Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
İmam Hatip Liseleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformuİmam Hatip Liseleri

Mesaj icon Konu: İzmit - İmam Hatip Lisesi

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: İzmit - İmam Hatip Lisesi
    Gönderim Zamanı: 27Haziran2009 Saat 00:56

İzmit - İmam Hatip Lisesi
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2869

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2009 Saat 00:57

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

İzmit İmam-Hatip Lisesi 1953 yılında merhum Vali Cemal BABAÇ başkanlığında kurulan İzmit İmam-Hatip Okulu Koruma, Yaptırma ve Yaşatma Derneği çalışmalarına başlamış ve kuruluşundan on iki yıl sonra 1965 yılında, İzmit Belediyesince kendilerine temin edilen yaklaşık 4700 m2 lik alan içerisine inşaata başlanmış ve 1967 yılında da 527 öğrencisi ile İmam-Hatip Okulu Orta kısmı eğitim ve öğretime açılmıştır.

İzmit İmam-Hatip Okulu Orta kısmı ilk mezunlarını 1970–1971 Öğretim yılı sonunda vermiştir. Okulumuzun henüz lise kısmı eğitim ve öğretime açılmadığından Orta kısımdan mezun olan öğrenciler 1971–1972 Öğretim yılında çevre okullara kayıt yaptırarak lise öğrenimlerine devam etmişlerdir.

1972-1973 Öğretim yılında ise İzmit İmam-Hatip Okulu Lise kısmı 100 öğrenci devlet parasız yatılı ile birlikte eğitim ve öğretime açılmıştır.

1993-1994 Öğretim yılında da okulumuzun bünyesinde Anadolu İmam-Hatip Lisesi açılarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz İzmit İmam-Hatip Lisesi ve Anadolu İmam-Hatip Lisesi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmektedir.

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.03
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Bu Sayfa 0,063 Saniyede Yüklendi.

rüyada ağlamak | siyah peynir | rüyada köpek görmek | rüyada altın görmek | rüyada para görmek | rüyada bebek emzirmek | rüyada gelinlik giymek | rüyada eski sevgiliyi görmek | rüyada silah görmek | rüyada örümcek görmek | rüyada kavga etmek | rüyada aslan görmek | rüyada papağan görmek | rüyada timsah görmek | rüyada domuz görmek | rüyada hırsız görmek | rüyada burun kanaması | rüyada bal görmek | rüyada örümcek görmek | dask sigortası