Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça Yazışma Örnekleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARIArapça Yazışma Örnekleri
Mesaj icon Konu: Bir toptancı ile iş ilişkisine girmek isteyen bir Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Bir toptancı ile iş ilişkisine girmek isteyen bir
    Gönderim Zamanı: 10Şubat2007 Saat 11:04

إلى تاجر جملة عرض التعامل معه

..........: التاريخ

السادة ............................................ المحترمين

... بعد التحية

سأقوم قريبًا بافتتاح مخازن للمؤن على مستوى جيد، ولدي خبرة كافية بوظيفة مندوب تجاري، إذ عملت عدة سنوات لدى التاجر السيد .................................. حيث كنت أقوم بعرض البضائع على الأسواق، و أود بناء على ذلك أن أنشىء علاقة تعامل معكم

فالرجاء التفضل بإرسال لائحة بمنتجاتكم مع بيان بأسعارها و أن تخبروني عن أفضل الشروط التي يمكنكم منحها لي فيما يتعلق بالحسم و الاعتماد

إن السيد عادل ................... المحاسب بشركتكم يعرفني، و إذا ما رغبتم في إجراء مزيد من الاستفسارات فإن السيد سليم ........................... بشركة ........................... يعرفني معرفة جيدة. كما أنني أتعامل مع المصرف العربي ............. و يمكنكم الرجوع إليه

و تفضلوا بقبول فائق الاحترام

توقيع

Bir Toptancıyla İş İlişkisine Girmek İsteyen Bir Satıcının Bir İş Teklifi

Tarih:.............

Sayın Bay.....................

Muhterem Beyefendi,
Kısa süre içerisinde kaliteli erzakla ilgili bir satış mağazaları zinciri açmak niyetindeyim. Ticari temsilci olarak uzun yıllar tüccar ......................... Beyin yanında pazarlamada mal teşhir etmem sebebiyle yeterli ticari tecrübeye sahibim.

Bu sebepten sizinle ticari ilişkilere girmek istiyorum.

Bana bu meyanda bütün ürünlerinizin listesi ve fiyatlarıyla indirim ve kredi konusundaki en uygun şartlarınızı bildireceğinizi ümit ediyoruz.

Firmanızda muhasebeci olarak çalışmakta olan Bay Adil bey beni yakından tanımaktadır. Daha fazla araştırmalarda bulunmak istiyorsanız .................................. firmasında çalışmakta olan Bay Selim'e müracaat edebilirsiniz. Kendisi beni yakından tanımaktadır.

Ayrıca .........................'deki Arap Bankasıyla da yakından ilişkilerim olduğundan oradan da bilgi edinebilirsiniz.

Saygılarımla

İmza

الطالب المجتهد
IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma