki senedir eğitim merkezini kazananlar var ben de eğitim merkezinde çalışıyorum.

Bu arada kornea79 sakıncası yoksa senin abinin ismi nedir

IP
elifsnmz_67
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı elifsnmz_67 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 13:44
ilitam bitirenler formasyon alıp imam hatiplerde meslek derslerine giremezlermi ben öyle yapmayı düşünüyorum çünkü

IP
lazhoca
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 896

Alıntı lazhoca Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 14:49
benımde dayım ankara ılıtam mezunu ve şuan konya hasekide.

Haksizlik karsisinda egilmeyiniz;çünkü hakkinizla beraber SEREFINIZI de kaybedersiniz... (hz.ALI [r.a] )
IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 259

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 15:34

İlitamı bitirenler Ankara İlahiyat fakültesi diploması almış olduklarından tezsiz yüksek lisansa başvurup ya ihl meslek dersi ya da dikab için formasyon alabiliyorlar.

Kerem kendi suretini görmeden
Sen artık Aslı'na bürün demişler
Ferhat doğduğu gün isim vermeden
Bu çocuk ne kadar Şirin demişler
IP
istikbal3
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı istikbal3 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 16:45
Orjinalini yazan: semakunduz

İlitamı bitirenler Ankara İlahiyat fakültesi diploması almış olduklarından tezsiz yüksek lisansa başvurup ya ihl meslek dersi ya da dikab için formasyon alabiliyorlar.

semakunduz. benim ilahiyat myo dan pormasyonum var. Acaba fakultenın formasyonu hangi dersler ve kaç krediden oluşuyor.

IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 17:38
O kadar ayrıntılı bilgi sahibi degilim ne yazik ki.dersler konusunda bilgim yok ilahiyat mezunu bir arkadas tezsizi bitirip ögrtmn oldu o yüzden böyle kesin konustum

IP
Nurulhak
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 270

Alıntı Nurulhak Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Ağustos2009 Saat 17:54
Arapçayı iyi geliştirmeniz lazım
Haseki için arapça cok önemli

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2009 Saat 13:22
evet arkadaşlar ilitam bitirip diyanet eğitim merkezinde ihtisas yapan var mı bizi bilgilendirin

IP
caparel
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı caparel Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2009 Saat 14:30

IP
semakunduz
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Alıntı semakunduz Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 30Ağustos2009 Saat 20:45
Orjinalini yazan: rozcan

Orjinalini yazan: semakunduz

semakunduz arkadaşım tezsiz yüksek lisans hakkında bilgi verirmisin fakülteyi bitirince zaten öğretmen olamıomuyuz imyodan formasyonum var ihl meslek dersi ve dikab için formasyon almak için mi tezsiz yük. lisansa başvuruluo

Rozcan imyo dan aldıgınız formasyon yeterli olabilir mi o konuda bilgim yok çünkü  büyük bir çogunlugumuz aöf önlisanstan mezun olduk ve formasyon almadık.İlahiyat fakülteleride bildiğim kadarıyla 98 den beri okurken ögrencilerine formasyon vermiyor .İlahiyat fakültesi mezunları formasyon olmadan sadece ihl meslek dersine girebiliyorlar. dikab ögrt. için tezsiz gerekiyor ve kadrolu atanabilmek için de.( Ayrıca formasyon dedigimiz şey üniversitelerde tezsiz yüksek lisans diye adlandırılmıyor mu arkadaşlar?)

Düzenleyen semakunduz - 30Ağustos2009 Saat 21:37

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 06Eylül2009 Saat 22:08
evet arkadaşlar ilitam bitirip diyanette ihtisas yapan arkadaşlar varmı başka

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2009 Saat 11:51
< ="Content-" content="text/; charset=utf-8">< name="ProgId" content="Word.">< name="Generator" content="Microsoft Word 10">< name="Originator" content="Microsoft Word 10"><>

Evet yazılanlardan anladığımız kadarıyla aşağı yukarı diyanetin haseki ihtisas eğitimi veren 4 -5 eğitim merkezinin her birinde  birer ikişer hatta bazı mekezlerde üç tane ilitam mezunu var  buda gösteriyor ki diyanet ilitam mezunları ile örgün mezunları arasında ayrım yapmıyor.doğru alan da bu zaten.
          Ayrıca yazılanlardan anladığım bir de şu nokta var.
          Diyanet ihtisas haseki kursu giriş sınavlarının çok zor olduğunu bunun yanında sözlü mülakatın ise daha zor olduğunu zaten biliyoruz ilitam mezunlarının hem yazılı sınavı başarıp ayrıca sözlü mülakatıda geçmelerini ilitam bitirenlerin kalitelerini ortaya koyması açısından fevkalade önemli buluyorum.ve buraları kazanmış ilitam mezunu kardeşlerimi canu gönülden tebrik ediyorum. Ve yüce rabbimizden onlara dünya ve ahiret muvaffakiyeti vermesini diliyorum ve onlardan toplumun ıslahı için çok şeyler beklediğimizi açıkça ifade etmek istiyorum.

Ankara ilitamı kazanmış biri olarak ilitamlıların hasekiyi kazanması ve okumasının güzel ve umut verici şeyler olduğunu düşünüyorum en  azından okuyanlara ve okumayı düşünenlere motivasyon kaynağı oluyor.

Arkadaşlar örgün ilahiyatların avantajlarını gözardı etmeyerek şunu söylemem yanlış olmaz: aslında örgün yada  ilitam arasında çok bir fark yok artık teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişti ve gelişmeye de devam ediyor isteyen aradığı her bilgiye istediği yerden rahatlıkla ulaşabiliyor. Burada eğitimi verenden daha ziyade eğitimi alacak olanın kalitede daha belirleyici olduğunu düşünüyorum. Gerçekten öyle değil mi eğitimi alacak olanda yeterli istek olmazsa eğitici ne kadar başarılı olabilir.nitekim örgün ilahiyat bitirip kendini geliştirememiş nice arkadaşlarımız var iki cümleyi yan yana getirip muhatabına bir şeyler veremiyor.(tabi ki burada  örgün bitirip başarılı kendine ve topluma yararlı olanları tenzih ederim ayrıca onları tebrik de ederim) öte yandan hiç hoca görmeden kendi imkanları ile ilahiyat eğitimini kitap ve cd lerden ve bilişim teknolojilerinden etkin bir şekilde yararlanarak ve buna ek olarak çok okuyup çok artaştırarak bir çok ilitam mezununun kendini geliştirdiğini ve kamu da önemli görevler üslendiğini biliyoruz ilitamlı hasekililer buna örnek mesela.

Arkadaşlar bunları objektif bir değerlendirmeden sonra yazdım inanın

Öte yandan ben hem örgün üniversite okumuş ve hem de ilitam öğrencisiyim şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki örgünde okuduğum yılları göz önüne alarak inanın evden okumayı daha derli toplu buluyorum eğer yeterli imkanınız kitaplar cd ler internet vb varsa (özellikle ilahiyatçı için makul bir ev kütüphanesi). Çünkü örgünde okurken arkadaş ortamı okula gidiş geliş vakit kaybı maddi zorluklar  yurt ve evdeki çalışma olanaklarının gürültülü olaması vb birçok olumsuzluk bunun cabası. Ama kendi evinizden oturduğununz yerden sıcak bir ortamda meteryaller elinizin altında sakin ve güzel bir şekilde doyarak araştırarak verim almak nedense çok daha cazip geliyor .  bana göre öyle belki bir çok arkadaşımız bana katılmayabilir.buda ortamların ve imkanların farklılığından kaynaklana bilir.

Hulasa etmek gerekirse önemli olan ilme ulaşmaktır ona hangi yoldan ulaşıldığı okadar da önemli değildir. ,

Mesajımı bitirirken buraya mesaj atan ve bize bu konuyla ilgili  özellikle ilitamlı hasekililerin olup olmadığı noktasında bilgi veren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eğer arkadaşlar başka ilitamlı hasekililer varsa onlardanda bu başlıkdan görüş ve öneriler bekliyorum.

Allah’a emanet olun…………….

IP
Dürr-i Yektâ
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı Dürr-i Yektâ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2009 Saat 13:17
benim ilitam mezunu değilde normal ilahiyat mezunu olup kayseri haseki yi bitiren  tanıdıklarım var şuan vaiz ve müftülük yapıyorlar..(gerçi ilitam mezunu olupta bitiren varmı demişsiniz ama belirtmek istedim) selametle..

Gündemi kuran olanın;günleri seyran,her anı bayram,gönlü umman,hayatı ihsan olur...
IP
vuslat52
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı vuslat52 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Ekim2009 Saat 15:05
şuna pendik hsekide okuyan bir hocamız var.ilitamlı.ama çok başarılı arapçası ve hafızlığı süper

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Aralık2009 Saat 20:27
evet devamını bekliyoruz kardeşler.

IP
mbagci9
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 535

Alıntı mbagci9 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Ocak2010 Saat 10:22
ilitamlı arkadaşların çoğu altyapısını bir şekilde yaparak , 4 yıllık fakülte mezunu olabilme fırsatından dolayı ilitamı tercih ediyor. Bu sebepten dolayı ilitamın mezunları ortalamasının örgün ortalamasından daha iyi olabileceği kanaatindeyim.

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 04Haziran2010 Saat 19:10
bu yıl diyanet ihtisas kursu sınavı henüz mezun olmamış ama mezun olabilecekler başvurdu. bu da bir senenin boşa gitmemesi demek .   burdan yetkililere teşekkür inşallah seneyede aynı uygulama devam eder....

selam ve dua ile.........

IP
vuslat41
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vuslat41 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2010 Saat 13:45
bu kursa bayanlarda müracaat edebiliyorlar mı? aranan şartlar arasında erkek olma şartını görmedim

IP
137913
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı 137913 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 05Haziran2010 Saat 15:57
evet müracat ediyorlar ama  bayan kontenjanı çok kısıtlı mesala 180 kişide 3 - 4 bayan ancak alınır genelde

IP
gülbahar
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Alıntı gülbahar Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 21Ağustos2010 Saat 23:44
neden böyle?

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla