Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İmam Hatip Liseleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformuİmam Hatip Liseleri
Mesaj icon Konu: Sinop - Tefenni İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İHL Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: Sinop - Tefenni İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İHL
    Gönderim Zamanı: 29Haziran2009 Saat 01:52

Sinop - Tefenni İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Haziran2009 Saat 01:53

Okulumuz:

Halen eğitim ve öğretim gördüğümüz bu bina Sinop İmam-Hatip Lisesi yaptırma ve yaşatma derneği tarafından 1974 yılında tamamlandı. Aynı yıl Sinop Temel Eğitim II. kademe İmam-Hatip meslek dersleri ağırlıklı Ortaokul adıyla 9 öğretmen ve 165 öğrencisiyle hizmete açılmıştır. 1975–1976 öğretim yılında Sinop İmam-Hatip Lisesi olarak değiştirilmiştir.

1976–1977 öğretim yılında bir kısmı D.P.Y. olmuştur. Aynı yıl 45 parasız yatılı öğrenci alındı. 1977–1978 öğretim yılında 60 öğrenci 1978–1979 öğretim yılında 80 öğrenci ve daha sonraki yıllarda aynı sayıda öğrenci kabul edildi. 1996–1997 yılında ise bünyesine Anadolu İmam Hatip Lisesi açılmıştır.

Okulumuz Kaloriferli olup elektrik, su, kanalizasyon şehir şebekesine    bağlıdır.9 Dersliğimiz vardır. Fizik-Kimya-Biyoloji laboratuarı tek bir birimde toplanmış olup müşterek olarak kullanılmaktadır. Araç-gereç yönünden hizmet alınabilecek kapasitededir.Kütüphanemiz 2032 kitaptan oluşmaktadır ,açık ve istifade edilmektedir.

15+1 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuarımız bulunmaktadır ADSL bağlantımız mevcuttur.Yatılı öğrenciler için ambar vardır.Arşiv için bir oda tahsis edilmiştir.Spor salonu yoktur. Ancak bahçede futbol, basketbol ve voleybol sahaları mevcuttur. Belletici odası vardır. Banyo, kooperatif ve hizmetli bekleme salonu  bulunmaktadır. Bahçe 6.000 m2 dir. Kısmen çam,meyve ve kavak   ağacı dikilmiş kuzey bölümü ve kuzey doğusu ihata  duvarı ile çevrilmiş ve bahçe tel örgü içine alınmıştır.Girişte bir danışma kulübesi vardır. 

Okulumuzda 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 16 öğretmen , destek personel olarak 1 ambar memuru ,1 teknisyen ve 3 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzda branşlara göre 2 Türk Dili ve Edebiyatı, 1 Matematik,4 Meslek    Dersleri, 1 Beden Eğitimi ,1 Tarih,1 Coğrafya, 2 İngilizce,1 Rehberlik,1 Bilgisayar,1 Felsefe, 1 Arapça öğretmeni vardır. Okulumuzda 78’i yatılı 134 öğrenci eğitim görmektir.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 29Haziran2009 Saat 01:55

Sinop - Tefenni İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça dersi öğretmenlerimiz;

- Leman BENLİ

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma