Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İmam Hatip Liseleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformuİmam Hatip Liseleri
Mesaj icon Konu: İstanbul - Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: İstanbul - Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi
    Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:52

İstanbul - Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:53

TARİHÇEMİZ:

Okulumuz 1976-77 Egitim-Ögretim yilinda 2 derslik , 117 ögrenci ile Kartal Imam Hatip Lisesi olarak hizmete açilmistir. Kadiköy ve Üsküdar Imam Hatip Liselerinden sonra Anadolu yakasinda açilan okulumuza olan yogun ilgiden dolayi , kisa bir zaman içinde 24 derslikli ve içerisinde diger birimlerinin yaninda konferans salonu , kütüphanesi , laboratuarlari bulunan merkez bina insa edilmistir. 1982-1983 Egitim-Ögretim yilinda ise 22 derslik ve diger birimlerin bulundugu Dumankaya Ek Hizmet Binasi faaliyete geçirilmistir. 1989 yilinda Pendik'in Kartal ilçesinden ayrilmasiyla okulumuzun adi "Pendik Imam Hatip Lisesi" olmustur. Anadolu yakasinda genis bir cografi alana hitap eden okulumuz; su anda her biri imam hatip lisesi olan, Tuzla Halil Türkkan Imam Hatip Lisesi ve Samandira Aziz Bayraktar Imam Hatip Lisesinin açilmasina öncülük etmistir.

2003-2004 egitim-ögretim yilindan itibaren de kurum bünyesinde Anadolu Imam Hatip Lisesi açilmistir. Mezun ettigi ögrenciler ile kendisine yüklenen misyonu fazlasiyla yerine getiren okulumuzda; 2004-2005 ögretim yilinda 850 ögrenci egitim görmekte olup 52 personel (idareci-ögretmen ve hizmetli) görev yapmaktadir. Pendik Anadolu Imam Hatip ve Imam Hatip Lisesinin Anadolu bölümü 2005-2006 Egitim-Ögretim yilindan itibaren Esenyali'da ki yeni binamizda Pendik Anadolu Imam Hatip ve Imam Hatip Lisesi-Un-Roro Ek Binasi adiyla egitime devam etmektedir.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:57

İstanbul - Pendik Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça dersi öğretmenlerimiz;

- Murat ORHAN
- Safiye EMİROĞLU