Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİLİTAM - İLAHİYAT FAKÜLTESİ LİSANS TAMAMLAMA PROG.İlitam Öğrencileri Tanışma Bölümü
Mesaj icon Konu: ankara ilitam başvuruları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 209

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2009 Saat 06:41
Orjinalini yazan: gamena

s.a arkadaslar cevap degılde sorum olacaktı hem orgune hemde bu iki iltama başvuru hakkımız varmı?örgune basvursak ilitama başvuru hakkımız yanıyomu ?

ikisine de başvuru hakkınız var..örgün olursa olur olmazsa ilitam olur zaten..hayırlısı olsun inşallah...

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2009 Saat 06:44
Orjinalini yazan: byza195

ilitam da burs ya da harç kredisi alınabiliyor mu?

hamranur kardeş sen sormuşsun ama kaynamış arada bende sorayım bakalım:)
cevaplarsanız sevinirim:)
harç kredisi yok bu konuda eminim fakat burs veren yerler var..onları çok net bilmiyorum araştırmanızı tavsiye ederim..özellikle ankara istanbul gibi büyük yerlerde bazı vakıflar falan veriyorlarmış..
gerçekten ihtiyacınız varsa güzelce araştırın..rabbim kolaylık versin..

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2009 Saat 06:47
Orjinalini yazan: _k@mer_

eewt bencede  Allah hayırlısı neyse onu versin ikimiz adınada.. amasakaryaya başvuru 5 eylül demiştiniz ama sakarya daha sonra belli olmıyacakmı....ankara ilitamın başvuru şeklini biliyorum daha öncedende sakarya ilitamın başvuru şekli nasıl ve sakaryada devamlılık zorunluluğu yani örgün öğretim varmış öyle bişey varmı  ankara ilitamla aynımı?
 sakarya ilitam hakkında sağlam bilgim yok fakat ankara ilitam hakkında sağlam bilgim var...ankara ilitamda sınavdan önceki 2 hafta sonu yüzyüze dersler var fakat devam zorunluluğu yok..velhasıl ankara ilitam ile sakarya ilitam birbirlerinden farklı..

IP
_hacer_
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı _hacer_ Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Ağustos2009 Saat 14:28
arkadaşlar ilitama kayıt olmak isteyenler dgs den kaç puan aldıklarını da bi zahmet yazsınlar.puanlar hakkında fikrimiz olsun

IP
Muh@mmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Muh@mmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mayıs2010 Saat 10:54
Orjinalini yazan: *VeRa*

Orjinalini yazan: gamena

s.a arkadaslar cevap degılde sorum olacaktı hem orgune hemde bu iki iltama başvuru hakkımız varmı?örgune basvursak ilitama başvuru hakkımız yanıyomu ?

ikisine de başvuru hakkınız var..örgün olursa olur olmazsa ilitam olur zaten..hayırlısı olsun inşallah...
s.a arkadaşlar ben yeni üye oldum, ve birtakım kafma takılan sorular olacak, sen demişsin örgünde, ilitamda seçiliyor diye, ama ben aradım anakra ilahiyatı, senin yazdığını görünce değil önce den aradım.
ilahiyatı, böyle bir seçenek yokmuş, yani örgünü dgs sınavında tercih edersen, uzaktan eğitime başvuru yapamıyormuşsun. ve örgünün harçları çok düşük olduğunu söyledi bana görevli, 200-300 tl dedi yıllık şok oldum sırf bu yüzden örgünü tercih etmek istiyorum ama görvlinin ikisini birden tercih yapamazsın demesi içime oturdu, lütfen örgüne devam eden veya bitiren arkadaşlar, ne olur yardım edin, harçları gerçekten düşük mü örgünün, ve örgüne kaç net yaparak ve kaç puanla yerleştiniz ne olur..

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mayıs2010 Saat 23:05

aleyküm selam...ben dgs den sonra başvuru yaparken öncelikl tercihim örgün idi ama puanım yetmedi.. o yüzden ankara ilitama yerleştim.. yani benim zamanımda ikisini de tercih edebiliyorduk, demek ki şimdiki uygulama farklı.. bilmediğim için yorum yapamıyorum...örgüne geçen tanıdığım da yok ( ama örgüne geçip geçen yıl mezun olan bi arkadaş var -tanıdığımın tanıdığı :)) -

harç konusunda bayan haklı...örgünün harçları çook daha düşük.. ben acizane bildiklerimi paylaşmaya çalıştım ama bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve bildiklerini paylaşırlarsa çok daha iyi olur...Rabbim kolaylık versin...

IP
melike24
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 411

Alıntı melike24 Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 31Mayıs2010 Saat 23:28
Arkadaşlar Örgüne  geçmek için diploma notunun 80 ve üzeri olması gerekiyomuş..Bu haber ne kadar doğrudur sizce?

IP
Muh@mmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Muh@mmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Haziran2010 Saat 21:35

aleyküm selam...ben dgs den sonra başvuru yaparken öncelikl tercihim örgün idi ama puanım yetmedi.. o yüzden ankara ilitama yerleştim.. yani benim zamanımda ikisini de tercih edebiliyorduk, demek ki şimdiki uygulama farklı.. bilmediğim için yorum yapamıyorum...örgüne geçen tanıdığım da yok ( ama örgüne geçip geçen yıl mezun olan bi arkadaş var -tanıdığımın tanıdığı :)) -

harç konusunda bayan haklı...örgünün harçları çook daha düşük.. ben acizane bildiklerimi paylaşmaya çalıştım ama bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve bildiklerini paylaşırlarsa çok daha iyi olur...Rabbim kolaylık versin...

teşkkür ederim, peki puanını öğrenebilirmiyim? birde ilitama yerleştim demişsiniz, acaba kaç puanla, ne kadar net le, ve diploma notunuzu bir söylerm isinz; ben şu an 74 falan türkçe net çıkarıyorum ama matematik -0 :D ve korkuyorum acaba yerleşebiltrmiyim. bir de aradım yine ilahiyatı matematiği pek dikkate alma dedi, uğraşma dedi ya adam kafam karıştı bir yardımcı olursanız sevinirim...

IP
sebnur
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 191

Alıntı sebnur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 01Haziran2010 Saat 22:04
Orjinalini yazan: melike24

Arkadaşlar Örgüne  geçmek için diploma notunun 80 ve üzeri olması gerekiyomuş..Bu haber ne kadar doğrudur sizce?

arkadaşım gerekli yerleri bennim için aradı ve bu duyum doğru.ne yazık ki bu sınır konulmuş vaziyette.ama benim umudum hala tükenmiş değil.araştırmaya ve üniversiteye bizzat sormaya devam ediyorum/ edecem inş.diğer bir başlık altında yazdığım şeyin arkasındayım...

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 00:36
Orjinalini yazan:
 teşkkür ederim, peki puanını öğrenebilirmiyim? birde ilitama yerleştim demişsiniz, acaba kaç puanla, ne kadar net le, ve diploma notunuzu bir söylerm isinz; ben şu an 74 falan türkçe net çıkarıyorum ama matematik -0 :D ve korkuyorum acaba yerleşebiltrmiyim. bir de aradım yine ilahiyatı matematiği pek dikkate alma dedi, uğraşma dedi ya adam kafam karıştı bir yardımcı olursanız sevinirim...[/QUOTE

]

rica ederim... puanımı hatırlayamıyorum.. hatırladığım kadarıyla netlerimi söyleyeyim.. sözelden 70 in altına düşmemiştim 70 gibi bişeydi..sayısaldan da 35-36 netim vardı..diploma notum da 70 e yakındı.. evet ama şimdi mezunum geçen yıl bitti ankara ilitam..
ilitam baya yaygınlaşıyor... 74 türkçe netle herhangi bir ili

rica ederim... puanımı hatırlayamıyorum.. hatırladığım kadarıyla netlerimi söyleyeyim.. sözelden 70 in altına düşmemiştim 70 gibi bişeydi..sayısaldan da 35-36 netim vardı..diploma notum da 70 e yakındı.. evet ama şimdi mezunum geçen yıl bitti ankara ilitam..
ilitam baya yaygınlaşıyor... 74 türkçe netle herhangi bir ilitama yerleşebilirsiniz diye düşünüyorum ama örgün için bu net asla yeterli olmaz...sözelcilerin sıkıntısı zaten matematik.. eğer bikaç tane dahi olsa yapabilirim diyorsanız uğraşın ama kesinlikle yapamam diyorsanız sözele ağırlık verin..80 de 80 yapmaya gayret edin..

Düzenleyen *VeRa* - 02Haziran2010 Saat 00:39

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 00:40
üstteki mesaj biraz karışık oldu.. düzenlemeye çalıştım ama olmadı  kusura bakmayınız....

IP
sebnur
Aktif Üye
Aktif Üye
Simge

Gönderilenler: 191

Alıntı sebnur Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 11:34
örgün için sadece 74-75 türkçe net yetmez mi demek istediniz??yoksa başka ne var yapılması gereken?yani matematikten ne kadar eklememiz lazım bu net sayısına??

Düzenleyen sebnur - 02Haziran2010 Saat 11:36

IP
Muh@mmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Muh@mmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 13:31

üstteki mesaj biraz karışık oldu.. düzenlemeye çalıştım ama olmadı  kusura bakmayınız....

Estağfirullah nedemek!  Hayırlı olsun bu arada ilitamı nız. Peki ankara ilitam da istediğiniz zaman örgünlerin derslerine katılabiliyo muyuz? Bir de Dersleri çok zor mu acaba...

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 20:16
Orjinalini yazan: sebnur

örgün için sadece 74-75 türkçe net yetmez mi demek istediniz??yoksa başka ne var yapılması gereken?yani matematikten ne kadar eklememiz lazım bu net sayısına??

evet öyle demek istedim.. yani daha fazla net yapmak gerek...şu kadar net eklemeniz gerek diyemem çünkü kaç netle yerleşmişler bilmiyorum.. bildiğim çok güzel netler olduğu :)))

IP
*VeRa*
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı *VeRa* Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 02Haziran2010 Saat 20:19
Orjinalini yazan: Muh@mmed

Estağfirullah nedemek!  Hayırlı olsun bu arada ilitamı nız. Peki ankara ilitam da istediğiniz zaman örgünlerin derslerine katılabiliyo muyuz? Bir de Dersleri çok zor mu acaba...

sağolun...aamiin teşekkür ederim..
evet derslere katılanlar vardı( ben katılmadım ) ama şu varki konular pek paralel gitmiyor... zor diye birşey yok yeter ki çalışın :)) zorlayan dersler tabiki var ama kesinlikle geçilmeyecek yada korkulacak gibi değil...

IP
Muh@mmed
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Muh@mmed Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 08Haziran2010 Saat 11:45

Orjinalini yazan: Muh@mmed

sağolun...aamiin teşekkür ederim..
evet derslere katılanlar vardı( ben katılmadım ) ama şu varki konular pek paralel gitmiyor... zor diye birşey yok yeter ki çalışın :)) zorlayan dersler tabiki var ama kesinlikle geçilmeyecek yada korkulacak gibi değil...

teşekkür ederim, bu çok güzel bişey! Yani aynı örgün öğretimde ki gibi, ders zamanlarında örgünlerle birlikte ders dinleyeceğiz öylemi... ?

IP
global
Faal Üye
Faal Üye
Simge

Gönderilenler: 260

Alıntı global Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 09Haziran2010 Saat 11:31
Daha geçen sene hem örgün hem ilitam tercihi yapılabiliyordu.Bu sene değiştirmişler demekki.Ama tercihlerde epey bi kargaşalık yaşanmıştı.Bu sene nasıl olcak bakalım.Sırf Ankarayla Sakarya varken asıllar yedekler birbirine girmişti.Hayırlısı...

IP

<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide