Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Arapça Yazışma Örnekleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARIArapça Yazışma Örnekleri
Mesaj icon Konu: Firmasını dış ülkelerde temsil etmek isteyen bir m Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
scelik
Moderator
Moderator
Simge
Yabancılar için Türkçe Öğrenimi

Gönderilenler: 7217

Alıntı scelik Cevapla bullet Konu: Firmasını dış ülkelerde temsil etmek isteyen bir m
    Gönderim Zamanı: 10Şubat2007 Saat 10:42

من مستخدم، يطلب تعيينه مندوبًا للشركة في الخارج

...........: التاريخ

حضرة السيد رئيس مجلس إدارة الشركة الموقر

..... بعد التحية

أتقدم إليكم بهذا الطلب راجيًا إتاحة الفرصة لي حتى أبرهن على حسن ظنكم بي في كفاءتي التامة لإشغال وظيفة مندوب تجاري للشركة خارج البلاد، لما أنتم أعلم به من مضي ما يزيد على عشر سنوات في خدمة الشركة، و لما لدي من دراية بنوع العمل و الزبائن، مما أتوقع منه تحقيق الكثير لصالح الشركة في رحلتي، و بإمكانكم التأكد من أنني سأقوم بهذا العمل خير قيام

و كما تعلمون فإن الشركة لا تغطي حاليًا أسواق السعودية كلها، و انني أعتقد أن هناك فرصة ملائمة جدًا لتوزيع بضائعكم في الرياض و جدة و الدمام و  الطائف. فلو أتحتم لي هذه الفرصة، فإنني على يقين من أنني أتمكن من فتح عدد كبير من الفروع الجديدة لكم هناك

تفضلوا بقبول فائق الاحترام

توقيع

Firmasını Dış Ülkelerde Temsil Etmek İsteyen Bir Memur

Tarih:.........

Sayın Bay ............................, Şirket İdare Heyeti Reisi.
Selamdan sonra,

Size bu mektubu, yeteneklerimi ülke dışında temsilciniz olarak denersiniz ümidiyle yazıyorum. Bildiğiniz üzere firmanızda 10 yılın üzerinde çalışmış olmam sebebiyle hem iş hem de müşteri ilişkileri konusunda oldukça tecrübe kazanmış bulunuyorum.

Şirketiniz için bu meyanda seyahatlerim sırasında büyük başarılar kazanarak kendimi ispat etme fırsatını verirsiniz ümidindeyim.

Firmanız Suudi Arabistan piyasasının tamamını elinde bulunduramıyor. Ben mallarınızın Riyad, Cidde, Demmam ve Taif'de dağıtımı konusunda uygun bir fırsat olduğuna inanıyorum. Bu fırsatı bana verirseniz yakinen biliyorum ki oralarda sizin için bir çok yeni şubeler açabilirim.

Saygılarımla
İmza

الطالب المجتهد
IP
kucukoglumakine
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı kucukoglumakine Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 18Şubat2009 Saat 22:24

SELAMLAR YAZILARINIZI OKUDUM ADIM DİLEK SİZE BAZI türkçe yazı yollasam bana arapcaya CEVRİ YOLASAM TANITIM YAZISI BANA YAPARSANIZ COK SEVİNİRİM.
İLGİ ALAKANIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
kucukoglumakine2006@hotmail.com eklerseniz konuşabiliriz .
saygılar

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide