Onlinearabic.net Anasayfası   Aktif KonularAktif Konular  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş   
aöf ilahiyat önlisans arapça dersleri
Türkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
  Forum Anasayfası Onlinearabic.netالدراسات الترجمة - TERCÜME ÇALIŞMALARITürkçe'den Arapça'ya Tercüme Çalışmaları
Mesaj icon Konu: yardım (İlahiyat 1.sınıf Arapça) L@vinya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Pratik Arapça Dersleri
Yazar Mesaj
beyzade
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 0

Alıntı beyzade Cevapla bullet Konu: yardım (İlahiyat 1.sınıf Arapça) L@vinya
    Gönderim Zamanı: 02Şubat2007 Saat 19:45

mısır
resmi dili :arapça
başkenti: kahire
yönetim şekli: cumhuriyet

kuzeydoğu afrika ülkelerinden olan mısır,kuzeyden akdeniz,doğudan kızıldeniz ve filistin,güneyden sudan batıdan libya ile çevrilidir.kuzey afrikanın en kalabalık ülkesidir.nufüsun büyük bir bölümü nil boyunca yerleşmiştir.nil nehri dünyanın en uzun nehridir. afrika kıtasının üçte birinii kaplar.

mısır antik medeniyetleriyle ünlü bir ülkedir ve dünyanın ençok ilgi çeken tarihsel anıtları buradadır.gize piramitleri karnak tapınağı ve krallar vadisi en önemli tarihsel anıtlarıdır.mısır tarihi ve medeniyetiyle 7.000 yıllık bir geçmişe sahiptir.

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum çok zor kelimeler var çevirmekte zorlanıyorum şimdiden teşekkürler......measselame

IP
mueddibe
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 108

Alıntı mueddibe Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 03Şubat2007 Saat 15:44

مصر
اللغة الرسمية : العرابية           
عاصمته : قاهرة
شكل الإدارة : جمهورية

مصر من بلاد الشمال الشرق افريقيا. مكتنف من الشمال ببحر الأبيض، من الشرق ببحر الأحمر و بفلسطين، من الجنوب بسودان 

مصر دولة مشهورة بحضرات قديمة.
، و من الغرب بليبيا. و هي اكثر بلاد شمال الافريقيا سكانا. معظم سكان مستقر من طوال النيل. نهر النيل أطول نهر في العالم. و هي تحتل ثلث قارة افريقيا
  مصر دولة مشهورة بحضرات قديمة.

son 3 cümle konusunda tereddüte düştüğüm için terceme yapamadım beyzade, inş işin ehli arkadaşlardan yardım gelir de doğruyu bizde öğreniriz.Rabbim yardımcınız olsun.
selametle

Düzenleyen mueddibe - 03Şubat2007 Saat 17:35

يا زمان...مللت من صداقتك
IP
ubeydullah
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 0

Alıntı ubeydullah Cevapla bullet Gönderim Zamanı: 07Şubat2007 Saat 17:15

Değerli arkadaşlar son üç cümleyi terceme etmeye çalıştım inşallah yanlışım yoktur. Eğer yanlışım varsa daha iyi bilen arkadaşlardan düzeltmelerini rica ederim.

المصر دولة مشهورة بخضارات قديمة توجد فيها اوابد ما كانت أكثََََرَمُلفِةالنظر .الاهورام قيزه وهيكل       كارناق واودية مُلََكَاء كُنَّ من أهم الهياكل التاريخية. المصر مع تاريخها وخصارتها كانت مالكتا بماض سبعت آلاف عاما

Düzenleyen ubeydullah - 08Şubat2007 Saat 10:19

IP

Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide