Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
İmam Hatip Liseleri
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netİMAM HATİP LİSESİ & AÖ - ANADOLU İMAM HATİP LİSESİİHL & AÖİHL & AİHL & ÇPL Öğrencileri Buluşma Platformuİmam Hatip Liseleri
Mesaj icon Konu: İzmir - Anadolu İmam Hatip Lisesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Konu: İzmir - Anadolu İmam Hatip Lisesi
    Gönderim Zamanı: 27Haziran2009 Saat 00:47

İzmir - Anadolu İmam Hatip Lisesi

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
idinc
Yönetici
Yönetici
Simge
Site ve Forum Yöneticisi

Gönderilenler: 2781

Alıntı idinc Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 27Haziran2009 Saat 00:48

İzmir İmam Hatip lisesi 1953 yılında bugünkü Konak  İmam Hatip Lisesinin Eğitim Öğretim  yaptığı binada eğitim öğretime başlamıştır. Tapu kayıtları araştırıldığı  zaman karkas bir evden bozma bu bina o günün şartlarında öğretim binasına dönüştürülerek  İzmir ilinin ihtiyacı olan   bu okul halkımızın  hizmetine sunulmuştur.Uzun yıllar yer darlığı sebebiyle 200 civarında öğrenci ile eğitim öğretime devam etmiş 1970 yıllarda  O Günün hamiyet perver kestane pazarı dernek yöneticilerinden  Rahmetli Hacı Ali Rıza GÜVEN ve Hacı Raif CİLASUN Un gayretleri ile bugünkü okul binasının bulunduğu 30 derslikli Hatay binasına taşınmıştır. 1990 -1997 Tarihleri arasında okulumuz 4 ayrı şubede  3500 -4000  civarında öğrenci sayısına ulaşmıştır.
1992 öğretim  yılında 72 öğrenci ile Anadolu İmam hatip lisesi okulumuz bünyesinde eğitim öğretime başlamıştır. 1994 yılına kadar İzmir ve Konak İmam Hatip Liseleri olarak iki ayrı şubede öğrenim yapan okulumuz 1994 tarihinde Konak şubemizin müstakil müdürlük haline dönüşmesiyle bu günkü halini almıştır. Okulumuzda halen 40 öğretmen 3 idareci görev yapaktadır. Klasik bölümde 380 Anadolu bölümünde 368 civarında kız ve erkek öğrenci okumaktadır.

AÖF İlahiyat Önlisans Büro: 0212 631 76 93
IP
M.Şamdancı
Moderator
Moderator
Simge
İHL & Anadolu İHL

Gönderilenler: 250

Alıntı M.Şamdancı Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Eylül2009 Saat 22:32
İzmir Anadolu İmam Hatip Lisesi arapça hocaları ;

1-) Ali Selçuk EROĞLU
1-) Ali Selçuk EROĞLU