Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İmam Hatip Liseleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformuİmam Hatip Liseleri
Mesaj icon Konu: İstanbul - Üsküdar Esatpaşa İHL ve Anadolu İHL Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: İstanbul - Üsküdar Esatpaşa İHL ve Anadolu İHL
    Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:29

İstanbul - Üsküdar Esatpaşa İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:31

Okulumuzun Tarihçesi:

Üsküdar ilçesindeki iki İmam Hatip Lisesinden biri olan okulumuz 1995–1996 Eğitim-Öğretim yılında öğretim faaliyetine başlamıştır. Esatpaşa İmam Hatip Lisesi adıyla açılmadan önce okul binamız bir öğretim yılı boyunca Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nin ek binası olarak kullanılmıştır. Esatpaşa Mahallesinde bulunan okulumuz adını, bulunduğu mahalle gibi Çanakkale savaşlarında 1. Ordu komutanı olarak bulunan Tümgeneral Esatpaşa’dan (Mehmet Esat Bülkat) almıştır.

Okulumuz 1996–1997 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bu öğretim yılında 186 öğrenci ve 158 öğretmen ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren okulumuzun öğrenci sayısı 1997 yılı sonrasında önemli ölçüde düşmüştür. 1999 yılından itibaren Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Lisesi Gelişim Modelinin uygulamaya konulması okulumuz için de yeni bir dönemin başlangıcı olmuştur.

2003–2004 öğretim yılından itibaren okulumuzun eğitim öğretim süresi 1 yılı hazırlık olmak üzere 4 yıla çıkmıştır. 2004–2005 öğretim yılında okulumuzun Anadolu İmam Hatip Lisesi bölümü açılmıştır. 2005–2006 öğretim yılından itibaren okulumuzda hazırlık bölümü kaldırılmış, bütün liselerde olduğu gibi 4 yıllık öğretim programına geçilmiştir.
2008–2009 itibariyle okulumuzda 35 derslikte Anadolu kısmında 111 erkek 335 kız; Klasik kısmında 90 erkek ve 175 kız olmak üzere toplam 711 öğrenci öğrenimini sürdürmekte, 62 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuzun fiziki şartları eğitim öğretim için son derece uygun olup, okulumuzda kütüphane, okuma salonu, 3 laboratuar, ( fizik, kimya, biyoloji ) sunum salonu, 400 kişilik konferans salonu, Sportif etkinlikler için Kapalı Spor Salonu ve mesleki formasyon için de mesleki uygulama odaları bulunmaktadır. Okulumuz yeterli bilgisayar donanımına sahiptir. Geniş bir kantinimiz vardır. Güvenlik kameralarımız mevcuttur. Kurumumuz A tipidir.
Ayrıca B blok binamız mevcuttur. Bunun eğitime kazandırılması için çalışmalar sürdürülmektedir.

IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 28Haziran2009 Saat 16:37

İstanbul - Üsküdar Esatpaşa İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Arapça dersi öğretmenlerimiz;

Sakine YAŞAR 
- Muhammed ÇETKİN
- Vildan DEMİR
- Semra SILAY
- N. Gülcan OKUR KOSİF
- Ayşe KORKUT

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme